Přejít na obsah

Vintage chronograf Vulcain


martar

Doporučené příspěvky

Ahoj, od kamaráda jsem dostal do péče troje hodinky. Jedny primky kal.50 (které nosil jako kluk) mi daroval, jedny Diplomaty mi dal k oživení a vyčištění (jsou po jeho otci a má k nim vztah), a jedny po babičce mi dal k determinaci. Vintážní hodinky po babičce jsem zběžně prohlédl a začal hned tušit, že to nebudou běžné dámské hodinky při pohledu na čudlík na boku pouzdra. Doma jsem je pořádně prohlédl. Takže: krásné modřené ručky, tachymetr, naprosto hladce se otáčející luneta, malá vteřinová ručka a velká ručka chrona. Jak je z fotek patrné, žádné sčítací subdialy. Tvar pouzdra je krásný, především z boku mi připomíná rolex. Hodinky mají průměr 28mm. Nejdou, ale stav strojku napovídá, že to bude možná jen zatuhlost nebo absence maziva, příp. nějaká nahraditelná součástka.

Rád bych ho potěšil a řekl mu k hodinkám něco víc... Dokážete odhadnout, jaký je to model, nebo z jaké řady? (samozřejmě můžu napsat přímo do Vulcainu, ale nejdřív sonduji v domácím rybníčku, třeba je tu nějaký machr přes vulcainy).

Mám radost, že se mi hodinky dostaly do ruky, působí to na mne jako neobvyklá kombinace, dámské hodinky s takovou sportovní komplikací... úplně vidím Elišku Junkovou, jak je má na ruce :)

post-30813-0-83161400-1400329845.jpg

post-30813-0-45610000-1400329863.jpg

post-30813-0-97461300-1400329873.jpg

post-30813-0-73580700-1400329885.jpg

post-30813-0-22658500-1400329898.jpg

post-30813-0-24874600-1400329912.jpg

post-30813-0-11564200-1400329928.jpg

post-30813-0-92760000-1400329943.jpg

post-30813-0-27051800-1400329956.jpg

post-30813-0-84030100-1400329970.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

tak to vypadá na raritní kousek, googlil jsem co to dalo a nic obdobného mi to nenašlo. Asi bych jim do Vulcainu napsal, teda pokud se tady mezi námi neobjeví fajnšmekr, nebo někdo s hodnotnou literaturou, kde obdobný typ najde. Podle mě bych to viděl podle té otočné lunety na nějaké monopusher "letecké" stopky. Jsem zvědavý, co o nich zjistíš a ukaž fotky, až trošku prokouknout. 


EDIT: 

Tak se omlouvám googlu, klasicky byl problém mezi klávesnicí a židlí, nakonec se chytla hesla montré vulcain chrono a nějaké to info je na světě.

Francouzsky neumím, tak snad se někdo najde, ať nemusíme používat google překladač. Vypadá to na vojenskou verzi, takže asi fakt budou celkem vzácné! 

post-11236-0-15278300-1400332865_thumb.png

post-11236-0-68972500-1400332876_thumb.png


ZDROJ: 

 

http://www.invenitetfecit.com/modeles/chronographes-sans-compteur.html

 

 

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Důtku, jo? :-) tak to bylo o fous :-) Spíš bych potřeboval poradit, mám od ní zatím přeloženou srdceryvnou prosbu o determinaci, kterou jsem chtěl zaslat přímo do Vulcainu i s fotkami. Jenže V. má na svých stránkách jen klasický kontaktní formulář, google mi na zadání @vulcain-watches.ch žádné mailové adresy nenašel a prasečinu typu all@... zkoušet nechci. S tímhle typem hledání (a kontaktování) nemám moc zkušenosti... obvykle kontaktuju spíš různá muzea ci university a ty své kontakty netají... (vím že můžu v kontaktní formuláři poprosit o adresu na jejich muzeum/archiv, ale bojím se, že se na to vyflaknou,rad bych to dál na první dobrou. Mail s fotkami má šanci zaujmout plus psychologická výhoda, že jsem si s tím dal práci.)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na překladu těch dvou odstavců se pracuje. Mezitím jsem kontaktoval přímo Vulcain, byli vstřícní, ale žádná identifikace na základě čísla na dýnku či fotek se nekonala. Poslali mi kontakt na odborníka s tím, ze se bude mou věci zabývat po zaplacení 60 CHF. Chápu jejich přístup, a pokud bych měl záruku, že za těch třináct stovek dostanu elaborát na normo A4, klidně bych je dal. Bohužel vzhledem k odlišné ceně peněz tady a tam mám obavu, že je to manipulační poplatek za to, že se mou žádostí bude vůbec někdo zabývat - bez záruky solidního informačního výstupu... Takže se má sedlácká šetrnost bouří. Počkám na překlad, třeba tam budou indicie pro další pátrání.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže na překladu těch dvou odstavců se pracuje. Mezitím jsem kontaktoval přímo Vulcain, byli vstřícní, ale žádná identifikace na základě čísla na dýnku či fotek se nekonala. Poslali mi kontakt na odborníka s tím, ze se bude mou věci zabývat po zaplacení 60 CHF. Chápu jejich přístup, a pokud bych měl záruku, že za těch třináct stovek dostanu elaborát na normo A4, klidně bych je dal. Bohužel vzhledem k odlišné ceně peněz tady a tam mám obavu, že je to manipulační poplatek za to, že se mou žádostí bude vůbec někdo zabývat - bez záruky solidního informačního výstupu... Takže se má sedlácká šetrnost bouří. Počkám na překlad, třeba tam budou indicie pro další pátrání.

 

Podle mě stejný elaborát dostaneš zadarmo, když to postneš někde na WUS, uhrforum apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jen pro úplnost - za chvilku to bude rok - překlad se nějak ztratil v překladu... moje vina, zkusím s tím něco udělat, ale co jsem viděl na podzim hrubou verzi, moc informací neobsahovala. Jsem lempl, sorry, primky mě úplně pohltily.. :) S pomoci rodkopfa jsme dotaz umístili i na zahranicnim fóru, ale ani to nepřineslo žádné další informace.

 

Edit: je zajímavé, že se v článku píše, že hodinky přes své původně vojenské určení (pro muže) byly ve své době velmi oblíbené i u žen pro svou malou velikost. A to zda se potvrzuje i případ těchto hodinek po babičce kamarada i tento podobný případ http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/83535-vulcain-po-babi%C4%8Dce/

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...