Přejít na obsah

Sinn 103 St


Doporučené příspěvky

Před nějakým časem jsem začal pokukovat po hodinkách německé firmy Sinn a když se mi naskytla možnost směny modelu Sinn 103 St za mé Seiko Alpinist, neváhal jsem ani minutu. Nákup byl velmi impulsivní, směna proběhla hned další den a teprve z odstupem času jsem si mohl vlastně poprvé osahat co že se mi to dostalo na ruku.

 

Předně mě potěšilo,že i na mém drobnějším zápěstí sedí hodinky velice dobře. Přes svou výšku 15,5 mm a průměr 41 mm padnou jako ulité. Nejspíše díky tomu, že nožky se příjemně přimykají k zápěstí a značnou část technické výšky pouzdra tvoří akrylátové sklíčko. Tomu lze ještě dále pomoci volbou vhodného řemene. Klasický černý pilotní řemen, který by mi perfektně padnul jsem zatím nenašel, nicméně hodinky mi skvěle sedí s hnědým vepřovicovým Rios Havana a ted v letním období zejména s kaučukem Hirsh Pure.

 

Denní odchylka se po několika týdnech nošení ustálila na akceptovatelných +15 vteřinách, což mě zatím nenutí vyhledat hodináře, i přesto že hodinky jsou už pár let na světě. Akrylátové sklíčko, kterého se dost lidí bojí, se mi výborné osvědčilo. Po výměně jsem ho přeleštil do perfektního stavu pastou polywatch a další zásah nebyl od té doby nutný. Navíc právě toto akrylátové sklíčko, které je nádherně vypouklé, uděluje hodinkám tu správnou auru. Lumi po nasvícení pěkně svítí a Valjoux 7750 při poslechu velmi zblízka temně a zlověstně vrčí :-) Překvapil mě také poměrně hlučný a mnohdy vibrující pohyb rotoru automatického nátahu. Člověk o hodinkách na ruce prostě ví.

 

Hodinky mě baví, nějaký čas je určitě ještě ponosím, ale pak asi zase poputují do světa, neb život je změna.

 

Přikládám tři dnešní fotky a starší snímek na ruce a na řemenu.

 

post-18707-0-14045500-1403641758_thumb.jpg

post-18707-0-04673600-1403641773_thumb.jpg

post-18707-0-00477100-1403641791_thumb.jpg

post-18707-0-74367700-1403641799_thumb.jpg

post-18707-0-71562900-1403641806_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou skvělý a ta hnědá kůže jim svědčí. Akorát gumu bych do toho netahal, to radši hadr. ;)

 

Až nadejde jejich čas, pěkně se ozvi. Něco už vymyslíme. :) Zrovna dneska jsem na ně myslel, jak se jim asi daří. Moje Alpinisty to tenkrát jen tak tak ustály, ale jsem rád. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...