Přejít na obsah

ISLAND - země ohně a ledu


JaRooN

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny pány a dámy s pozitivním postižením ke svým chrono kouskům.

 

V září plánuji na popud místního člena, který žije na Islandu, výlet do této země. Týden pod ledovci, toulání po ostrově v severním Atlantiku, návštěva sopky Eyjafjallajökull, která před dvěma lety způsobila kolaps letecké dopravy, obhlídka gejzírů, koupání v teplých pramenech, poznávání místního koloritu a samozřejmě v Reykjavíku pátrání po místních prodejnách hodinek ;)

 

Plán je asi následovný (předběžný, nezávazný, všechno se bude jen objednávat a jsou možné korekce): 

 

Středa 17.9.2014 - odlet z Prahy v 9:00, mezipřistání v Kodani, přílet do Reykjavíku 14:40.

Úterý 23.9.2014 - odlet z Reykjavíku v 7:00, mezipřistání v Kodani, přílet do Prahy v 15:45.

 

První den ubytování v Reykjavíku, půjčení vozidla z místní půjčovny (doufám, že oboje zařídí kolega z Islandu).

Druhý až šestý den - toulání po ostrově, spaní pod stanem.

Šestý den - návrat do Reykjavíku, ubytování a "zlidštění" na běžnou civilizační úroveň ;)

Sedmý den - návrat domů.

 

Nejsme s mojí drahou žádní velcí "tůristé". Prostě dva normální nekonfliktní lidičkové, kteří jedou na výlet a chtějí si ho užít. Mě je 42 a manželce 27 let. Toulání v rámci lidských možností, žádné velké túry a výšlapy. Normální procházka místní krajinou. 

 

TAKŽE: kdyby si chtěl někdo udělat hezký výlet, tak bude vítán. Více lidí je na toulání v přírodě lepší kombinace, než dva ztraceni lidičkové. A slyšet domácí jazyk je taky k nezaplacení. My dva nejsme jazykově příliš dobře vybaveni (ani jednomu nám to zkrátka neleze do palice), ale jelikož jsem se dokázal domluvit i v Japonsku, tak snad nebude problém. Takže pokud umíte perfektně anglicky, jste vítání, pokud ne, vůbec nevadí, poradíme si i tak ;)

 

Nejraději bych zase nějaký pár (páry) - ale není to samozřejmě podmínka. Max. tak 8 lidí.

 

A teď cena:

 

Letenky tam a zpátky se mi povedlo sehnat za 7336,- (zatím nevím poplatky za batožinu, to se upřesní, ale v podstatě je možné vzít do letadla menší bágl do 8kg zdarma a jeden větší bágl do batožinového prostoru nebude žádná darda - ostatně, kolik toho člověk na týden v "divočině" potřebuje...)

Ubytování dva dny v Rekjavíku počítám předběžně na 4000,- (o to se postará Fero přímo na místě, cena se upřesní)

Půjčení auta na 6 dní cca 5000,- (doufám, že se taky postará Fero, cena se upřesní ;))

 

Suma sumárum přibližně 16.500,- korun českých, což je podle mě za týden na Islandu za hubičku (ještě možnost snížení rozpočtu, když se sesednou dva páry do jednoho auta ;)).

Strava na místě bude na každém z nás, když někomu dojde káva a chleba v divočině, poskytneme, pokud ještě budeme mít ;) Domluva na společném vaření je samozřejmě vítaná.

 

Času je dost, ale rád bych objednal letenky co nejdřív...

Tak kdo by se chtěl podívat do této nádherné země a nebýt tam tak sám a opuštěný, ať se ozve!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak malá chybička se mi tam samozřejmě musela vloudit. Bez toho by to nebylo to pravé dobrodružství. Samozřejmě, všechny náklady jsem počítal na pár - ubytování i auto, ale letenky jsou pro jednu osobu. Tak dlouho se v tom hnípám, až už nevidím základní a zásadní věci.

 

Takže k té mé optimistické ceně 16.500,- se musí připočíst ještě jednou 7336,- Kč.

 

Takže celková cena za výlet pro dva lidi je cca 24.000,- korun českých. Snad to nikoho neodradí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě najit novou přítulku a hlásím se :).

 

Tak pojeďte kluci bez ní... Islanďanky jsou prý přítulné. A to, žes nerozuměl a přikyvoval, když se tě ptala na svatbu před sexem, můžeme přičíst na vrub jazykové bariéře   :lol2:

Anebo, když už budete dva opuštění, tak byste mohli sdílet jeden stan :D

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych jen upozornil na jistou specificnost stanovani na Islandu.

1. fouka a to jakoze i dost a celkem casto .... a neni kde se schovat, les neni

2. umi i kvalitne zaprset

...takze je potreba pocitat s tim, ze v noci muze prijit rychle sbaleni vseho a presun do auta nebo je dobry mit kvalitni vybaveni a nebat se trochy vody :)

Ale taky to muze vypadat jako kempovani v lete na Machaci, v tom je Island kouzelnej a krasnej.

 

Uzijte si to, je to krasna zeme do ktere se zase chci vratit, zatim 2x letecky a na par dnu ... ale priste chci vzit svoje auto a chvili se tam potulovat, jen na to stanovani budu asi moc linej a pohodlnej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych jen upozornil na jistou specificnost stanovani na Islandu.

1. fouka a to jakoze i dost a celkem casto .... a neni kde se schovat, les neni

2. umi i kvalitne zaprset

...takze je potreba pocitat s tim, ze v noci muze prijit rychle sbaleni vseho a presun do auta nebo je dobry mit kvalitni vybaveni a nebat se trochy vody :)

Ale taky to muze vypadat jako kempovani v lete na Machaci, v tom je Island kouzelnej a krasnej.

 

Uzijte si to, je to krasna zeme do ktere se zase chci vratit, zatim 2x letecky a na par dnu ... ale priste chci vzit svoje auto a chvili se tam potulovat, jen na to stanovani budu asi moc linej a pohodlnej ;)

 

jj, všechno to už mám načteno. Holt, je to krásný a divoký kout světa a člověk musí počítat s tím, že nejede na francouzskou rivieru... Díky za report z první ruky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantisek: tak jedem? Stan sdilet muzem ale spacak kazdej svuj :D

 

jaroon: ja bych si jednu i privezl domu :D

 

A brání ti někdo? Dokoupit letenky snad nebude problém :lol2: 

Ženy tam jsou prý velice krásné a nejsou to žádné rozmazlené fifleny - divoké podnebí z nich udělalo ženy do nepohody... Kdybych neměl tu svojí divoženku, taky bych se asi rozhlížel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaroone stebou bude sranda :D. Sem nahlodanej tak semnou cca pocitej neak to vykoumam ale nekoho do stanu potrebuju ja se vnoci sam bojim :D

 

O srandu nebude nouze, to jediné můžu slíbit. Ale veškerá sranda skončí, když budeš do toho stanu chtít půjčit mojí manželku - myslím, že bys skončil v Ejakulátě, nebo jak se tá sopka jmenuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, všechno to už mám načteno. Holt, je to krásný a divoký kout světa a člověk musí počítat s tím, že nejede na francouzskou rivieru... Díky za report z první ruky ;)

zase ja se na francouzske riviere koupal (jakoze ne ve sprse, ale koupacka venku) mene nez na Islandu .... i voda tam je vyrazne teplejsi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na teplou vodu a koupání se moc těším...

Cokoliv teplého snesu, kromě teplého kamaráda ve stanu :lol2: I když i to se mi už jednou povedlo - trávil jsem noc na pokoji s teplým kamarádem z Maďarska. Věděl jsem, že obtěžovat nebude, ale stejně jsem mu večer doporučil, ať si zpočítá zuby, aby tam ráno nějaký případně nezapoměl na podlaze :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Jaroone ani na pohadku? :D.

 

A ostatni hlaste se do stanu ja se fakt sam bojim a nechrapu :D

 

Frantisku tak projednej rozpocet a hodinky pockaj :)

Upraveno uživatelem Jagman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...