Přejít na obsah

Member_50 a "stari" uzivatele


odklizec

Doporučené příspěvky

Mnozi se mi tu dotazy od uzivatelu s vice jak 50 prispevky, proc nemohou reagovat na odpovedi v sekci Prodam/Koupim pripadne vytvaret nove diskuze tamtez, i kdyz maji vice jak 50 prispevku? Je to tim ze dokud neudelate alespon jeden post nekde jinde, nebudete do skupny Member_50 prerazeni. Bohuzel, po konverzi fora jste byli vsichni bez rozdilu natlaceni do zakladni skupiny "Member". Na to aby jste byli automaticky prerazeni, je treba napsat apson jeden post nekde jinde a system vas uz pak automaticky preradi. Takze prosim, zkuste si napsat jeden post jinde a uvidite, ze se vam hned zmeni skupina ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Má vyřazení nás nových z prodejní/nákupní sekce smysl ? Pokud jsem nový, rád si něco koupím (ať už podáním vlastního inzerátu či odpovědí na jiný), i když nemám načteno na to, abych přidával vlastní kvalitní příspěvky do jiných sekcí ...

 

Nedopadne to spíše tak, že se každý teď bude hnát, aby těch svých 50 naplnil jakýmkoliv způsobem, tedy i plevelením ?

 

Prosím tímto zároveň o zavření tématu Prim Diplomat v nákupní sekci, protože jsem je již koupil (Díky, Tomasku.) a vzhledem k tomu, že jsem nový, se teď do něj nedostanu.

 

Díky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má vyřazení nás nových z prodejní/nákupní sekce smysl ? Pokud jsem nový, rád si něco koupím (ať už podáním vlastního inzerátu či odpovědí na jiný), i když nemám načteno na to, abych přidával vlastní kvalitní příspěvky do jiných sekcí ...

 

Nedopadne to spíše tak, že se každý teď bude hnát, aby těch svých 50 naplnil jakýmkoliv způsobem, tedy i plevelením ?

 

Prosím tímto zároveň o zavření tématu Prim Diplomat v nákupní sekci, protože jsem je již koupil (Díky, Tomasku.) a vzhledem k tomu, že jsem nový, se teď do něj nedostanu.

 

Díky.

Myslim že jde o to, aby se tady z toho nestalo Aukro, když se někdo zaregistruje a hned dá inzerát, to není spárvné, od toho je opravdu spoustu Aukčních serverů :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smysl to ma v eliminaci lidi, kteri sem prijdou hlavne za ucelem delani kseftu. Taky to tak trosku ma zabranit, aby si lidi s toho ci onoho duvodu zakladali nove ucty jen proto, ze se napriklad nejak znemoznili, porusovali pravidla atd. Clovek, ktery udela 50 a vice postu uz si rozmysli, jestli chce prijit o historii prispevku. Tech 50 postu je docela problem rychle naplnit. A pokud nekdo bude evidentne delat posty jen proto aby dlela posty, teda bez nejakeho smyslu, dostane varovani a posty o nicem se smazou.

 

Fakt to neni nic osobniho, ale zejmena v posledni dobe stareho fora se namnozili uzivatele, kteri jen kupovali/prodavali. Neni v tom omezeni nic osobniho a neco proti nekomu. Je to jen ocistny mechanismus fora..nic vic. Bohuzel, toto se ve starem foru nedalo zavest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě mi to přijde nespravedlivý, ale pravidla se respektují...

 

Nedopadne to spíše tak, že se každý teď bude hnát, aby těch svých 50 naplnil jakýmkoliv způsobem, tedy i plevelením ?

I to se občas stává... konkrétně na jednom pc fóru, kde jsem aktivním a členem je pravidlo určitý počet postů (20) a určitá délka pobytu na fóru (snad měsíc...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tomto fóru jsem už docela dlouho,chodím sem téměř každý den a mrzí mě,že nemohu reagovat na sekci prodám/koupím.S mým jednoprstým psaním to bude trvat ještě dlouho než nasbírám nutný počet.Kam se hrabu na diskutéra.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mi do toho nic není, ale pár členům, kteří mají méně než 50 příspěvků, už jsem odpovídal na poptávky a posílal fotky nabízených hodinek mailem.

Docela to zdržuje.

Myslím, že i ostatní prodávající na tom budou podobně.

 

V jednom vlákně se řešilo, zda má přednost nabídka mailem, telefonem či přímo v příspěvku. Jak to ale chcete ošetřit?

Někdo mi zareaguje do prodejního inzerátu, ale nějaký nový člen mi napíše o něco dříve mailem. Kdo má přednost? Hmmm?

 

Argument, že nový člen je vždy jisté riziko a tedy je logické dát přednost starému, neobstojí. Například člena yed69 znám osobně a na Chronomag jsem ho přivedl. Žádné riziko pro mě tedy nepředstavuje. Neznám moc takto solidních lidí.

 

Nebylo by fér jim umožnit alespoň kupovat, když už ne prodávat?

Já měl také jen pár příspěvků a už jsem kupoval. Z něčeho přeci člověk tu sbírku začít skládat musí, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste je to tak lidi, tak se s tim prosim smirte. Kdyz budou vsichni jenom cist a psat bude jen par starych clenu, blazni typu diskuter a prodejci, bude tu z toho obycejny internetovy bazar, pripadne forum, jakych je na CSR pisecku dvanact do tuctu. O foru Koupim muzeme diskutovat, asi by nebyl problem toto forum otevrit vsem, protoze neni tak frekventovane. Ale o prodejnim foru jsem 100% presvedcen, ze musi byt regulovane. Jestli je to fer nebo nefer, to je druha vec. Taky by ten pocet prispevku, ktere je treba nasbirat, mohl byt 100 nebo vice? ;)

 

Osobne bych prodejni forum omezil jeste vic a to na max. "N" prodeju jednoho cloveka za tyden. Na jednu stranu je sice fajn, ze se tu ukazujou pekne kousky. Ale na druhou stranu, toto je nekomercni forum! Pravidlo o prodejcich stale plati a nezda se mi, ze clovek pravidelne prodavajici 10 a vice hodinek za tyden, je normalni sberatel, prodavajici jen neco malo aby obmenil sbirku. Ale jelikoz tu neni nastroj na takove omezeni, tech 50 prispevku je myslim docela sranda pro vsechny. Kdo ma hlubsi zajem o hodinky a komunitu, nebude mit s nejakymi 50 prispevky problem. Podle mne je to i otazka slusnosti a cti prijit na forum a snazit se vyvijet nejakou aktivitu, nez jen pasivne cist, prodavat/nakupovat a nic foru neodevzdat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravidlo nemožnosti reagovat na příspěvky v sekci prodám - koupím pro členy s méně než 50 příspěvky mne dosti, řeknu-li to mírně nazlobilo. Ještě více mne nazlobilo, že si zde ani nemohu prohlédnout fotky nabízených věcí (pokud se jedná o technickou chybu a problém se řeší v jiném vlákně, tak se omlouvám a tento příspěvek je dále bezpředmětný). Beru, že ten, kdo nemá 50 příspěvků nemůže podat inzerát z výše uvedených důvodů. Není mi jasné proč bych si od někoho nemohl věc koupit (a toho mohu dosáhnout tím, že budu moci psát příspěvky v této sekci) a už vůbec ne proč bych si nemohl prohlédnout fotku nabízeného zboží. Na chronomag chodím téměř každý den více jak rok. Mé první kroky vždy vedly nejprve do sekce všeobecná diskuse a do sekce prodám - koupím, zejména z toho důvodu abych měl přehled o hodinkách a jejich cenách a někdy si něco slušného za uspořený bakšiš kultivovaně od některého z členů fóra zakoupil. Potřebu přispívat jsem cítil pouze zpočátku, ale později jsem si vystačil se čtením, psát příspěvky mi přišlo jako "plevelení", neb když jsem si to v hlavě probíral, tak už to stejně někdo řekl lépe přede mnou, raději jsem naslouchal kultivované a fundované řeči těch o nichž si myslím, že mají větší přehled nežli já. Takže si to nové pravidlo beru trošku osobně, hlavně ohledně pouhého prohlížení fotek ze sekce prodám. Moje reakce je možná trochu emotivní a až si budu číst příspěvek zítra, nejspíš si řeknu proč jsem ho vlastně vůbec psal. Na druhou stranu už teď už mi schází jen 49 příspěvků :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim prodejem je to normalni buzerace. Mam kamose s kterym projizdim tohle forum a ted kdyz bude chtit neco koupit tak me s tim bude otravovat. At si odklizec mysli co chce, tak se akorat vyziva v honeni si vlastniho trika. Nebo se nekomu opravdu zdalo, ze minule forum bylo v sekci prodej nejak zaplevelene? Me to tak nepripadalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestačilo by, aby se v sekci Prodám objevilo Pravidlo o používání jen na titulní stránce a ne v každém příspěvku? Přijde mi to při prohlížení zbytečné a zabírá to celý monitor (notebook). Ideální by bylo kdyby se to zobrazovalo jen před zadáním inzerátu. A už vůbec mi to přijde zbytečné v sekci Koupím, jelikož o nákupu v Pravidlech není žádná zmínka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestačilo by, aby se v sekci Prodám objevilo Pravidlo o používání jen na titulní stránce a ne v každém příspěvku? Přijde mi to při prohlížení zbytečné a zabírá to celý monitor (notebook). Ideální by bylo kdyby se to zobrazovalo jen před zadáním inzerátu. A už vůbec mi to přijde zbytečné v sekci Koupím, jelikož o nákupu v Pravidlech není žádná zmínka.

Bohuzel, toto mozne neni. Neni tady moznost nastaveni zobrazeni pravidel jen na titulni strance. Zkusim to trochu zmensit a preformatovat. Co se tyka koupim, uvidime. Zatim v Koupim plati stejne omezeni s prispivanim jako v Prodej sekci. Mozna se to ale zrusi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravidlo nemožnosti reagovat na příspěvky v sekci prodám - koupím pro členy s méně než 50 příspěvky mne dosti, řeknu-li to mírně nazlobilo. Ještě více mne nazlobilo, že si zde ani nemohu prohlédnout fotky nabízených věcí (pokud se jedná o technickou chybu a problém se řeší v jiném vlákně, tak se omlouvám a tento příspěvek je dále bezpředmětný). Beru, že ten, kdo nemá 50 příspěvků nemůže podat inzerát z výše uvedených důvodů. Není mi jasné proč bych si od někoho nemohl věc koupit (a toho mohu dosáhnout tím, že budu moci psát příspěvky v této sekci) a už vůbec ne proč bych si nemohl prohlédnout fotku nabízeného zboží. Na chronomag chodím téměř každý den více jak rok. Mé první kroky vždy vedly nejprve do sekce všeobecná diskuse a do sekce prodám - koupím, zejména z toho důvodu abych měl přehled o hodinkách a jejich cenách a někdy si něco slušného za uspořený bakšiš kultivovaně od některého z členů fóra zakoupil. Potřebu přispívat jsem cítil pouze zpočátku, ale později jsem si vystačil se čtením, psát příspěvky mi přišlo jako "plevelení", neb když jsem si to v hlavě probíral, tak už to stejně někdo řekl lépe přede mnou, raději jsem naslouchal kultivované a fundované řeči těch o nichž si myslím, že mají větší přehled nežli já. Takže si to nové pravidlo beru trošku osobně, hlavně ohledně pouhého prohlížení fotek ze sekce prodám. Moje reakce je možná trochu emotivní a až si budu číst příspěvek zítra, nejspíš si řeknu proč jsem ho vlastně vůbec psal. Na druhou stranu už teď už mi schází jen 49 příspěvků :D :D

 

Asi tak. Beru, že pod 50 příspěvků nemohu založit inzerát, ale fakt nevím, proč bych si je nemohl prohlédnout a případně něco koupit. Ono pro lidi jako já, kterým se hodinky prostě "jen" líbí, ale odborně jim moc nerozumí, není až tak jednoduché dosáhnout těch 50 příspěvků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak. Beru, že pod 50 příspěvků nemohu založit inzerát, ale fakt nevím, proč bych si je nemohl prohlédnout a případně něco koupit. Ono pro lidi jako já, kterým se hodinky prostě "jen" líbí, ale odborně jim moc nerozumí, není až tak jednoduché dosáhnout těch 50 příspěvků.

A proc bys nemohl prohlidnout..zkousel jsi to? Mam rad tyhle prispevky lidi, kteri neco nevyzkousi a jen reagujou na to, co napise nekdo pred nima. Prohlizet si muzes co chces. Predtim (naposled dnes rano) to neslo ciste kvuli chybe v nastaveni, o ktere jsem nevedel.

 

Co se tyka kupovani.. plati to same, co pro prodej. Prodeje a nakupy lidi s prispevky pod 50 postu byl jeden z hlavnich problemu tohoto fora, minimalne v poslednim roce jeho fungovani. Kde kdo jen prodaval..kupoval a diskutovalo jen par starych hardcore clenu (kdyz se zbytek nahodou neprehadoval o pitomostech). Par lidi, kteri tu jsou vic jak rok uz priznalo, ze tu jen ctou a obcas neco koupi. To je podle meho skromneho nazoru cista drzost a berte to jak chcete ;) Na jednu stranu chapu, ze se treba nekomu nechce psat. Ale pak podle meho nazoru nemuze ocekavat stejne VYSADY jako aktivni clenove fora. Toto neni primarne prodejni prostor! Prodej a koupe je neco navic a mela by to byt vysada pro aktivni cleny fora. 50 prispevku je podle mne uplna brnkacka. I kdyby clovek udelal jen jeden post denne, za necele dva mesice to ma kazdy. Takze prosim vsechny, ktere nove nastaveni fora postihlo, aby se na to zkusili trochu podivat z te druhe strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proc bys nemohl prohlidnout..zkousel jsi to? Mam rad tyhle prispevky lidi, kteri neco nevyzkousi a jen reagujou na to, co napise nekdo pred nima. Prohlizet si muzes co chces. Predtim (naposled dnes rano) to neslo ciste kvuli chybe v nastaveni, o ktere jsem nevedel.

 

Co se tyka kupovani.. plati to same, co pro prodej. Prodeje a nakupy lidi s prispevky pod 50 postu byl jeden z hlavnich problemu tohoto fora, minimalne v poslednim roce jeho fungovani. Kde kdo jen prodaval..kupoval a diskutovalo jen par starych hardcore clenu (kdyz se zbytek nahodou neprehadoval o pitomostech). Par lidi, kteri tu jsou vic jak rok uz priznalo, ze tu jen ctou a obcas neco koupi. To je podle meho skromneho nazoru cista drzost a berte to jak chcete ;) Na jednu stranu chapu, ze se treba nekomu nechce psat. Ale pak podle meho nazoru nemuze ocekavat stejne VYSADY jako aktivni clenove fora. Toto neni primarne prodejni prostor! Prodej a koupe je neco navic a mela by to byt vysada pro aktivni cleny fora. 50 prispevku je podle mne uplna brnkacka. I kdyby clovek udelal jen jeden post denne, za necele dva mesice to ma kazdy. Takze prosim vsechny, ktere nove nastaveni fora postihlo, aby se na to zkusili trochu podivat z te druhe strany.

 

 

Zní to logicky, Odklizeci. Jenže... Kde je záruka, že se po těch 50 příspěvcích opět neodmlčí a zůstanou aktivní? ;)

Spíše se obávám, Ferdinande, že je tohle spravedlivé pravidlo možná i znechutí a nenapíší už vůbec nic. "Fiat iustitia, pereat mundus."

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proc bys nemohl prohlidnout..zkousel jsi to? Mam rad tyhle prispevky lidi, kteri neco nevyzkousi a jen reagujou na to, co napise nekdo pred nima. Prohlizet si muzes co chces. Predtim (naposled dnes rano) to neslo ciste kvuli chybe v nastaveni, o ktere jsem nevedel.

 

Co se tyka kupovani.. plati to same, co pro prodej. Prodeje a nakupy lidi s prispevky pod 50 postu byl jeden z hlavnich problemu tohoto fora, minimalne v poslednim roce jeho fungovani. Kde kdo jen prodaval..kupoval a diskutovalo jen par starych hardcore clenu (kdyz se zbytek nahodou neprehadoval o pitomostech). Par lidi, kteri tu jsou vic jak rok uz priznalo, ze tu jen ctou a obcas neco koupi. To je podle meho skromneho nazoru cista drzost a berte to jak chcete ;) Na jednu stranu chapu, ze se treba nekomu nechce psat. Ale pak podle meho nazoru nemuze ocekavat stejne VYSADY jako aktivni clenove fora. Toto neni primarne prodejni prostor! Prodej a koupe je neco navic a mela by to byt vysada pro aktivni cleny fora. 50 prispevku je podle mne uplna brnkacka. I kdyby clovek udelal jen jeden post denne, za necele dva mesice to ma kazdy. Takze prosim vsechny, ktere nove nastaveni fora postihlo, aby se na to zkusili trochu podivat z te druhe strany.

 

Sakra :blush02: :blush02: :blush02: Omluva. Včera mi to nefungovalo. Zkusil jsem 3 inzeráty a ve všech jsem měl místo fotek jen linky, které mi nešly otevřít. Ukázaly mi hlášku, že nemám oprávnění, nebo jsem zapomněl heslo. A dnes jsem, vědom si toho, že 50 nemám, do inzerce vůbec nešel.

Jinak s tím psaním. Nejde o to, že se nechce, jsem líný, chci jen nakupovat/prodávat. Jen prostě vedle některých, zde přítomných, nemám moc co dodat. Spíš sem chodím, abych se dozvěděl zajímavé věci a objevoval mě neznámé krásy. Nebýt tohoto fóra, tak mám dnes stále quartzky a fejkové Primky (o kterých bych ani nevěděl, že to jsou fejky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zní to logicky, Odklizeci. Jenže... Kde je záruka, že se po těch 50 příspěvcích opět neodmlčí a zůstanou aktivní? ;)

Spíše se obávám, Ferdinande, že je tohle spravedlivé pravidlo možná i znechutí a nenapíší už vůbec nic. "Fiat iustitia, pereat mundus."

To se samozrejme zarucit neda. Ale treba ho to chytne a cas od casu sem i potom neco napise. Pokud povolis zacatecnikum hned prodavat a nakupovat, tak nemaji zaden duvod sem chodit pravidelne, krome toho, ze projedou sekci prodam/koupim. Takhle je alespon nejaka sance, ze se chyti a nebo ho naopak hned na zacatku odradi pravidlo 50. Kdyz ho odradi, protoze sem prisel jen nakupovat/prodavat..tak super! Splnilo to svuj ucel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...