Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

To nevadi, take jsem to zkousel. Nemeni to nic na krase fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasnacka, jak pise kolega, moc pekne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár týdny jsem od jednoho zdejšího člena dostal nabídku k zapůječní jeho digitálek CASIO GW-5000 za účelem jejich srovnání s mými GW-M5610. To jsem samozřejmě nemohl odmítnout. Už jen proto, že zmiňovaný model u nás není běžně k dostání.

 

A proč srovnávat zrovna tyto dvoje? Jednoduše proto, že vypadají na první pohled téměř identicky.

 

post-437-0-22707900-1507656711_thumb.jpg

 

A skutečně. Když jsem je poprvé vybaloval z krabičky, viděl jsem jako jediný rozdíl jen odlišné popisky na sklíčku. Tvar pouzdra (tedy spíše plastového rámu pouzdro chránící) mi přišlo se všemi svými výstupky a prohlubněmi zcela bez rozdílu. Tentýž dojem vyvolal i řemínek. 

 

post-437-0-88248000-1507656693_thumb.jpg

post-437-0-17110200-1507656701_thumb.jpg

 

Uživatele typu GW-M5610 však při prvním vzetí do ruky pětitisícovek překvapí jejich o poznání větší hmotnost. Ne, že by byly těžké nějak extrémně. Stále bych je zařadil do kategorie spíše lehčích hodinek. Ale ten rozdíl je znát. Dáno je to skutečností, že se pod jejich plastovým bezelem nachází plnohodnotné kovové pouzdro, a to včetně šroubovacího dýnka. Hodinky jsou kvůli němu o něco vyšší. 

 

post-437-0-34894000-1507656787_thumb.jpg

 

Kdo by nechtěl mít na dýnku MADE IN JAPAN? :D Ano. Pětitisícovky jsou prostě plnotučná Géčka, skutečný originál,  včetně země původu. My ostatní se musíme spokojit s klasickým CASIO dýnkem upevněným čtyřmi šroubkky a zemí původy kdesi jinde v jihovýchodní Asii.

 

post-437-0-20754600-1507656795_thumb.jpg

 

Nandavání na ruku vede k dalšímu zjištění. Ten řemínek, který se zprvu zdál úplně stený, je o poznání poddajnější. Hodinky jsou tak na ruce extrémně pohodlné. Díky menší barevné pestrosti působí decentně a já osobně bych se je nebál vzít ani k obleku. 

 

post-437-0-73936400-1507656681_thumb.jpg

post-437-0-23897000-1507656687_thumb.jpg

 

Nabídka funkcí i způsob ovládání je u obou typů stejný. Tlačítka je třeba tisknout s vynaložením jistého úsilí, protože jsou chráněna výstupky bránícími jejich nechtěnému zmáčknutí. Také displeje zobrazují údaje totožně. Jen barva displeje u GW-M5610 se mi subjektivně jeví malinko víc dožluta. Ale téměř neznatelně. Čitelnost to nijak neovlivňuje, a to včetně známého neduhu skoro nemožné čitelnosti z úhlu. Podsvětlení je v obou případech iluminátorem stejné barvy i délky. 

 

post-437-0-72490400-1507656767_thumb.jpg

post-437-0-05590400-1507656777_thumb.jpg

post-437-0-68947700-1507656756_thumb.jpg

 

Nakonec jsem přeci jenom objevil i drobný estetický rozdíl na pouzdrech - vlastně plastových rámech. Rovné plošky na bocích mezi tlačítky jsou u typu GW-M5610 o fous delší než u pětitisícovek. Proč tomu tak je, nevím. 

 

post-437-0-32479300-1507656720_thumb.jpg

post-437-0-10147100-1507656730_thumb.jpg

post-437-0-65486200-1507656739_thumb.jpg

 

Co říci závěrem? Hodinky CASIO GW-5000 na mě udělaly dojem nefalšovaných Géček se vším, co k tomu patří. Jsou robustní, dobře zpracované a odolné. Se svými vlastnostmi musí být spolehlivým průvodcem i v těch nejextrémějších podmínkách. Svoje Géčka GW-M5610 vidím jako jejich odlehčenou verzi. Tedy také odolnou, dobře zpracovanou, ale už ne tak robustní. Už samo pestřejší barevné provedení popisků na sklíčku z nich dělá spíše hodinky pro mladší skupinu uživatelů, kteří je budou nosit převážně do města nebo na běžný sport. 

 

post-437-0-85751000-1507656747_thumb.jpg

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Exceletni porovnavacka. Priznam se, ac fanda barev, uvazoval jsem v drivejsich dobach je uvazoval o te plnotucne verzi. Na te verzi lite, me irituji ty sroubecky na dynku. No, uvidime treba jednou..ted mam plno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za skvělé srovnání. Už několik měsíců mi tyto hodinky (opět hlavně díky tvým fotkám) leží v hlavě a maje trochu zmatek v nabídce modelů a drobných rozdílech mezi nimi, hltám každou informaci, která by mi mohla pomoct nešlápnout zase těsně vedle. Zatím se mi víc líbí M5610 - právě díky těm živějším barvičkám, třetinové ceně a i to dýnko, ač jen na šroubcích shledávám jako subjektivně hezčí. Až teď jsem si všiml jiného rozložení nápisů na sklíčku a to mají zase hezčí 5000.

Co je ale tragédie, tak to je čitelnost z úhlu. Fakt hrůza. To jsem na žádném svém kousku (a že je to spíš samej low-end) neviděl.

 

No, pěkně ti děkuju, jsem zase o kousek blíž nákupu...  :helpsmilie:

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, jestli tohle malé srovnání třeba někomu pomůže se rozhodnout. Běžný uživatel to má v zásadě jednoduché: Profesionál sáhne po nenápadné plnotučné verzi, obyčejný kolemjdoucí, co se občas sveze na kole nebo projde po lese, si vystačí s odlehčenou variantou. Ta se mu navíc bude hodit k šortkám a tričku. Jenže my chronomilové bychom nejraději oboje :) A vlastně proč ne? Vždyť obojí to dohromady nestojí víc než jedny potápky od Štajnhartu. 

 

ATOM: Tu titanovou variantu bych fakt rád viděl. Vůbec jsem o ní nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, hodinky za x desítek tisíc jsou šmudly za pár kaček... No twl... :lol2:

Je to jak psal vojta, poznamka byla na cele vlakno , ne na tyhle TH :-). Koukni, jak pise o plastovejch casiich :-).

Parada to cist a to posledni srovnani je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak premiove modely, vcetne gw 5000 se vyrabi vyhradne v Japonsku v Casio Yamagata. Na ablogtowatch je i recenze z navstevy z fabriky. A je to zajimave cteni.

 

https://www.google.cz/amp/www.ablogtowatch.com/casio-g-shock-watch-headquarters-visit-made-japan-cool-fun/amp/

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, jestli tohle malé srovnání třeba někomu pomůže se rozhodnout. Běžný uživatel to má v zásadě jednoduché: Profesionál sáhne po nenápadné plnotučné verzi, obyčejný kolemjdoucí, co se občas sveze na kole nebo projde po lese, si vystačí s odlehčenou variantou. Ta se mu navíc bude hodit k šortkám a tričku. Jenže my chronomilové bychom nejraději oboje :) A vlastně proč ne? Vždyť obojí to dohromady nestojí víc než jedny potápky od Štajnhartu. 

 

ATOM: Tu titanovou variantu bych fakt rád viděl. Vůbec jsem o ní nevěděl.

 

 

No sem tam se da sehnat nekde v japonsku, ale je to balik, cca kolem 20k. A to uz jsme na cene novych frogmanu, i kdyz, GW T5030C jsou mnohem univerzalnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...