Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Čínské hodinky - seznam značek pod kterými se objevují

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 Viktor

Viktor

Skryta identita

• Member_50
  • 5 385 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 26.únor.2006 - 17:47

Něco pro orientaci v nových značkách. Seznam určitě nebude úplný a brzo zastará, nové značky rostou jako houby po dešti ...

A. George & Son
Aeromatic 1912
Akzent
Apogäum
Astbury & Co
Astroavia
Baxx & Bloom
Buchner & Bovalier
Breytenbach
Cathay
Cavadini
Charles Delon
Claude Valentini
Claudio Marrantani
Denacci
Elysee
Estana
Galileo 1583
Gebrüder Müller
Geneva
Haas & Cie.
Hamberg & Söhne
Jacques Cantani
Javelle
Klaus Kobec
Krug-Bäumen
Laurine
Linhart
Linnhoff & Lorenz
Lobor
Louis Bolle
Louis Valentino
Maier & Söhne
Montres Allison
Newton-Sons
Olivier Witteaux
Oskar Emil
Ottimo
Perigäum
Phénex
Pierre Lorount
Pierrini
Pionier
René Barton
Roebelin & Graef
Röthlin 1878
Rousseau
Schaumburg Watch
Stührling
Tauchmeister
Theorema
Trias
UMK
Yves Camani
  • 0

#2 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 26.únor.2006 - 17:56

Kdes to sehnal tak rychle? Mně se líbí třeba asociace na vzducholoď Zeppelin nebo bratři Millerové jsou roztomilí smile.gif
  • 0

#3 Mikina

Mikina

Učedník

• Member_50
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 26.únor.2006 - 21:03

zdravím všechny
prosím, opravovali jste někdy už ten čínský brak, ty padělky značkových hodinek. Jaké s těmi šroty máte zkušenosti.
Myslím pochopitelně mechaniku, obzvláště automaty. Děkuji za zkušenosti.
  • 0

#4 gandalf

gandalf

Megazávislák

• Member_50
  • 3 456 příspěvků(y)
  • Bydlí:Netolice

Publikováno 26.únor.2006 - 21:09

Pokud někdo máte chuť a znalosti, rád zašlu čínské automaty, které mi byly po převratě koupeny. Nejdou. Vypadaly pěkně, ale prý nejdou opravit. Ne k opravě!
Neuvědomil jsem si, jak hluboký odpor k těmto výrobkům je :-), myslel jsem, že pokud je někdo "vykuchá", nafotí a ukáže nám ostatním v čem je problém kvality. Věřím tomu, že většina /pokud se pletu, tak se omlouvám/ z nás čínský strojek nikdy neviděla a ani by ho nepoznala. Já teda ne.
  • 0
Čas je skvělý učitel, ale bohužel všechny své žáky zabíjí.
Louis-Hector Berlioz

#5 proto

proto

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 27.únor.2006 - 22:30

jeste do seznamu patri Timex
  • 0

#6 Mikina

Mikina

Učedník

• Member_50
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 28.únor.2006 - 22:24

Ke kvalitě čínských a podobných strojků.
Nafocení nic nesdělí o kvalitě strojků. Fotografie mnoho neřekne o hrubém zpracování. Podstata je ale jinde a to v kvalitě použitého materiálu strojku. Ve většině případů strojek připomíná jako by byl vyroben z plechu z konzervy - co do tvrdosti materiálu - a jeho jednotlivé části při vykuchání můžete lehce ohýbat v prstech. To jsou mé zkušenosti. Doporučuji před neznámou koupi získat co nejvíce informací o tzv. značce než zbytečně vyhodíte těžce vydělané peníze.A nenechte se zmýlit značkou jako GENEVE, ASEIKON apod., které hodlají zvýšit atraktivitu prodávaného zboží - šmejdu.
  • 0

#7 WDW

WDW

Učedník

• Member_50
  • 115 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ústí n/L

Publikováno 1.březen.2006 - 11:19

QUOTE(proto)
jeste do seznamu patri Timex

Patří jich tam ještě hodně, ale Timex určitě ne..........

Pokud tedy nepovažuješ Filipíny a Čínu.......
  • 0

#8 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 931 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 1.březen.2006 - 12:02

Na "Geneva" mi nesahej. Já mám original Swiss Beneva sport, po jednom starém pánovi , nákup cca 60 roky min st. a 100% Swiss. 4ili zřejmě v originále mrtvá značka a proto ta copy. HNUS!
  • 0
..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#9 Dali

Dali

Megazávislák

• Member_50
  • 1 651 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Fanoušek značky:Jeep, IWC, JLC,

Publikováno 1.březen.2006 - 17:20

nevíte někdo jestli se dá odfiltrovat tenhle brak z Ebay. je tam toho tak 60%.
  • 0

#10 Petr_S

Petr_S

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 1.březen.2006 - 18:13

QUOTE(Dali)
nevíte někdo jestli se dá odfiltrovat tenhle brak z Ebay. je tam toho tak 60%.

Německá (a vůbec myslím evropsá) Ebay to má rozděleno na luxusní značky, klasické značky, módní značky a právě tzv. nové značky hodinek. Dále lze vyhledávat např. dle typů (pánské/dámské/budíky/..), tam jsou i podskupiny jako flieger, tauch, atd.
  • 0

#11 Dali

Dali

Megazávislák

• Member_50
  • 1 651 příspěvků(y)

Publikováno 1.březen.2006 - 21:49

Máš pravdu, že v .de je to lepší i když i tam jsou - říkají tomu kopie, ale napupuju hlavně na .com a tam je to hrůza.
  • 0

#12 proto

proto

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 4.březen.2006 - 20:24

To WDW.

No ja mam automaty Timex s power reserve, ktere maji stejne usporadani jako napr hodinky Trias apod. Nejspis je tam strojek cinskej.

Mam je od Vanoc hodinky maji stabilni odchylku 30 vterin.
  • 0

#13 Dali

Dali

Megazávislák

• Member_50
  • 1 651 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2006 - 20:44

To proto Za týden , nebo za měsíc ? Jak tvrdil Roman musím uznat, že je to kvalita, kam se hrabe swiss.
  • 0

#14 proto

proto

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2006 - 21:53

QUOTE(Dali)
To proto     Za týden , nebo za měsíc ? Jak tvrdil Roman musím uznat, že je to kvalita, kam se hrabe swiss.

predbihaji se stabilne o 30 vterin denne, nema na to vliv jestli je nosim nebo ne. jeste tak mesi a nehcam je u hodinare sestelovat a mely by fungovat relativne slusne. otazka jak dlouho. :-)
  • 0

#15 falkkon

falkkon

Megazávislák

• Member_50
  • 1 423 příspěvků(y)
  • Bydlí:Klenovice na Hané

Publikováno 10.březen.2006 - 12:17

Ještě když jsem nevěděl kde se poradit,koupil jsem v Rakousku hodinky Ingersol.Pak asi mým zaviněním nefungovala datumovka(manipulace kolem 12 hod)Byla 2 roky záruka a ejhle! ono to fungovalo a oprava v záruce s omluvou že to trvalo dlouho.chodí tak -5s za den.Takže původ neznám ale záruka funguje.Díval jsem se na ten původ ,je tam něco o US firmě ale nevím.Jo a taky mi tehdy nabídl vyhledávač Chronomag! A to neměl dělat.Od té doby musím doma slibovat že ty poslední hodinky jsou opravdu POSLEDNÍ!!!
  • 0

#16 PanzerBear

PanzerBear

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 287 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uničov

Publikováno 10.březen.2006 - 13:01

Ingersol je mamuti firma typu Hyunday, delaji kdeco - u nas treba kompresory. Je to US firma. A zda se tedy ze fusujou i do hodinek.
  • 0

#17 Prokop

Prokop

Megazávislák

• Member_50
  • 2 062 příspěvků(y)

Publikováno 24.březen.2006 - 12:32

Nechci vám do této diskuze zasahovat, jen bych rád uvedl, že je rozdíl zda jde o americkou firmu, americkou značku a americkou výrobu.

Může se i stát, že si koupíte hodinky, kompletně vyrobené v Číně, ale záruku a servis Vám bude garantovat firma z USA, které záleží na jejich pověsti. Pak se Vám dostane celekem solidního jednání. V tom v celku nevidím problém, myslím ale, že existuje povinnost uvádět u výrobku zemi původu. Když si koupíte adidasky, také je tam, že byly vyrobeny v Malajsii nebo kde. Tak mi to příjde úplně v pořádku.
  • 0

#18 Kamojedov

Kamojedov

Pokročilejší začátečník

• Members
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 24.březen.2006 - 21:34

QUOTE(PanzerBear)
Ingersol je mamuti firma typu Hyunday, delaji kdeco - u nas treba kompresory. Je to US firma. A zda se tedy ze fusujou i do hodinek.

Ingersoll-Rand, který dělá kompresory, ale nemá s hodinkami Ingersoll z přelomu století ani s těmi dnešními nic společného.

Robert Ingersoll byl distributor hodinek Waterbury - dneska se to jmenuje Timex.

Dnešní Ingersoll je registrovaný v Německu a podle všeho patří Číňanům.

viz. http://forum.chronom...opic.php?id=446
  • 0

#19 TomasW

TomasW

Učedník

• Member_50
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 7.červenec.2006 - 13:57

Docela zajímavý výčet značek - celkem to sedí s nabídkou na http://www.luxusnihodinky.cz/ smile.gif))
  • 0

V naprosto digitální době člověk ocení opravdu kvalitní kousek analogové techniky :)
Glycine Incursore, Mido Multifort Chronograph... a když už quarz, tak: Suunto Core ...

#20 Raf

Raf

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19.září.2006 - 21:07

Ahoj, nejsem žádnej fajnšmekr na hodinky mě stačí že jdou a jsou přesné, ale koukal jsem že na IKup jsou propagované hodinky Claudio Marrantani ( SN G4425-322-2 ) jako luxusní super značka a tady jsem našel že je to čínsky brak, tak jak je to tedy a jak poznám bez toho abych je likvidoval jaká je to kvalita a taky jakou mají asi cenu jedná se o aukci tak do jaké ceny se vyplatí je koupit. Dík Roman P.S. Kdyžtak mi odepište na imeil cz623659@tiscali.cz
  • 0