Přejít na obsah

A co jsou vůbec velké hodinky?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

     Neustálá otázka znějící nejen v současnosti,otázka velikosti hodinek.

 

     http://www.ablogtowatch.com/whats-deal-big-watch-sizes-large-timepiece-explained/

 

     Big-Small-Watches-Title.jpg

 

 

     Otázka,proč jsou dnes hodinky tak veliké,vyvolává až vášnivé diskuse mezi lidmi,kteří mají hodinky a svět kolem nich rádi.Je pravdou,že náramkové hodinky jsou dnes větší,než tomu bylo v minulosti,ale možná až ne tak velké,jak tomu bylo před několika lety.

Jak vůbec definovat ,,velké hodinky"?Neexistuje žádná konkrétní velikost,od které se hodinky stávají velkými,masivními či naopak malými.Nejvíce začali lidé komentovat velikost hodinek ,jejichž průměr přesáhl 44mm a které se díky firmám jako je Panerai,Breitling a další nejvíce rozšířily v devadesátých letech,ale i v časných letech nového tisíciletí.

     V roce 1999 ještě stále typická velikost pánských hodinek činila 37-39 mm průměru pouzdra.O několik let později již se průměr zvětšil na 41-44mm a zvětšování pokračovalo až do průměrů 45-48mm a někdy ještě více.Nejvíce se trend zvětšování průměru hodinek zrychlil počátkem roku 2000.

 

Big-Small-Watches.jpg

 

 

     A milovníci hodinek se začínají doslova hádat o té jediné a správné velikosti průměru a dokonce i výšky pouzdra.Lidé mající v oblibě hodinky s větším průměrem prohlašují,že ty menší vypadají jako dámské modely,ti,kteří mají v oblibě hodinky menší,tvrdí,že velké vypadají na ruce hloupě a naznačují,že nositel se s jejich pomocí snaží kompemzovat něco jiného (poznámka:,,Jak mi tento dvojí pohled tuze něco připomíná :) ),tak do nekonečna probíhají debaty,kdy jeden vášnivec druhého je schopen doslova urážet.To jen dokazuje o jak vášnivé téma se jedná.

 

MBF-HM4-Final-Edition-14.jpg

 

     Pro někoho jsou velké hodinky velký problém,jsou daleko hůře nositelné,než hodinky ,,klasických rozměrů,tedy těch menších.Někdy jsou nazývány ,,hodinky s moderní velikostí" nebo prostě jen ,,moderní" hodinky.

A proč vlastně takový poprask?Je to otázka opravdu jen vlastního vkusu o názoru na tu pro vás správnou velikost hodinek,zrovna tak jako způsob vedení diskuse o ní.

 

     Existují však určitá pravidla pro ty,které tento problém opravdu zajímá.Tím prvním je,že hodinky musí dobře celou plochou sedět na hřbetu zápěstí,je-li tomu tak,není důvodu hovořit o velkých hodinkách.Zrovna tak ujištění,jak moc překáží korunka hodinek při pohybu zápěstí.Jsou to první orientační body,kterých si lze všimnout,ovšem neřeší emoce spojené s výběrem hodinek.

 

Zenith-Pilot-Type-20-GMT-watch-4.jpg

 

     Ke konci osmdesátých let se mechanické hodinky opět vrací na scénu a získávají dřívější popularitu.Díky zejména švýcarské produkci,která v mechanice kontruje populárnímu quartzu a pomalu,ale jistě se stává stále více luxusnějším zbožím,symbolizujícím společenské postavení jako protipól masové produkci a designu quartzových hodinek.Větší důraz je kladen na člověka,který hodinky bude nosit a na kterém budou vidět.Díky stále se rozrůstajícímu počtu různých komplikací,složitosti ciferníků,ale i jejich umělecké dekoraci a zdobení,přicházely v oblibu právě hodinky s větším průměrem i výškou.Komplikace hodinek a jejich zdobení bylo tak oblíbené,že zájem o jednoduchost a tím spojenou malou velikost upadal.Tedy jedním z hlavních důvodů růstu velikosti hodinek je zájem o komplikace a celkový vizuální stav,kdy návrháři nabízejí stále složitější a zdobenější hodinky,pro které je větší velikost nutná.

 

     Jednou BIG,vždycky Big...

     Velikost je návyková věc,když si koupíte větší dům,větší auto,větší televizi,je těžká představa návratu k menší velikosti.Platí to i u hodinek?.........

 

 

.....Odpověď znáte jistě každý sám.Ale určitě můžu prohlásit,že návrat k malým hodinkám (když máte ruce a ne párátka),není nijak jednoduchý.Když vaše krásná chrona v 44mm najednou vyměníte za tříručky velikosti 36-39mm,vaše pocity jsou rozporuplné.Pohodlí střídá pocit dámských hodinek.S velikostí průměru přímo koresponduje i šíře ocelového náramku či řemínku.

 

Sylvester-Stallone-Panerai-PAM341-Radiom

 

Sylvester Stallone wearing the humongous, 60 millimeters wide Panerai L'Egiziano PAM341, a tribute to a massive piece Panerai originally made for the Egyptian army around the '50s.

 

     Všichni neradi přiznáváme,že jsme pod vlivem módních trendů.Jenže,mnoho světových celebrit popularizuje velké hodinky,jak příkladně Arnold Schwarzenegger s Audemars Piguet Royal Oak Offshore nebo Sylvester Stallone s Panerai.Ale buďme k sobě upřimní,není to velikost pro každého.

 

Pro mně osobně jsou ve výběru hodinek podstatné dva ukazatele.

 

1) vzdálenost konců protilehlých nožiček nesmí být větší než můj hřbet ruky za zápěstním kloubem

2) v nositelnosti hodinek hraje důležitou roli i výška pouzdra.

 

     A jaká kritéria k výběru velikosti hodinek máte vy,kolegové z fóra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkost hodiniek by mala byt priamoumerna velkosti bradaviek majitela, ktory ich bude nosit. Plus minus 10 percent.. 

People,ani radši nechci vědět,jak dlouhý by měl být takový řemínek u hodinek,Ty nezklameš,vždy ve střehu  :lol2:

a mezi řádky,hlásím se k výběru a kontrole dámských hodinek dle praktikovaného pravidla kolegy Peopla,samozřejmě na druhém objektu (......pro rejpaly :)  ).

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem D.U. Fajn nedelne citanie. A kriteria? Hodinky, ktore dam na ruku a su mi od pohladu velke, tak tie su mi velke. Je to podobne ako okuliare, nemam vzorec lebo su rozlicne tvary, ale jednoducho to vidim ked su mi velke (alebo male).

 

OT Sranda, v slovencine sa kryteria pise s "i", ktohovie kde sa beru tie jazykove rozdiely pri rovnakom slove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem D.U. Fajn nedelne citanie. A kriteria? Hodinky, ktore dam na ruku a su mi od pohladu velke, tak tie su mi velke. Je to podobne ako okuliare, nemam vzorec lebo su rozlicne tvary, ale jednoducho to vidim ked su mi velke (alebo male).

 

OT Sranda, v slovencine sa kryteria pise s "i", ktohovie kde sa beru tie jazykove rozdiely pri rovnakom slove.

U nás taky :) Já jsem dlouhodobým zkoumáním zjistil, že mému zápěstí nejlépe sedí hodinky s průměrem 42- 43 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo,píše,sem blbej :) ale už jsem požádal o nápravu,tolik jsem toho naposledy napsal v nějaký škole.A díky Instantovi za lekci z gramatiky,já na jeho vyjadřování potřebuju slovník a ani ten nepomáhá,ale gramatický chyby nedělá.Ale i on se plete,ať si vyrazí na výlet do POLSKA.Snad bych měl jít na školení k YPOvi,ten mate perfektně.A zatím chyba napravena,děkuji za zásah moderátorům.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný úvod vlákna.

Za mne mám rár menší průměry.

Tříručky 40mm a chrona 44mm max. Výška pouzdra co nejnižší. Hodinky nesmí překážet a být na obtíž velikostí. Vidívám kolem sebe spoustu designových hodinek a většina jde do průměru větším než je hezké. Nožky trčí od ruky, překáží při pohybu a vůbec to neplní funkci šperku nebo hezkého doplňku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo,píše,sem blbej :) ale už jsem požádal o nápravu,tolik jsem toho naposledy napsal v nějaký škole.A díky Instantovi za lekci z gramatiky,já na jeho vyjadřování potřebuju slovník a ani ten nepomáhá,ale gramatický chyby nedělá.Ale i on se plete,ať si vyrazí na výlet do POLSKA.Snad bych měl jít na školení k YPOvi,ten mate perfektně.A zatím chyba napravena,děkuji za zásah moderátorům.

Jasne, kryteria. Tak ale neglorifikujme tu polstinu, to je z pohladu jazyka stredovek :) aj ked povabny

 

Edit: nosim 41-5x mm a je mi dobre

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, kryteria. Tak ale neglorifikujme tu polstinu, to je z pohladu jazyka stredovek :) aj ked povabny

 

Edit: nosim 41-5x mm a je mi dobre

Jen malá odbočka pro zasmání,když jsme u té polštiny,která zdaleka není jediným jazykem,kterým se domluvím,celkem normální příhoda v překladu velice rychle mění pointu:

Kamarád kamarádovi:

 

    Co tu děláš?

Já  nic nedělám,já tady hledám sekretářku.

 

    Co ty tu robisz?

Ja nic nie robię,ja tutaj szukam sekretarki....( Ja nic nerobje,ja tutaj šukam sekretarky)

 

A druhý případ se stal na rokování zkušených obchodníků,které končí větou:

  

   Tyhle businessmany musíme hledat na západě.

 

Tych biznesmenów trzeba szukać na zachodzie....( Tych biznysmenuv třeba šukať na zachódě.)

 

Omlouvám se za odbočení z vlákna,ale vidíme,jak lehce se dá uklouznout :)

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...