Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

NATO strapy tak obecně a riziko vyviklání stěžejky

NATO strap strapy stěžejka stěžejky ZULU

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#101 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 913 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 4.září.2015 - 17:00

Presne tak,ta stezejka pruzi,takze musi byt delsi,aby tam drzela,ty 3 desetiny mm navic jsou asi malo...

Tento příspěvek byl upraven od villain83: 4.září.2015 - 17:02

#102 Toom

Toom

fuckir

• Member_50
  • 806 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysočina
  • Fanoušek značky:jasněna vláhová, guči, beruči, banáni

Publikováno 4.září.2015 - 17:01

Né, rozteč nožek je 22,3mm.

Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature

#103 villain83

villain83

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 8 913 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 4.září.2015 - 17:02

No tak zkus zajit do nejakyho hodinarstvi a vyzkousej tam delsi.

#104 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 4.září.2015 - 17:13

Změř ještě ty stěžejky. A když je tam nasadíš bez řemenu a zkusíš za ně zatahat, tak to drží v pohodě ? Řemen má taky šířku 22 mm ? Jediná další věc, co mě napadá, že by byly špatně vyvrtané díry v nožkách.

#105 Toom

Toom

fuckir

• Member_50
  • 806 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysočina
  • Fanoušek značky:jasněna vláhová, guči, beruči, banáni

Publikováno 4.září.2015 - 17:30

Jj. řemeny i strapy jsou cajk 22mm. Jak jsem říkal, když za ty stěžejky vezmu ( palcem& ukazovákem) trochu větší silou, odhaduji 5-10kg, tak v pohodě vyskočí. Ty Seika ještě o něco snadněji. Možná to fakt nesedí optimálně v těch dírách, ikdyž opticky to vypadá ok.

Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature

#106 Mornix

Mornix

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 24.únor.2016 - 13:26

Takže druhý pokus v topiku o NATO snad dopadne lépe. :-)

Proč to tu oživuji? Minulý týden jsem byl v hodinářství a ptal jsem se po koženém NATO, které bohužel neměli, ale pan hodinář mi nabídl, že mi na hodinky namontuje speciální stěžejky na NATO, které se instalují napevno a odstranit jdou pouze přestřižením. Obyčejné stěžejky prý NATO řemen neudrží. Odmítl jsem a dobře jsem udělal, protože mi včera došel plátěný NATO řemen, který pod stěžejkami vůbec neprotáhnu. Na to jsem vůbec nepomylslel a to jsou na cestě další tři řemeny z ebay. :-)  Řemen je tlustý cca 2mm.

Nakonec jsem ho nainstaloval na druhé hodinky, které mají u stěžejek dvě polohy. Kvůli okovaným dírám protáhnout nešel také, ale vyřešil jsem to tak, že jsem nejdříve přiložil řemek k hodinkám bez stěžejek, kterými jsem ho poté zafixoval. Tím se sice ztratí kouzlo bezproblémového střídání řemenů, ale tenhle řemen za to stojí.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  NATO.jpg   220,78K   26 Počet stažení

#107 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 497 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 24.únor.2016 - 14:09

Tak ty přestřihávací stěžejky bych rád viděl. Co jde zandat, jde snad i vyndat ne?

#108 Mornix

Mornix

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 24.únor.2016 - 14:24

No já nevím, každopádně si nemyslím, že by obyčejné stěžejky byly NATO strapem namáhány více, než normálním řemenem, ale o tom už tu byla řeč.

Ten hodinář říkal něco o šroubování a přiznám se, že mi z jeho popisu ten mechanizmus upevnění stěžejek jasný nebyl. Jen si pamatuji, že říkal, že když je budu chtít vyndat, tak jedině pomocí štípaček.

#109 Karol

Karol

Závislák

• Member_50
  • 678 příspěvků(y)
  • Bydlí:Žilina

Publikováno 1.březen.2016 - 20:43

Tak ty přestřihávací stěžejky bych rád viděl. Co jde zandat, jde snad i vyndat ne?

...skus do hodiniek čo nemaju vrtane nožky nandat remienok spresnou vložkou trubkou bez zarezu a maš prestrihavaci stežejky :-)....tam to dostaneš ale von už nie...som sa tak už oplachol

CITIZEN AV0030,SEIKO ATLAS,,CASIO,TIMEX EXPEDITION vibr,SEIKO SUMO ORANGE,CITIZEN DIVER 200M AUTOMATIC,ARMIDA A1 SS 45MM,Deep Blue deep star 1000m,OBRIS MORGAN ENGINER II,AIR BLUE charlie,SEIKO MARINEMASTER 300m SBDX017 SEIKO SKX007

#110 Mornix

Mornix

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 4.březen.2016 - 11:53

Dnes mi dorazil nový kožený NATO řemen. Tloušťka cca 1 mm, takže s provléknutím pod stěžejkami nebyl problém.

Přiložený soubor (y)

#111 FrankT

FrankT

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2017 - 13:23

Jaké stěžejky byste prosím doporučili do Traserů Officer Pro s NATO strapem? Už nekolikrát mi vypadla (originální) stěžejka při zadrhnutí hodinek o popruh baťohu. Nejraději bych je snad nechal navrtat a připájet :D Byly by nejlepší nějaké ty bez lemu, co se bez přeštípnutí nedají vyndat (jak psal Mornix)? A jaké přesně? Ve většině hodinářství, kde jsem byl, mi bohužel nebyli schopni poradit. Díky.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:NATO, strap, strapy, stěžejka, stěžejky, ZULU