Přejít na obsah

Dar k maturitě


Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Dostal jsem nápad, obdarovat mé synovce za úspěšné složení maturitní zkoušky a zbytek rodiny usoudil, že hodinky by měli být ten správný dar. Trochu je tedy zaskočilo, když jsem jim vysvětlil, kolik to bude cca stát, ale nakonec mám nějaké kandidáty. A to je ten oříšek. Vzhledem k cenovému limitu 20 000,- CZK za jedny (a mé vůli něco málo nad limit ještě dotlačit ze svého) se rozhoduji mezi Longines Hydroconquest L3.642.4.56.6 a Glycine Combat Sub Automatic. Proč právě tyto? Podle mě splňují parametry - automaty, tah, safír, bez komplikací, vysoká odolnost a poměrně univerzální možnost užití. Nedělám si iluze, že by s nimi občas chlapci neťukli, neupadli do vody, atd, takže prostě musí něco vydržet. Mě tedy více táhnou Longines, ale možná je to jenom tím, že o Glycine nic nevím. Prosím o Vaše názory.

Upraveno uživatelem Aclaim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Longines hydroconquest a Glycine combat sub su krasnym prikladom ako vyrobit "Submarinery" s vlastnou identitou. U Longines sa to krasne podarilo, su svojske, jedinecne a pritom stale "suby", kdezto u Glycine to nevyslo vobec podla mna, velmi tam citit snahu podobat sa a byt iny zaroven... a ta luneta... hruza... :(

Za mna teda jednoznacne Longines. Idealne jednemu modre, druhemu cierne. Mozu si ich vymenit, striedat... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohon je daný - automaty, není jiná volba  ;) . Barvy jsou u Longines na výběr 2, takže když padne volba na ně, vezmu modré i černé. Budou na tahu, gumu si pak můžou dokoupit, jestli po ní budou toužit. Cifr a rozměr, to je tak jediný, co by si mohli vybírat. Ale já zas na druhou stranu nechci poslouchat, že se jim vlastně líbí jiné, levnější, dražší, pilotky, oblekovky, atd.... Hrozně by to situaci zkomplikovalo. Chci, aby byli překvapený, dostali velmi kvalitní hodinky, které jim můžou vydržet celý život a buď si z nich jak říkáš sednou na zadek hned, nebo si k nim třeba časem najdou cestu.

Jsem pro HC. Posadi je na zadek :-)
Mozna by nebylo od veci vzit je do obchodu, at si sami vyberou. Zvoli si variantu cifru, barvu, pohon, tah/gumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co Tissot Visodate, cierny a biely cifernik? http://www.creationwatches.com/products/tissot-automatic-240/ Tu do 20 kupis par. Aj ked Longines je vyssie.. Rozhodne by som ich vsak nebral do hodinarstva, spominam si ako som ja bez znalosti z chronomagu vyberal hodinky :) Rovnako som svoje okolie vyrazne ovplyvnoval pri vybere hodiniek a nakoniec boli spokojni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja by som ich do hodinarstva nebral, nebude to prekvapko a vyberu si urcite nieco velke, modne s bordelom na ciferniku, take mladasi teraz mozu... budu sice okamzite spokojni, no onedlho sa im pokazia/vyjdu z mody/predaju ich... ked dostanu longiny, prinajhorsom sa im nebudu teraz pacit a odlozia ich do suflika a pridu im na chut neskor. o to bude radost vacsia ked zistia ze maju nove longiny, ktore sa uz daavno nevyrabaju. budu si ich viac vazit a o XY rokov ich pysne ukazovat svojim detom, "aha tieto hodinky som dostal za maturitu!" ;)

 

a aky maju vlastne chalani vztah k hodinkam teraz? nosia nieco vobec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, popravdě se nad tím asi zamyslím.

Za mě rozhodně Longines měl jsem na ruce obojí (díky 5ti hodinovému čekání na letadlo) a Longines mě opravdu dostali. Popravdě k maturitě bych začal u Hamilton a až si synovci ujasní co mít na ruce přijdou státnice.

 

Právě proto jsem tuto možnost hned na začátku zavrhl. Vztah k hodinkám mají klasickej vzhledem k jejich věku - líbí se jim, mají je rádi, ale vzhledem k tomu, že si sami nic slušnýho nemůžou dovolit, tak nosí nějaké darované "bordely". Právě proto chci koupit něco pořádnýho. V podstatě tím člověk dělá službu všem kolem sebe - takhle už nikdo z rodiny nebude utrácet tisíce za nesmyslný "módní" hodinky, který tak akorát po pár měsících odloží (což je ostatně to jediný dobrý, co se s nimi dá udělat).

ja by som ich do hodinarstva nebral, nebude to prekvapko a vyberu si urcite nieco velke, modne s bordelom na ciferniku, take mladasi teraz mozu... budu sice okamzite spokojni, no onedlho sa im pokazia/vyjdu z mody/predaju ich... ked dostanu longiny, prinajhorsom sa im nebudu teraz pacit a odlozia ich do suflika a pridu im na chut neskor. o to bude radost vacsia ked zistia ze maju nove longiny, ktore sa uz daavno nevyrabaju. budu si ich viac vazit a o XY rokov ich pysne ukazovat svojim detom, "aha tieto hodinky som dostal za maturitu!" ;)

 

a aky maju vlastne chalani vztah k hodinkam teraz? nosia nieco vobec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aclaim - Pokud nemate problem se stanovenym rozpoctem a jste presvedceni, ze jim hodinky udelaji radost pak bych do nich sel.

Jak bylo zmineno, modre a cerne a mas to vyreseny. Jsou to osobite hodinky, ktere bych se nebal darovat jak studentovi, tak vyzralemu chlapovi.

Co koupit k promoci je jasne. Oblekovky ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...