Přejít na obsah

Nový kalibr od Mühle Glashütte, Made in Sachsen


Frostie

Doporučené příspěvky

Prvýkrát bude použitý v limitovanej edícii 3 hodiniek k 145. výročiu založenia firmy. Už sú aj na ich webovej stránke. Vyzerajú perfektne. Pre Muhle riadny skok smerom hore. ak som dobre rozumel, týmto otvárajú novú modelovú radu. Máme sa na čo tešiť.

 

post-12146-0-17470800-1402170547_thumb.png

post-12146-0-72591800-1402170551_thumb.png

post-12146-0-79816000-1402170555_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalibr teda velmi chválim, super. Jinak hodinky samotný se mi příliš nelíběj (a připomínaj trochu moc UN v těch dvou verzích), ale to bude jenom můj problém asi) a cena je celkem vysoká.. nicméně asi to časem půjde dolů. Dobrý by bylo, kdyby se k tomu strojku vyjádřil někdo, kdo trochu ví, o čem mluví :)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalibr vypada pekne, vlastne, cele hodinky se mi moc libi. Ale ty sroubovaci stezejky, to je spatne. Pro toho, kdo rad strida remeny, naprosta silenost.

 

..ano,jeste ted me ty rozrejpany prsty palej.Tohle je fakt peklo,je to asi efektni,ale zatracene neprakticky..tento system uz nikdy vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokonaly...

 

Prvýkrát bude použitý v limitovanej edícii 3 hodiniek k 145. výročiu založenia firmy. Už sú aj na ich webovej stránke. Vyzerajú perfektne. Pre Muhle riadny skok smerom hore. ak som dobre rozumel, týmto otvárajú novú modelovú radu. Máme sa na čo tešiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušně přemrštěná  raketa, musím říct. Ještě hodně nad primem. Vývoj kalibru Muehleho nestál nic, jistojistě cáloval Brusel. Jinak celkem obyčejný hoďky, který kazí ty oslavný neproporční plavající nápisy na 3 a 9. Ale jistě úctyhodný krok správným směrem -  je ten vlastní strojek něčím výjmečný ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vývoj kalibru Muehleho nestál nic, jistojistě cáloval Brusel. 

I kdyby dostali příspěvek z potápějící se lodi zvané EU, vypadl z toho v bývalé DDR vlastní manufakturní strojek, Na rozdíl od ovarových hlav v česku, kde se v drtivé většině případů prachy jenom rozkradly a dílo nezůstalo žádné. Za sebe subjektivně cítím, že je podobné aktivity potřeba podpořit a pochválit. Zamítavé reakce většinou pramení od lidí, kteří za celý život nic nedokázali a ani na to nemají. Takže máš pravdu. Úctyhodný krok správným směrem. A to i přes to, že na cestě od Glashütte k zákazníkům nějaká Umleitung ještě asi bude. Měl jsem tu čest s Thilo Mühlem strávit nějaký čas a jeho nadšení pro značku a nasazení ve snaze uhájit rodinnou tradici i přes komunistickou výchovu, které se mu jako pionýrovi narozeném v roce 1968 jistě dostalo, je přinejmenším obdivuhodné. Mě se jejich práce líbí. A to i bez ohledu na to, že rozšíření nabídky o tuto značku v Chronoshopu beru jako svůj osobní úspěch   :clap: .

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý,dobrý, i když nic novýho pod sluncem, spíš "my taky navazujeme na tradici Glashutte".

 

Strojek taky v tradici krásnej, zlatý šatóny, 3/4 deska, labutí krk, všechno jak má bejt. Kalibr je zjevně překopaný Unitas, velmi se to podobá prvnímu stroji Dornbluth, včetně varianty s ukazatelem rezervy chodu. Zdá se mi, že je tam taky subciferník vteřinovky posunutý trochu ke středu, je to tak?

 

post-59-0-35707500-1402398892_thumb.jpg

 

Mě trochu trápí to jejich logo, tomu jsem nějak nepřišel na chuť, snad že mi vizuálně připomíná "manufacture 1949", jinak za mě hezký hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To srovnání s Dornblueth se opravdu nabízí. Jaký to vlastně má kalibr ? Že by fakt ébauches unitas ?? ALE TO SNAD NÉÉ

 

mimochodem ta mimostředná mimostředka mi zas připomíná fičury od Prokop & Brož

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...