Přejít na obsah

Identifikace cibulí + sháním ručky


Serenitas

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Zajímalo by mne, co jsou zač tyto hodinky. Prý jsou neopravitelné protože jsou to válečkovky (mají ulomený čep u setrvačky mi tvrdili, sám hodinář nejsem, tudíž nevím)

 

post-36095-0-58517200-1404497521_thumb.jpgpost-36095-0-98453500-1404496964_thumb.jpgpost-36095-0-00139900-1404496967_thumb.jpgpost-36095-0-02281200-1404496969_thumb.jpg

 

A k těmto dvěma hodinkám sháním patřičné pasující ručky, pak mi je prý muj hodinář uvede do chodu, on sám však nemá. 

Roskopf:

post-36095-0-62031400-1404496971_thumb.jpg

 

Neznámé (za identifikaci bych byl také rád):

 

post-36095-0-74349500-1404496973_thumb.jpgpost-36095-0-94892400-1404497029_thumb.jpg

 

Upozorňuji, že ani jedny hodinky nehodlám prodávat. Vyhrál jsem je od někoho a chtěl bych je uvést do chodu a trošku se o ty chudinky postarat. Přeci jen jsou to krásné stroje.

 

Za jakoukoliv pomoc Vám budu velmi vděčen. Děkuji, Luboš.

Upraveno uživatelem Serenitas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny vypadají dost unaveně a mají toho asi hodně za sebou, nechci tě zklamat. Já bych s nima asi nic nedělal a poslal bych je na zasloužený odpočinek někam na pěknou poličku, nebo do vitrínky, kde jim bude dobře. A jestli chceš mít nějaké funkční, tak bych se na tvém místě poohlédnul po nějakých zachovalejších a trochu lepších. Ušetříš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak řečeno, jsou hezké, ale není mezi nima zřejmě žádný vzácnější kus. A tak investice do navrácení jakž-takž stavu od hodináře ( pokud si to nebudeš dělat sám ) a do nových ruček převýší mnohonásobně celkovou hodnotu hodinek. Spíše bych doporučil ručky sehnat z nějakého vraku na Aukru, vyčistit si je sám a zkusit se na nich naučit. Nebo sečíst náklady na práci hodináře, na nové ručky a za ty peníze, když si počkáš pořídíš na aukru zachovalé kousky i třebas s mikroregulací, když se Ti trošku poštěstí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spoustu jiných funkčních kousků mám. Švýcary, ruský, Což o to. Jen se mi tyhle líbili. Škoda no. Jinak sám si rád zkusím lecos, jen bych chtěl poradit, kde vzít nářadí. Nejmenší šroubovák co mám, byť mikroskopick, zdá se pořád neuvěřitelně veliký. Kde sehnat rozumné nářadí? Literaturu mám již nastudovanou a studuji dále (Za to děkuji lidem zde z fora) ale když nemám čím montovat, jaksi to pokulhává. Díky každopádně za rady ;-)

 

Jinak ještě, muj hodinář, pokud seženu ty ručky, mi ty dvoje opraví za stovku, tak proto je sháním i když jsou to hodinky unavené ;-)

Upraveno uživatelem Serenitas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má ten hodinář můj obdiv. Buď tě má rád, nebo jsi mu posílal výhružné dopisy :)

 

Ed: ani sehnat ručičky není tak úplně jednoduché. Teda sehnat použitelné. Musejí mýt správnou délku a hlavně správnou velikost otvorů pro nasazení. S trochou přehánění se dá říct, že na každé hodinky jsou ručičky jiné. Rozhodně nepůjdou "sehnat" takhle virtuálně na dálku. Na ty roskopky snad, ale na zbytek určitě ne.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všude jinde mě vypoklonkovali i s ručkami i s válečkovkama. A byl sem až překvapen kolik míst nad kterými bylo napsáno "Hodinářství" mi řeklo: "My umíme jenom baterky a řemínky vyměňovat, s tímhle si jděte někam do antiku, to sou všechno krámy ty natahovací" a podobně... Nevěřil sem vlastním očím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spoustu jiných funkčních kousků mám. Švýcary, ruský, Což o to. Jen se mi tyhle líbili. Škoda no. Jinak sám si rád zkusím lecos, jen bych chtěl poradit, kde vzít nářadí. Nejmenší šroubovák co mám, byť mikroskopick, zdá se pořád neuvěřitelně veliký. Kde sehnat rozumné nářadí? Literaturu mám již nastudovanou a studuji dále (Za to děkuji lidem zde z fora) ale když nemám čím montovat, jaksi to pokulhává. Díky každopádně za rady ;-)

 

Jinak ještě, muj hodinář, pokud seženu ty ručky, mi ty dvoje opraví za stovku, tak proto je sháním i když jsou to hodinky unavené ;-)

Zde máš vlákno o nějakém nářadí přímo od hodináře http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/59061-jaky-zakladni-naradi-pro-domaciho-kutila/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A byl sem až překvapen kolik míst nad kterými bylo napsáno "Hodinářství" mi řeklo: "My umíme jenom baterky a řemínky vyměňovat, s tímhle si jděte někam do antiku, to sou všechno krámy ty natahovací" a podobně... Nevěřil sem vlastním očím. 

Tak zkus to i pochopit - v tom hodinářství to někdo dělá proto, aby se uživil. A když třeba ještě má platit nájem a podobně... tak vlastně ani nemůže sedět několik hodin nad takovýma hodinkama, když mezitím by vyměnil 20 baterek a prodal patery hodinky. Nebo ty bys mu ten čas nad tvýma hodinkama zaplatil? Prosedí u toho třeba 10 hodin, krát dejme tomu 300 za hodinu -  dal bys mu tři tisíce, nebo by sis ťukal na čelo?

Ed: a to bylo jen za práci, kde jsou použité součástky? Navíc na takovéhle staré hodinky se dnes nikde nic koupit nedá, takže by to musel shánět sám ve svém volném čase různě po internetu, bazarech, burzách...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda, ale Tam kde jsem byl a kde mechaniku opravovali mi řekli cca 1000Kč Kus práce a že součástky jsou zanedbatelná hodnota (asi záleží jak na co) Ale tomuhle rozumím. Jen bych si pak napsal na štít něco jiného. A navíc jsou hodinky, kde ty tři tisíce jsou docela rozumná investice. Díky za odkaz na vlákno projdu si to. 

 

Jen ještě k věci, nevíte někdo o jaké hodinky se jedná (Kromě těch Roskopf ). Přeci jen bych na ně zkusil ty věci sehnat. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty první jsou bohužel úplně anonymní, ty poslední sice nějaký nápis mají, ale k ničemu stejně není. Sehnat potřebné díly samozřejmě půjde, ale jen tak, že někdo sáhne do šuplíku, kde má zásobu těch konkrétních součástek a pracně vybere to, co bude pasovat. A díly na takovéhle hodinky má dnes málokdo a trošku si i myslím, že na takovéhle hodinky je to tak trochu plýtvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No upřímně nevím, čím to mám změřit. mám sundané původní zbytky ruček a nevím jestli se mam pokusit šuplerou změřit osičky nebo něčím díry v ručkách. Každopádně kde jsi sehnal takovou kupu? A pokud bych změřil průměry, podíval by jsi se mi po nich?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...