Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

Ja chodim na Dunajsku, tam tiez predavaju aj stroje, ale su specializovany na kvalitu, Francis Francis, La Pavoni. Chodim tam skoro denne, ale urcite sa zajdem pozriet aj na Mickiewiczovu. Kde to presne je?

 

La Pavoni hmmmmmm nadhera. Pripravoval som na tomto stroji asi 100kav. Fakt kvalita. Bol som s nim nadmieru spokojny.

Len tie hadicky na caffe late pripadne caffe au lait a podobne zalezitosti s mliekom su onicom. Pokial to nepreplachnes hned po pouziti tak to zacne plesniviet casom a vyzera to onicom. Nepouzival som to. Skor bocnu dyzu s parou. S tym je to rychlejsie a omnho kvalitnejsia pena sa da vyslahat..... ale chce to prax

 

Prehliadol som tvoju poziadavku, kde sa nachadza predajna. Na Mickiewiczovej mas Faxcopy, potom za nim ide agentura Cool agent, servis bicyklov a nasledne za tym sa nachadza ten obchod. Nazov som zabudol ale ked pojdem dnes okolo dopisem ho.

Upraveno uživatelem A@A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kromě všeho výše zmíněného hraje velkou roli ještě hrubost mletí a míra upěchování do toho forichtungu u pressovaru. A decalc (ale to už asi bylo myšleno celkovou údržbou..)

Upraveno uživatelem elloco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Já mám takovou zkušennost, že musím čaj a kávu střídat... vždy po nějaké době pití kafe přejdu na čaj a opačně... prostě mi to přestane chutnat... mám to tak i u jídla, hudby, filmu, hodinek... apod. :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení gurmáni poraďte. Do práce jsme koupili před rokem dvě AEG CaFamosa, je to drek, víc v servisu, jak v činnosti. Preso taky nic moc. Dejte tip na lepší, díky.

 

Ja by som zvolil urcite La Pavoni ale to je moj subjektivny nazor lebo som s nim pracoval a bol som velmi spokojny.

Prikladam linku kde si ich mozes pozriet aj s cenami. Mozeme poziadat o radu Seamana mozno poradi nieco lepsie.

 

http://www.kafe.sk/obchod/1069.html

 

Este par znaciek na koniec, kt vyrabaju celkom kvalitne stroje ale nezaraucujem ci robia aj kancelarske.

 

San Marco, San Marino, San Remo, La Bella, Rancilio, LaCimbali, Faema, Brazilia, Bezzera, Carimalli, Nuova Simonelli, La Pavoni, La Scala

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení gurmáni poraďte. Do práce jsme koupili před rokem dvě AEG CaFamosa, je to drek, víc v servisu, jak v činnosti. Preso taky nic moc. Dejte tip na lepší, díky.

 

Do prace by som odporucal kavovar na takzvane pady, su to take papierove vlozky s mletou a spravne utlacenou kavou, tam by uzivatel nemal nic pokazit, alebo automaticky stroj na zrnkovu kavu, ktory si ju zomelie, spravi presso a pouzitu vyklopi do nadobky na odpad, tam su rozne moznosti napr. Saeco, Gaggia... Pri tychto kavovaroch sa da regulovat hrubka mletia, mnozstvo kavy a myslim, ze aj cas...

 

Ja osobne by som uprednostnil pakovy kavovar s moznostou pouzit pady aj mletu kavu, pokial je tam clovek, napr. sekretarka, ktora to pripravuje, inak asi ten automat.

 

...teraz ma napada, dalsou alternativou by mohlo byt Nespresso, este som to neskusal, maju predajnu aj kaviaren na Parizskej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som zvolil urcite La Pavoni ale to je moj subjektivny nazor lebo som s nim pracoval a bol som velmi spokojny.

Prikladam linku kde si ich mozes pozriet aj s cenami. Mozeme poziadat o radu Seamana mozno poradi nieco lepsie.

 

http://www.kafe.sk/obchod/1069.html

 

Este par znaciek na koniec, kt vyrabaju celkom kvalitne stroje ale nezaraucujem ci robia aj kancelarske.

 

San Marco, San Marino, San Remo, La Bella, Rancilio, LaCimbali, Faema, Brazilia, Bezzera, Carimalli, Nuova Simonelli, La Pavoni, La Scala

 

Tak to je pekny vyber znaciek :-))))) ale do prace by som odporucal nieco s jednoduchou manipulaciou, aj ked ja by som tiez odporucal La Pavoni, uz mam jeden aj vyhliadnuty, je to Domus Bar aj s mlyncekom.

 

http://www.kafe.sk/components/com_virtuema...832d1eaf4d6.jpg

 

Upraveno uživatelem seaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je pekny vyber znaciek :-))))) ale do prace by som odporucal nieco s jednoduchou manipulaciou, aj ked ja by som tiez odporucal La Pavoni, uz mam jeden aj vyhliadnuty, je to Domus Bar aj s mlyncekom.

 

http://www.kafe.sk/components/com_virtuema...832d1eaf4d6.jpg

 

vyzera velmi dobre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyzera velmi dobre :)

 

Je to poriadna masina, este ma laka Francis Francis X1, inspirovany Fiatom 500, je to taka designova klasika, ale funkcnostou vyhrava Pavoni. Je dobre, ze ma aj mlyncek, tak mozes doma experimetovat s hrubkou mletia a mas vzdy cerstvo zomletu kavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A N K E T A

 

Aku kavu mate najradsej a preco?

 

U kav je podstatne, ako maju vyvazenu kyslost a horkost, niekto uprednostnuje kyslejsie, niekto horkejsie, ja horkejsie. V lete mam rad kavy s jemnejsou aromou, ako napr. Java, Sumatra, India Malabar a v zime zase s vyraznejsou aromou ako napr. Cuba, Burundi Orofino.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U kav je podstatne, ako maju vyvazenu kyslost a horkost, niekto uprednostnuje kyslejsie, niekto horkejsie, ja horkejsie. V lete mam rad kavy s jemnejsou aromou, ako napr. Java, Sumatra, India Malabar a v zime zase s vyraznejsou aromou ako napr. Cuba, Burundi Orofino.

 

co tak india s kardamonom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu som nepil, takze nemozem hodnotit. Pil si uz Kopi Luwak, alebo po nasom Cibetkovu?

 

Uff tak to neviem ale zda sa mi,ze skor nie. Inak ten kardamon je indicke korenie,kt sa dava na vrch kavy a je to velmi aromaticke az sa ti chce kychat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff tak to neviem ale zda sa mi,ze skor nie. Inak ten kardamon je indicke korenie,kt sa dava na vrch kavy a je to velmi aromaticke az sa ti chce kychat :)

 

Musim vyskusat, inak keby si pil Cibetkovu, urcite by si to vedel, kilo stoji cca 12.000,- Sk, co je oproti nejakej standardnej kave za cca 1.000,- rozdiel. Ja som ju pil, je taka olejova, vyvazena, ale to nemoze pit niekto, kto pred tym nepil ine druhy, k tomu sa musi clovek takpovediac prepit, aby ju vedel ocenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...