Přejít na obsah

Neuvěřitelné příběhy s dobrým koncem


Rodkopf

Doporučené příspěvky

Protože jsem nedávno narazil na pár story, kdy lidé za babku narazili na krásné hodinky, rozhodl jsem se jim založit vlákno. 

 

Nechť toto vlákno živí víru každého z nás, že se to může stát i nám. :) Pozor! Obsahuje spoilery.

 

1. Breitling Chronomat z Pawn shop - v zastavárně tvrdili, že šlo o fejk, člen wus se nedal a koupil je za 120 USD...byly pravé

 

http://forums.watchuseek.com/f260/pawn-shop-said-replica-i-disagree-do-you-1033944.html

 

2. 80 letý dědoušek někde v ameru koupil v 70. letech na yard sale hodinky za 1 USD. O 40 let později šel do svého oblíbeného hodinářství s tím, že by je chtěl prodat, aby dostal pár set USD na pohřeb své ženy. Hodinář nebyl ku...řekl mu, že si není jistý, ale že možná mají daleko větší hodnotu a předal je členu WUS k identifikaci. Jednalo se o 47 mm ROLEX/Panerai Kampfschwimmer z 40. let, budou se dražit v Christies a obdobné chodí za 100 tis. CH. Navíc se dost možná jedná ( podle iniciálů ) o kousek, který patřil celkem odvážému vojenskému potápěči, který něco zažil. 

 

http://forums.watchuseek.com/f11/rolex-panerai-3646-kampfschwimmer-first-its-kind-better-pictures-added-1006175.html 

 

3. Teď žhavá novinka na WUS, "kapesní hodinky po dědovi". Pravděpodobně 18K třímůstkový Tourbillon ( alá GP ) s velmi zvláštními fukncemi. Ještě nenní přesně dopátráno. :)

 

http://forums.watchuseek.com/f11/girard-perregaux-3-bridges-tourbillon-1058260.html

 

Podělte se i vy! 

 

EDIT: Zobrazuje se Vám to celé? 

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

3. Teď žhavá novinka na WUS, "kapesní hodinky po dědovi". Pravděpodobně 18K třímůstkový Tourbillon ( alá GP ) s velmi zvláštními fukncemi. Ještě nenní přesně dopátráno.  :)


 


http://forums.watchuseek.com/f11/girard-perregaux-3-bridges-tourbillon-1058260.html


 


Podělte se i vy! 

Upraveno uživatelem Rodkopf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4. Opět WUS a tentokrát úlovek z ebay - špatně označené hodinky, mizerné fotky. Na sponě si ovšem všiml 14k a značku výrobce, který dělal spony jen k drahým hodinkám. Vyklubaly se z toho trench watch od Walthamu ve 14k zlatě. Za 80 USD. 

 

http://forums.watchuseek.com/f11/1917-solid-gold-waltham-depollier-trench-watch-deal-century-1057530.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to úplně o tom, jak koupit za babku poklad, ale musím to sem dát - známá story o pánovi s Rolexkama, které koupil jako první majitel, něco s nima zažil a pak je dal na e-bay... vygůglit se to dá všude, bylo to téma toho roku v chronosvětě...

http://lifeisreallybeautiful.com/5701/52-year-old-rolex-submariner-sold-for-66100-on-ebay/

http://www.hodinkee.com/blog/2010/12/6/interview-the-man-behind-the-most-talked-about-ebay-listing.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

2. 80 letý dědoušek někde v ameru koupil v 70. letech na yard sale hodinky za 1 USD. O 40 let později šel do svého oblíbeného hodinářství s tím, že by je chtěl prodat 

jak ratam, to uz mal 120 rokov ked ich predaval. Husty typek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já koupil z fotky, co na ní nešlo poznat, že se jedná o hodinky, slušné Heuerky za 10k, no a taky jedny Rolex a Omega po dědovi se 100% ziskem (vše na Aukru). No a v začátcích dražeb na internetu na ebidz se daly koupit IWC Portofina za 20k, za tytéž ceny BVLGARI, GP a další.    Seiko, Citizen apod. divers modely do 25 dolarů včetně poštovného a DPH nebo clo jsem nevěděl, co jsou.

Mít tehdy rozum a peníze...  nebo aspoň ty peníze :lol2:

Edit: na Ebidz to byly všechno nové výrobky, vč. čísel, karet atp. žádný 2nd hand

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V začátku mé chrononemoci někdy v 2007 se mi líbíly Panerai PAM 127. Tehdy se daly koupit za 8000USD, které jsem tehdy neměl. Dneska jsou za 15000 USD. 

 

 Z mých suprkaufů:

1974 moonwatch145.022:                       1550 USD (dolar byl tehdy asi 16 korun)

1964 pre-moonwatch105.012 cal.321:  1720 USD, tehdy v přepočtu asi 32 000 korun

 Junghans Max Bill Chrono černé:           11000 Kč na aukru

 Fortis B-42 Chrono (s otoč. lunetou):      720 GBP

 Grand Seiko SBGF021:                           920 USD

 

 

Všechny jsou fuč. Žádný Rolexky zapomenutý v gauči jsem bohužel zatím nenašel :)

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To mi připomnělo, jak Werich s Voskovcem prodávali svůj Lincoln 1933 za pár dolarů, protože měl prasklý blok. Voskovec na poslední chvíli skočil po palubce, vyrval z ní švýcarské hodinky a jen za ty hodinky dostali několikanásobek ceny celého auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Chodím kolem ruských hodinek, většinou to jsou šunty za pár korun, v bídném stavu, ale dá se občas vyloupnout i perla. Jenže ta pravděpodobnost je skoro nulová, tak ještě kvůliváí těm nápisům na dýnku.Hodinky Moskva, takové malé nic, dělalo se to v různých dizajnech a také podobné gagarinovkám. Jsou to jen ruské konzumní hodinky. Gagarinovky Moskvy už mě nebavily, tak jsem se podíval po jiných, opatřil jsem si zlacené do krabice ruských přehlídkovývh. Za pár stovek co chtít, na malých a nijak přesných hodinkách s 16 kameny a centrální vteřinovkou. 

Po očistě bylo jasno, ty Moskvy jsou zlaté, 14k, 585. Dal jsem 400 korun,, ale je to tak za 800 US$,   je to dost dobrý, tak to prosívám dál. :photo:  :photo:

**

Pěkný den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomnělo, jak Werich s Voskovcem prodávali svůj Lincoln 1933 za pár dolarů, protože měl prasklý blok. Voskovec na poslední chvíli skočil po palubce, vyrval z ní švýcarské hodinky a jen za ty hodinky dostali několikanásobek ceny celého auta.

jo, to byl ten gangsterkej Lincoln, co měnil za jízdy značky a byl schopnej za sebou udělat kouřovou clonu...  :lol2: 

Jo zapomněli vypustit vodu a v Yorku ten rok na Vánoce pekelně mrzlo. Blok odešel do věčných lovišť, tak za něj dostali v used cars 20 dolarů za šrot. Ty palubní hodiny jsou fakt, ve frcu za ně dostali 90 dolarů a mohli si udělat Vánoce. :newyear:  Tedy nakoupit potraviny a nebýt na suchu. oni to jako emigranti a skoro stále bez peněz neměli nijak lehký, to jen v takovýhle historkách to vypadá, že to byla děsná sranda, to právě vůbec ne.

**

Tady je vidět na Werichovy hodinky - zatím nevíém, co to je, ale tady jsou odborníci na takové detaily, tipuji na nějaký švajc nebo prim?  

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo toho dost, co se povedlo i nepovedlo, ale kdyz jsou tu ty pribehy s dobrym koncem, tak tady postuji povedene. 

 

Co se povedlo:

Projizdim aukce a vidim inzerat na hodinky Omega. V inzeratu se psalo, ze je to Omega Geneve Chronometer, manualni natah. Fotky byly tak rozmazane, ze se dalo pouze hadat, zda to jsou hodinky, nebo vicko od piva. Rozhodl jsem se to risknout a byl jsem asi jediny, co se odvazil. Zaplatil jsem v prepoctu 4500kc i s postou a cekal. Prisly nadherne Omega Geneve chronometry s cal. 602 v 18k zlate, kterych se vyrobilo pouze 4 tisice kusu. 

 

Dale se mi napriklad postestilo koupit hodinky od puvodniho majitele... Na obrazku byly pouze hodinky (Omega Seamaster cal. 600 v 18k zlate). Krom hodinek postou prisla i krabicka a originalni zarucak s dataci a vsim potrebnym. Prodejce jsem se zeptal, zda o hodinkach nevi neco vic a on napsal kompletni historii: hodinky po dedovi, ktery je dostal za 30 let prace, ze tomu menili remen za tah, ale ulozili origo sponu, pak je mel u sebe bratr, ktery na ne dal zpet remen i s onou sponou a ze ulozil hodinky v bance. Parada! 

 

Jo, ted jsem si vzpomnel na jeste vetsi pecku. Muj profesor na klavir vi, ze sbiram a opravuji hodinky a je na me pysny. V pingpongovem klubu, kde hraje, se o to podelil s nejakym starikem. Ten na pristi trening prisel na profesorem a dal mu hrst hodinek, pry ze nejdou a ze to mam na spraveni. Profik za mnou prisel, vytahl z brasny nejaky srot a hodil mi ho hrsti. Ze srotu se vyklubal Swatch chronograf, panske Longines Quartz Perpetual Calendar (model si uz nepamatuji) a Favre Leuba Deep Blue - potapky. Prvni dvoje jsem po vymene baterky prodal - nemely pro me zadnou cenu. Zato potapky jsem dal do pucu (tentokrat k mechanovi) a zustaly ve sbirce.

 

A zili spolu stastne az do smrti. 

Upraveno uživatelem Dr.Gaga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...