Přejít na obsah

Member_50 a "stari" uzivatele


odklizec

Doporučené příspěvky

chlapi nerozcilujte se,je to preci normalni, kdyz maji motorkari server tak take nechteji mezi sebou

chytraky kteri tam prodavaji sedlo na predvalecnou Javu a vysvestluji dole v inzeratu ze zajiste pujde i na tu novou HONDU model 2007,ale kdyz si neco precte a neco pochyti v diskusi jsou vitani.

Stejne tak se Vam mnoha urcite stalo i tady,ze vas oslovil ''nepolibeny'' novacek s otazkou: jaky je prosim prumer tech Prim sport 2 ktere tam prodavas. No a samozrejme po tve odpovedi ve vsi slusnost jeho ujisteni ze si myslel ze ten prumer je alespon 5,5 cm a pouzdro navic standartne v nerezu.

to vam preci musi stridave do obliceje vhanet slzy i koutky zkrivit do pobavaneho usmevu.

proto si myslim je to omezeni,neni to pro to aby se nekdo perzekuoval. :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Uz to tu bylo zmíněno. Je to nějaký záměr, že pokud nejsem přihlášen nezobrazují se mi obrázky uploadnuté přímo na forum, ale jen linky které mě odkážou na nedostatečná práva.

Jo, tohle na rozdil od problemu s cleny Member skupiny, popsanem pred chvili, zamer je. Neni duvod aby guests, stejne tak jako lide cekajici na validaci a banned users, meli moznost stahovat pripojene soubory a tedy i prohlizet obrazky postu v prodejni sekci. Vzdycky mas moznost prihlasit se jeko "anonymous" a mel bys mit stejna prava jaka ti nalezi. Guests nemaji zadna prava, krome cteni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím omezením souhlasím. Protože když si vzpomenete tak na starém fóru bylo v poslední době nejvíc nových vláken a příspěvků v sekci Prodej. Stával se tady z toho pomalu bazar. A toto je fórum o hodinkách a ne o prodeji. A určitě zájem majitelů Chronomagu je mít co nejvíc členů, příspěvků a co největší návštěvnost a ne co nejvíc prodaných kousků. :speak_cool:

Dovedu si představit ( jak už se tady někde psalo), že se tady budou hodinky jenom měnit, nebo omezení prodejních inzerátů na dva za týden.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o tom, že jako nováček se člověk velmi těžko zmůže na diskuse z vysoké hodinařiny (setrvačky, tourbillony, úpravy jednotlivých kalibrů, modření ruček apod.) a spíše půjde o komentáře typu "koupil sis pěkný hodinky" a "ty poslední primky/omegy/tagy/breitlingy/AP/... jsou cool".

 

Chápu, že pravidla musí být, ale takto nastavená možná povedou k většímu počtu podobně jednoduchých příspěvků, které fórum z hodinářské stránky mnoho neobohacují.

 

Navíc, pokud si člověk projde prodejní sekci, hlavními inzerenty jsou již zavedení členové. Proč si ale jako nováček nemohu hodinky ani koupit od prodávajícího, proč mu nemohu na jeho inzerát odpovědět ? Smysl by dávalo omezit nováčky ve vkládání nových inzerátů, ale umožnit jim odpovídat na inzeráty prověřených členů. Tak i my "noví" budeme moci občas něco koupit a následně na základě této koupě diskutovat a upřesňovat si detaily o právě zakoupeném modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i to odpovidani novych clenu na inzeraty je podle mne velka neslusnost. Clovek prijde na forum, nikdo o nem nic nevi, nikdy se neprojevil a prvni vec kterou udela je, ze odpovi nekomu na jeho prodejni inzerat. Neni to "trosicku" divne? Ja jsem tuhle blbost udelal ve svych zacatcich na zahranicnich forech jen jednou. A to jsi mel zazit tu odmerenou a vubec ne nadsenou reakci ostatnich clenu. Asi za pul roku dostalo jejich prodejni forum stejne pravidlo 50 jako je tady. To ze novacci pak zacnou psat jen prispevky "ach to je krasne" bych se nebal. Ta hranice 50 prispevku je presne postavena i jako obrana proti podobnym prispevkum. Clovek to napise jednou, trikrat, petkrat nebo sedmkrat, ale ne 50x ;) A pokud ano, bude snadno odhaleny, priblble prispevky tohoto typu smaznute a zacina s ostudou od nuly ;)

 

Proste neni to slusne. Sice by se dalo novackum zamezit i ve cteni prodejnich prispevku, ale tohle nam prislo uz jako trochu drsne omezeni. Ale kazdy novacek by si mel dobre zvazit miru drzosti, kterou svou reakci bez predchozi historie na foru prekracuje. Je mi jasne, ze je tu spousta lidi, co prodavaji a vubec jim nevadi kdo jim na post reguje, hlavne kdyz prodaji. Ale myslim, ze tu bude i par "struktur", ktere radeji prodaji nekomu zavedenemu, nez novackovi. Tak to proste vidim ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW, jeste jeden argument do pranice.. Uz mi prislo nekolik postu od novacku (posledni pred 5 minutama), ze nemohou postovat v sekci Prodam/Koupim, ze pry nemaji opravneni a ze co se deje? Toto jasne dokazuje, ze tito lide ne jen ze neprispivaji do fora, ale ani se neobtezujou CIST jine sekce nez Prodam/Koupim. A to je podle mne dost silny argument pro "pravidlo 50" a potvrzeni moji teorie. Jak je videt, je to jeste horsi, nez jsem si myslel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já vlastně nevím.Po přečtení tohoto vlákna musím jednak souhlasit s odklízečem a beru jeho argumenty. Na druhou stranu ale vlastně patřím mezi tu část, která ještě nemá na svém kontě 50 příspěvků a tak nemůže prodávat a nakupovat. Tedy, za dobu co sem lezu jsem neprodal ještě ani jedny hodinky, ale zato na nákupech jsem docela pěkně ulít. Že jsem začal sbírat primky, to jsem už někde psal, že jich mám za tu krátkou dobu ukrutnou spoustu, to poznala jenom moje peněženka. A teď si říkám, sakra, kdyby tohle existovalo i na starém foru, to bych ušetřil!! :clap:

Jenže, vlastně bych se cítil docela ochuzený o tohoto nádherného koníčka a myslím že takhle jako já dopadlo hodně členů. Tak to holt musím respektovat, jednou je to tak dáno, budu tedy více psát, i když nevím pro koho budou moje příspěvky přínosné? :rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky jeden pohled na věc. I když nejsem žádný masivní prodejce (takže mne, prosím, hned nepodezřívejte z prosazování osobních zájmů :) ) , tak 10-15 kousků jsem tu již prodal. A kupujícími byli lehkou většinou nováčci (kompletní hodinky) a lehkou menšinou "staří" členové (díly). Pokud si vzpomenu na svoje začátky zde, tak pár příspěvků před prvním nákupem jsem sice napsal, ale "do věci" jsem se dostal až se svými prvními Primkami a začal jsem hodně číst a taky psát.... Prostě chápu to natěšení (většiny) nováčků mít co nejdřív hodinky, o kterých se tu hojně píše (Sport I, Sport II atd.) a které si v obchodě nekoupí a Aukro je velmi anonymní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to třeba skončí v některých případech tak, že vypomůže třeba někdo ze členů "padesátníků". To myslím košer je, byť na triko toho, kdo zprostředkuje. Takto mohou některé velmi chtěné kousky novým-mladým členům / zájemcům ulítnout, navíc, koupě byť i obyčejných hodinek zde na Chronomagu do jisté míry přece jen zaručuje, že koupíte skutečně to, co je nabízeno. Ne nějaký podfuk třeba z anonymního prodejního serveru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to třeba skončí v některých případech tak, že vypomůže třeba někdo ze členů "padesátníků". To myslím košer je, byť na triko toho, kdo zprostředkuje. Takto mohou některé velmi chtěné kousky novým-mladým členům / zájemcům ulítnout, navíc, koupě byť i obyčejných hodinek zde na Chronomagu do jisté míry přece jen zaručuje, že koupíte skutečně to, co je nabízeno. Ne nějaký podfuk třeba z anonymního prodejního serveru.

Pokud někdo z nováčků bude chtít něco koupit, napíše email prodejci s žádostí o fotky a domluví se emailem. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Osobně mi 50 příspěvku nevadí. Ale nejsem si jistej, jestli to skutečně eliminuje "aukro prodejce"... docela se mi líbila myšlenka kombinace s min. dobou registrace, ta se prostě obejít nedá... :robot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, každý ale nemusí přispívat a přesto ho může problematika zajímat. Já tu třeba vlezu denně už cca 18 měsíců a nepřispívám. Dvacet roků chytám ryby a taky nepíšu na rybářské stránky. V podstatě ani nikde jinde protože pročtu, co mě zajímá a jdu dál dělat svou práci a večer doma se mi ke kompu už moc nechce. Teď jsou v prodeji hezké TAG a člověk by se třeba rád zeptal na město, kde prodávající bydlí... No asi budu muset sem občas něco nadrápat !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba ten mail prodávajícímu ???

 

No to je prave o tom co psal vyse Odklizec. Pokud je to primarne forum o hodinkach a ne prodejni forum, tak ten prodavajici prece nebude prodavat "neznamemu" s zadnym postem. Pokud je ovsem jeho umyslem prodat "komukoliv" hlavne at za ne dostane co chce ... pak de facto zadna pravidla nemaji smysl, nebot jak vidno, obejit se daji vzdy.

 

P.S. toto neni namireno proti zadnemu konkretnimu prodejci!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...