Přejít na obsah

Vyrážka z koženého řemínku - co s tím?


Tower Of Power

Doporučené příspěvky

Omlouvám se všem za možná trochu nechutné téma, ale musí to ven. Pořídil jsem si v prodejní sekci TATO Mida, která teď ovšem nemůžu nosit. Pokaždé, když je dám na ruku, mám večer zápěstí obsypané drobnými puchýřky, kůže pod řemenem je zarudlá a svědí to jako pes (nebojte, fotit to nebudu). Dnes poprvé už musím dokonce vyrazit bez jakýchkoli hodinek. Ačkoli s kovovým tahem se mi toto nikdy nestalo, chci kůži nechat odpočinout a aspoň den ji nedráždit.

 

Stalo se vám někdy něco podobného? Můžu to být třeba tím, že hodinky a zejména řemen mají už několikátého majitele? Pomohlo vám například řemen vydrhnout pod vodou? Jsou v kožených řemenech nějaké chemikálie, které by to mholy způsobit? U minulých hodinek se mi to nikdy nestalo, musím ale konstatovat, že všechny kožené řemeny, které jsem dosud nosil, byly ruční práce místních mistrů, toto je první, který v životě mám, jenž vyrobili někde ve fabrice.

 

Apeluji i na bývalé majitele (freddy14, Kuncák7): nedělo se vám to s nimi také? Jsem skoro zoufalý, já ta Mida prostě na hnědé kůži nosit chci!!

Upraveno uživatelem Tower Of Power
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příčin může být milion, od přemnožených bakterií v konkrétním řemenu, přes použitou barvu až po to, co jsi posledních pár dnů jedl.

 

To všechno v kombinaci s aktuálními teplotami venku znamená, že si máš na chvilku koupit NATO, nebo mastičku s kortikoidy :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Jankem, tenhle bych sundal ( může být opravdu napuštěný něčím, co Ti způsobí alergickou reakci a toho se nezbavíš, prát si ho určitě zkoušel), na léčbu bych klidně zkusil pár dní brát nějakej antialergen, to Ti neublíží, třeba Zyrtec, Zodac.... Zkus se poradit u lékaře či v lékárně o použití nějaké masti, příkladně antialergického Fenistilu, tady bych už byl opatrnější.

Tak vidím, že jsi řemen vyměnil a nepomohlo. Já mám podobný problém u tahu,jak není poctivej a obsahuje více jiných kovů ( nikl...), ruka pod ním začíná rudnout.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, první věc, kterou dělám, když koupím hodinky, že řemen minimálně desinfikuji (když vypadá, že je nový), nebo ho rovnou vyhazuji (když vykazuje jakékoliv známky nošení).

Nikdy nevíš, co měl za nemoci člověk, který ho nosil před tebou. Riskuješ vlastní zdraví, když dáš na ruku cokoliv po někom jiném. Občas jsou bohužel následky i trvalé. Můžeš spustit alergické reakce, které budou přetrvávat po velice dlouhou dobu, případně i navždy. Každý máme imunitní systém nastavený jinak a občas stačí skutečně málo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl s kůží přes léto problémy, ale NATO to vyřešil...

U mne to NATO nevyresi, respektive nechci ho. Chodim 90% casu v obleku, a to bych asi nezkousl... necham to par dni odpocinout, pak zacnu nosti kousky s tahem a nakonec poridim novou kuzi a pro jistotu mesh... ted jen doufat, ze ten bo*del zmizi a nebudu muset zacit nosit hodinky napravo. To bych nedal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni o com, hod ho do kosa a kup "cokolvek" v najblizsom hodinarstve a mas klud a cas kym ti miestni majstri nezrobia remen podla predstav ;)

To je slovo do pranice!! :) Ale sežeň si 21mm řemen v hodinářství... Mido to prostě musí mít všechno jinak. Ale eBay to asi na chvilku pořeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pranice, nepranice, na fabricky remen sa vykasli, vydrzi polovicu toho, co od miestnych majstrov, stoji skoro rovnako a reakcie sa nekonaju ... a mesh nekupuj, bude hadzat prasiatka ;)

ja som na byvale Atlantiky (vlastne si ich videl :)) tiez zhanal 21mm a skoncilo to telacinkou von Ondrej Sima, momentalne vymyslam hluposti so pstrosom na moony, snad mi vyjde v ustrety :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, první věc, kterou dělám, když koupím hodinky, že řemen minimálně desinfikuji (když vypadá, že je nový), nebo ho rovnou vyhazuji (když vykazuje jakékoliv známky nošení).

Nikdy nevíš, co měl za nemoci člověk, který ho nosil před tebou. Riskuješ vlastní zdraví, když dáš na ruku cokoliv po někom jiném. Občas jsou bohužel následky i trvalé. Můžeš spustit alergické reakce, které budou přetrvávat po velice dlouhou dobu, případně i navždy. Každý máme imunitní systém nastavený jinak a občas stačí skutečně málo...

Člověče, to by mě zajímalo, jestli si někdy třeba použil veřejné WC? :)

 

Tower Of Power - tipl bych, že to bude z toho Miďáckého řemenu, z Fortisek jsi přece žádnou vyrážku neměl no ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že v řemenu, kterej předtím nosili jenom dva nebo tři lidi, nic špatnýho bejt nemůže. Když se ti ten řemen tak líbí, snažil bych se to přechodit, každou chvíli ta vyrážka může začít mizet.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně nosím na střídačku Steiny i v tomhle vedru a absolutní pohoda, spíš si myslím, že to bude tím, jak píše Gougy. Hlavně pokud je řemen hodně používaný už bych jej vyměnil. Začal bych výměnou řemenu a vůbec to nevztahoval na kůži řemenu. Tyhle Mida si bohužel neumím ředstavit na kovu ani gumě :) , maximálně asi to NATO, ale kůže je k nim TOP. No hodně zdaru při řešení, ale začal bych opravdu výměnou řemenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...