Přejít na obsah

Vyrážka z koženého řemínku - co s tím?


Tower Of Power

Doporučené příspěvky

To zní zajímavě, ale ruka se v tom musí potit strašlivě, ne? Kdo vlastně z místních mistrů umí řemínky na oblekovky? Už jsem TADY zadal poptávku, ale zeptám se ještě na zkušenosti. V inzerátu je i originál fotka MIDO řemenu. Nechci vypadat, jakože někoho podceňuju, jen mi mým amatérským okem přijde jemný oblekový řemínek jako větší piplačka než tool řemen a věřím, že ne každému se s tím chce crcat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 tim se možná zbavíš bakterií , ale ne chromu z kůže. Navíc většina "fabrických " řemenů je vystlána syntetickyma srač ka ma, a tloušťka vrchní kůže je stěží 0,2 mm. Přirovnal bych to tloušťce lepšího papíru do kopírky . 

No- tak přesně takové se po třech čtyřech měsících vyhazujou a kupuje se nový...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní zajímavě, ale ruka se v tom musí potit strašlivě, ne? Kdo vlastně z místních mistrů umí řemínky na oblekovky? Už jsem TADY zadal poptávku, ale zeptám se ještě na zkušenosti. V inzerátu je i originál fotka MIDO řemenu. Nechci vypadat, jakože někoho podceňuju, jen mi mým amatérským okem přijde jemný oblekový řemínek jako větší piplačka než tool řemen a věřím, že ne každému se s tím chce crcat...

Umi to všichni. Stačí je oslovit normálně a nezadavat trapné výběrové řízení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je slovo do pranice!! :) Ale sežeň si 21mm řemen v hodinářství... Mido to prostě musí mít všechno jinak. Ale eBay to asi na chvilku pořeší.

Některé remeny ve Strapshopu mají taky v 21, mam teď Rios Typhoon a je super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ozivuju svoje tri roky stare vlakno kvuli navratu problemu. Na ta sama Mida z pocatku diskuse jsem poridil novy remen. Rucne sity, udajne bez chemickych bordelu. No a po letech ruka opet svedi, cervene puchyrky, nekoncici podrazdeni. A co hur, rozjelo se mi to do te miry, ze se mi to dela ted i pod hodinkami na tahu... mazu konopnou masti, chodim bez hodinek, luftuju, a furt nic. Zitra zkusim nejaky odvar z bylin od manzelky, pak zkusim povolit tah. Ale co bude definitivni reseni, to pambu sud. Titan? NATO? Uriznout ruku? Mida uz sly kazdopadne z domu. Nemam chut premyslet, ktera kuze mi udela zle nebo ne, od ted uz jedine na tahu a buh vi jestli to tim skonci:(

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozivuju svoje tri roky stare vlakno kvuli navratu problemu. Na ta sama Mida z pocatku diskuse jsem poridil novy remen. Rucne sity, udajne bez chemickych bordelu. No a po letech ruka opet svedi, cervene puchyrky, nekoncici podrazdeni. A co hur, rozjelo se mi to do te miry, ze se mi to dela ted i pod hodinkami na tahu... mazu konopnou masti, chodim bez hodinek, luftuju, a furt nic. Zitra zkusim nejaky odvar z bylin od manzelky, pak zkusim povolit tah. Ale co bude definitivni reseni, to pambu sud. Titan? NATO? Uriznout ruku? Mida uz sly kazdopadne z domu. Nemam chut premyslet, ktera kuze mi udela zle nebo ne, od ted uz jedine na tahu a buh vi jestli to tim skonci:(

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Prosimtě, a dělají ti to i jiné hodinky/řemeny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že teď už cokoli, co si dám na ruku v místě hodinek. Zkoušel jsem i kov a kaučuk, výsledek je bohužel pořád stejný. Ale jak říkám, v historii mi to odstartovaly jen dva řemeny, původní originální Mido řemen a ručně dělaný současný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to ten ručně dělaný ti to udělal až po 3 letech?

Je celkem jasné, že pokud si nedoléčíš vyrážku a hodíš na ni další hodinky, tak ti to jen podráždí, ať už jsou udělané z čehokoliv.

 

Právě, že ne. Nasadil jsem na to před měsícem jiný, a ten mi to zase nastartoval. V mezičase jsem nosil jediný, co mi nic nedělal. Ale chápu, že to bude asi na návštěvu doktora, v zásadě ani nevím, co bych chtěl poradit, spíš se z toho potřebuju vykecat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak je jasné, že máš na něco alergii, když ti to udělal nový řemen. Vzít ho k lékaři, vysvětlit situaci a pokud je k čemu, udělá testy, určí ti alergen a pak se podle toho musíš do budoucna zařídit. A také ti snad dokáže současnou vyrážku vyléčit, aby sis to pořád nerozšiřoval a neudělal z toho třeba chronickou věc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vůbec ta vyrážka nemusí být z hodinek a řemenu, to může být jen spouštěč. Dokonce to ani nemusí být alergie, ale něco úplně jinýho (častá je například plísňová/kvasinková vyrážka z nadměrné konzumace sladkého). Takže buď se sám pozoruj, zkoušej a pátrej po příčině, nebo zajdi za doktorem, ať to udělá za tebe. Osobně doporučuju to první, doktoři neradi pátrají po příčinách potíží, pro ně je jednodušší nějakým lékem mastí a pod. zamaskovat příznaky a problém považují za vyřešený. A když má léčba vedlejší účinky, tak nevadí, to vyřeší zase další lék :)

 

Ed: Můžeš vyzkoušet čaj Lapacho. Pokud by ta vyrážka měla nějakou infekční příčinu, tenhle čaj by ti s tím během pár dní mohl pomoct.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

A vůbec ta vyrážka nemusí být z hodinek a řemenu, .......

to dá rozum .... já mám třeba úplně plesnivý nohy a sem 100% přesvědčenej, že to z hodinek nebude ..... teď mně napadá, že bych měl na prodej jedny trochu nošený redwingy ..... kdyby někdo chtěl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...