Přejít na obsah

Orient Ray vs. Mako XL


El Nano

Doporučené příspěvky

rodrigez: to jdou i raye. Akorát nechápu, proč je na nich lumi bod na lunetě červený a taky mi na modifikaci chybí červená špička vteřinovky. Co se týče XL, tak je žádný safír ani lepší lumi nezachrání. Osobně by mi na XL víc než lumi totiž vadila nemožnost zašroubovat tlačítko na změnu dne v týdnu. Na diverech naprosto neodpustitelný. Korunku, co nejde zašroubovat, bych snad ještě skousl, ale čudlík, který stačí jen zmáčknout a není ani nijak chráněný, to je na hodinkách s 200m wr k smíchu. Nebo se pletu a v případě náhodného zmáčknutí se voda dovnitř nedostane?  

 

lukas78: co myslíš tím že na rayích jde moc vidět novota?

 

travex: z čeho tak soudíš? Hodinky s inhausem, 200m wr, daydate a safírem navrch... marně přemýšlím kde jinde bych sehnal něco podobnýho

Upraveno uživatelem tomek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

travex: z čeho tak soudíš? Hodinky s inhausem, 200m wr, daydate a safírem navrch... marně přemýšlím kde jinde bych sehnal něco podobnýho

 

Připlatit např. za Ray, které už v základu mají vynikající lumi 110 euro za safír, mi přijde zbytečný. Na druhou stranu máš pravdu, že Seika se tímto způsobem tuní bežně. Takže vlastně proč ne, zákazníka si to asi najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připlatit např. za Ray, které už v základu mají vynikající lumi 110 euro za safír, mi přijde zbytečný. Na druhou stranu máš pravdu, že Seika se tímto způsobem tuní bežně. Takže vlastně proč ne, zákazníka si to asi najde.

 

Pokud to myslíš takhle, tak souhlasím. Poměr cena/výkon u základu je "bohužel" natolik dobrý, že upgrade v hodnotě 100e se pak skutečně může jevit jako přehnaný i když ve výsledku jsou ty hodinky pořád levnější než většina konkurence  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to myslíš takhle, tak souhlasím. Poměr cena/výkon u základu je "bohužel" natolik dobrý, že upgrade v hodnotě 100e se pak skutečně může jevit jako přehnaný i když ve výsledku jsou ty hodinky pořád levnější než většina konkurence  :D

dobře řečeno

 

tady jsem našel malé porovnání inhousu od Orientu s ETOu a Miyotou

 

http://www.orientalwatchsite.com/orient-vs-eta-and-miyota-a-look-at-movements/

Upraveno uživatelem El Nano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rodrigez: to jdou i raye. Akorát nechápu, proč je na nich lumi bod na lunetě červený a taky mi na modifikaci chybí červená špička vteřinovky. Co se týče XL, tak je žádný safír ani lepší lumi nezachrání. Osobně by mi na XL víc než lumi totiž vadila nemožnost zašroubovat tlačítko na změnu dne v týdnu. Na diverech naprosto neodpustitelný. Korunku, co nejde zašroubovat, bych snad ještě skousl, ale čudlík, který stačí jen zmáčknout a není ani nijak chráněný, to je na hodinkách s 200m wr k smíchu. Nebo se pletu a v případě náhodného zmáčknutí se voda dovnitř nedostane?

 

lukas78: co myslíš tím že na rayích jde moc vidět novota?

 

travex: z čeho tak soudíš? Hodinky s inhausem, 200m wr, daydate a safírem navrch... marně přemýšlím kde jinde bych sehnal něco podobnýho

Nevím jak to napsat, je to jen o mém pocitu z těch hodinek.

Mako beru jeko Vintage/Retro/Klasika ) To je dělá fajn.

Nedovedu si na nich představit tu obludnou šroubovací korunku na tačítku posunu dne. Která je pro Raye v naprostém pořádku.

To samé mohu říct o krásné, velké,čisté hladké lunetě co má Mako. Ray ji maji už vytuněnou (výkusy na 5kách , lumi bod)

To samé korunka u Mako má ještě krásné jemné vroubkování ( podobné už snad 40let KLASIKA).

Lemovaný den na ciferníku je taky hezčí a původnější.

A to dýnko, o tom snad ani nemusím nic říkat.

 

Neřeším tu co je více praktické !!! A nemám naprosto nic proti žádným z nich.

Ray jsou pro mě vytuněné a mederní hodinky. A určitě v naprostém pořádku.

Ale mému srdci jsou Mako XL prostě mnohem a mnohem blíž. Je to klasika, čisté krásné hodinky. Které budou super i za 50 let.

Upraveno uživatelem lukas.78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady jsem našel malé porovnání inhousu od Orientu s ETOu a Miyotou

 

http://www.orientalwatchsite.com/orient-vs-eta-and-miyota-a-look-at-movements/

 

No a jak je to dnes tím japonským původem. 

Tady jsem četl zajímavou věc, že Orienty (nehledě na další značky) se do Japonska nikdo pomalu ani nedostanou. To by byla celkem uvěřitelná a logická věc, když uvážíme cenu, nicméně jak je to s výrobou strojků? Vyrábí se v Japonsku? Ručně? 

A ještě mě prosím někdo poučte v jedné věci Orient patří pod Seiko... Do jaké míry jsou Orient strojky jen modifikované seiko? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejdany, co pořád řešíte nějaké divery? Dyť jsou XL kancl dajvry jak vyšité-žádný lumi bod na lunetě, v praxi žádná luminiscence, WR bez ISO ratingu, tlačítko dne v týdnu bez aretace... Kdo chce potápky a pěknou modrou na cifru, pro toho jsou Maka.

 

Co se týká strojků, tak mám jen z propagačního videa od Orientu, že všechny dělají v Japonsku a skládají je ručně. A moc si konstrukčně se Seikem podobné nebudou. Viz tlačítko dne v týdnu, hlučný rotor, jiné uložení rotoru... je toho celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...