Přejít na obsah

A co jsou vůbec velké hodinky?


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Ardennius > 

Přijde mi to to naprosto OK, stejně tak, jako předchozí SMP. Zbytečně moc to řešíš. Což je ale úplně buřt, protože fakt záleží jen a pouze na Tvém pocitu. Moje zápěstí 20,5 cm předloktí 37 cm, nosím 42 mm a lebedím si. Názory ostatních jsou až na posledním místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám hodně hubenou ruku. Moje maximum (viz. fotka), do kterého se vždy snažím vejít, ne vždy se to povede, je 40 průměr, 45 lug to lug a řekněme do 13 výšky. Za ideál osobně považuji 38. Min. volím 36. 34 mi na ruce přijde již trochu nepatřičné, i když tak objektivně není, např. když by to mohla posoudit manželka.

 

Nevadí mi, že lidi nosí velké hodinky, Mrzí mě, že není dostatek hodinek ve velikosti do 39, hodně značek už na tuto velikost úplně rezignovalo, není po nich poptávka asi. Mám tím hodně omezený výběr.

 

Na velké hodinky s menšími kalibry jako 2824, 2892, 2801 apod. spíše plná dýnka, unitas zas snese hodně. Vizuální dojem velkého poudra 42+s malým kalibrem mi nepřijde pěkný, a to ještě, když sundáte dýnko, je pohled o to otřesnější, když si člověk uvědomí tu nicotnost strojku v pouzdru, nedej bože ještě v plastové vložce s holou hřídelí korunky. Jedinou výhodou je pěkný tikot takových hodinek, jelikož se zvuk má kde rozléhat.

post-3896-0-02574000-1416167425_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodinky jsem měl naposledy, když mi bylo tak 16. Následovalo 15 let "mobilových". Aktuálně se rozhoduji nad koupí nějakých Seiko 5. Padly mi do oka SNZG17, které mají 42mm(někde píší, že 40mm). Absolutně netuším, jak to může vypadat na mojí "ručce" s obvodem 16cm. Nebude to velké?

 

Prošel jsem v Teplicích tři prodejny s hodinkami, ani jedna prodavačka neměla tucha jak velké hodinky prodávají, takže jsem si žádné ani nemohl otestovat :-(

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodinky jsem měl naposledy, když mi bylo tak 16. Následovalo 15 let "mobilových". Aktuálně se rozhoduji nad koupí nějakých Seiko 5. Padly mi do oka SNZG17, které mají 42mm(někde píší, že 40mm). Absolutně netuším, jak to může vypadat na mojí "ručce" s obvodem 16cm. Nebude to velké?

 

Prošel jsem v Teplicích tři prodejny s hodinkami, ani jedna prodavačka neměla tucha jak velké hodinky prodávají, takže jsem si žádné ani nemohl otestovat :-(

nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn vlákno. Já mám ruku 18,5 a nosím hodinky od 32mm (vintage - je to přijatelné pouze s košilí) do 47mm. Subjektivně mi nejvíc vyhovuje velikost 41-43mm se zahnutýma nožkama a pouzdrem vysokým do 14 mm. Beru to jak z hlediska pohodlí, tak z hlediska estetického, tak jak to vnímám optikou svých očí na vzdálenost ohnuté paže.

JENŽE: nedávno mi paní u Dušáka tvrdila, že to jediné a pravé pro mne je velikost 46mm. Pochopitelně jsem to bral jako řečičky schopné obchodnice, jenže mě donutila jít k zrcadlu a podívat se na sebe ze vzdálenosti asi dvou metrů (metr k zrcadlu). Hodinky byly akorát a má oblíbená velikost 42mm byla najednou malá a divná, dokonce ani 44mm ještě nebylo ono.

No a co teď? Jasn? že je důležité, jak je vidím já a jaký z nich mám pocit, ale přiznám se, ze mě to zlobí, protože si zároveň uvědomuju, že moje optika trochu deformuje realitu a že hodinky na svém zápěstí vidím jinak než všichni lidé okolo.

Rozhodilo mě to stejně, jako když mi kdysi kamarád lékař předvedl trik s mizejícím obrazcem na papíře (trik se slepou skvrnou na sítnici)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak tohle je hodně zajímavý téma ...

 

Za sebe - ideál - 44-49mm, víc už je moc a méně zase nezvyk. Zápěstí aktuálně 22cm, předloktí měřit nebudu, ale proporce aktuálně 199/118  ... tady je paleta různých velikostí ...

 

Pocitově - Citizeny malé, Colty malé, SMP - no myslel jsem, že jsou mi malé, ale měl jsem to s nimi zkusit, Herculesy v pohodě, Super Avengery paráda, ale hodně obtěžuje váha hodinek, nicméně velikost akorát a řekl bych hraniční.

 

Nemám rád hodinky typu - U-Boat, Diesel s maximalistickými cifry.

 

Pro zasmání - PRIMky, tuším, že to bylo mm jsem ani nezapnul, Martar potvrdí :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji, 32mm s prodlouženým řemínkem nestačilo :-)

 

Jinak, jak vypadají 32mm hodinky na mé 18,5 cm ruce:

Světlé

post-30813-0-35370800-1416613672.jpeg

 

Tmavé

post-30813-0-67006100-1416613720.jpeg

 

A ještě k mému předchozímu postu, takhle vidím své 45mm hodinky já z cca 0,7m

post-30813-0-77674500-1416614033.jpeg

 

A takhle je vidí lidé kolem

post-30813-0-21897000-1416613886.jpeg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...