Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

Hmm fotosvětlo, to ještě nemám, musím prubnout alíka :-) Pěkné fotky jako vždy, zvlášť krásně vynikne sunburst pětek. Tyhle hodinky mám stejně spojené s Tebou, ale já jsem rád za svou šedou verzi, líbí se mi pořád víc a víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tajně jsem doufal, že se tu objevíš, nooski :D Tvůj tmavý styl mě inspiroval. Chtěl jsem to taky zkusit. To světýlko je k tomu skvělý pomocník. Doporučuju ale nesnažit se za každou cenu ušetřit a vybrat si něco, co tě nebude omezovat. Měla by jít regulovat intenzita osvitu a taky teplota světla. 

 

No, a jinak ty tvoje šedivý pětky v kombinaci s rozzářenou lumi jsou parádnický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

siwi: můj tmavý styl je vynucený nedostatkem času a možnostmi nespícího mimina :-D (jako je normální, aby ani ne roční dítě spalo celkem maximálně 8 hodin za 24 hodin?). JInak jsem našel něco na tom alíkovi. Pro začátek na vyzkoušení jsem do toho nechtěl dávat velké groše. Mělo by to umět 3 teploty světla a intenzitu v rozsahu 1 - 100 %, je to teda na USB, takže to budu muset krmit powerbankou, ale za 370 Kč včetně nějakého stojánku snad poslouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnez se pridavam s pochvalou, mne se moc libi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám radost, že máte radost :D Ale nyní se vrátím k digitákám. Zdejší digisekce poslední dobou opravdu žije, a tak jsem v důsledku jedné diskuse vyhrabal z krabice s digismetím jeden nefunkční kus a pokusil jsem se ho oživit. Znamenalo to doplnit modul o dva chybějící šroubky a novou baterku. K mému úžasu se ihned rozběhly a vše funguje bez chybičky. Tak jsem k nim přimontoval ještě kovový náramek a ze smetí se rázem stal další exemplář mé sbírky levných bezejmenných digitálek:

 

post-437-0-65580200-1547061430_thumb.jpg
 
Je to opravdu jen ten nejjednodušší model, co se počátkem 80. let nosil. Hodiny, minuty, měsíc, den v měsíci, vteřiny a světlo. Solární fakt nejsou, to je jen jako. Průhled sklíčkem vede k plastovému plášti modulu.
 
A dnes dorazila další nová akvizice. Na tyhle hodinky jsem byl hodně zvědavý, ale bohužel jsem se již po několikáté utvrdil v tom, že kvalitu už dneska levně sehnat nejde. Za necelých 500 Kč (bez pošty ovšem) se ke mě dostaly další "Kesselky" se všemi neduhy, co k nim patří. Tedy pouzdro z podivně lehkého tenkého materiálu a neskutečně se viklající tlačítka s nejistým stiskem. Od tohoto prodejce jsem již jednou kupoval a vše bylo OK. Tady ale, zdá se, jedno tlačítko vůbec nefunguje. Hodinky by měly mít stopky, které se nedaří spustit. Jejich tlačítko (to vlevo dole) prostě nedělá vůbec nic. Jinak datum klasicky pravým horním a světlo levým. Pravým dolním tlačítkem se aktivuje seřizování. Bohužel právě ono je tak citlivé, že stačí jen se ho dotknout a čas si můžete totálně rozřítit. Zvukové funkce tento modul nemá. Vše ale kompenzuje náramek, ten se mi líbí hodně, a taky bílá barva podkladu potisku sklíčka. Kvůli tomu jsem ty hodinky vlastně bral.
 
post-437-0-96383400-1547155552_thumb.jpg
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolu s Taxorama jsem v digismetí vyhrabal i následující kousek:

 

post-437-0-18441000-1547395456_thumb.jpg
 

Avizovanou indikaci dne v týdnu, části dne ani budíček tyhle hodinky opravdu nemají. Jde o vyšší variantu nejjednoduššího modulu s čtyřmístným displejem ve dvanáctihodinovém režimu, kde lze zobrazit jen datum a vteřiny. Funkcí navíc jsou stopky na minuty a vteřiny.

 

Když jsem je před lety kupoval na Aukru, byly funkční. Měly krásně silné a syté číslice. Moc dobře se na ně koukalo. Po nějakém čase jsem se s nimi chtěl potěšit, jenže nešly. Vyměnil jsem tedy baterku, ale k mému zklamání se už nerozběhly. Ta původní vyteklá nebyla. Tak nevím, co se mohlo stát. Světýlko svítí a displej ani neblikne. Přitom modul nevypadá zle:

 
post-437-0-07147000-1547396125_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Vlivem nedávného přehrabování se v digismetí jsem dostal chuť pořídit si po delší době zase něco úplně nového, co se nebudu muset bát vzít na ruku. Jednoho večera jsem tedy usedl k internetům a začal pátrat. Protože u digitálek preferuji výhradně hranatá pouzdra, soustředila se má pozornost na značku Casio a její kolekci klasických G-Shocků z loňského roku. Výběr netrval dlouho. Kovové varianty jsou poněkud drahé a ty plastové zase mají povětšinou inverzní displej. Má volba proto záhy padla na model GW-B5600BC-1ER.
 
post-437-0-70135700-1548780428_thumb.jpg
 
Hodinky jsou na pohled podobné svým hranatým sourozencům z řad DW nebo GW. Nabízí se tak otázka, proč si pořizovat druhé stejné, když už mám z této stáje typ GW M5610-1. Že by kvůli zlatožlutě se blyštícímu proužku na sklíčku? Nebo snad pro nažloutlou barvu podkladu displeje? To sotva. Důvodem je odlišný modul spolupracující přes Bluetooth s mobilním telefonem a také plastový článkový náramek. Tyto novinky jsem si zkrátka chtěl osahat poněkud blíže.
 
Popisovat vzhled by asi nemělo smysl. Pouzdro, resp. jeho plastová ochrana zvaná bezel nepřináší na pohled oproti starším modelům nic nového. Co však z obrázků vidět není, je materiál, z něhož je vyrobena. V porovnání s 5610 se mi subjektivně na omak jeví tvrdší, křehčí a celkově tak nějak méně hodnotný. Může jít ovšem jen o mylný dojem. Plastový řemínek u 5610 si totiž drží pevný tvar a hodinky s ním tvoří velice kompaktní robustní celek působící nezničitelně. Naproti tomu články náramku se volně otáčejí kolem svých os, což na dojmu celkové kompaktnosti ubírá. Zato použité sklíčko je poctivý minerál jako za starých časů.
 
post-437-0-18599300-1548782073_thumb.jpg
 
Je naprosto zřejmé, že nová řada GW-B5600 byla na trh uvedena s cílem upoutat pozornost na první pohled. Svědčí o tom výrazné barvy potisku sklíčka některých modelů. V případě mého modelu GW-B5600BC-1ER je zlatožlutý, vysoce lesklý. To má za následek, že na světle vynikne, a naopak ve stínu není vůbec vidět. Jakkoliv se může taková úprava jevit výstředně až vtíravě, není tomu tak. Ono toho potisku není vlastně moc, protože kolem displeje musel zbýt ještě prostor pro solární panel. Ve skutečnosti se tak v podstatě jedná o trochu silnější barevný rámeček nesoucí na sobě černě natištěnou značku výrobce, popisky tlačítek a kousek štítu loga G-SHOCK. Spolu s nažloutlým podkladem displeje a černým zbytkem hodinek působí celý vzhled přesně tak, jak výrobce zamýšlel ? přitažlivě.
 
Komu by to bylo přeci jen moc, může sáhnout po variantě s modrým lesklým rámečkem  GW-B5600-2ER nebo po celočerném provedení GW-B5600BC-1BER. Za vděk však bude muset vzít inverzním displejem, u modrých pak ještě obyčejným plastovým řemínkem, což nemusí být na škodu už proto, že tím lze ušetřit skoro 2000 korun.
 
Ale abych jen nechválil: Pokud se na rámeček díváme tak, že odráží stín, ale zboku dopadá na hodinky světlo (typicky ve zhasnuté místnosti u okna), je na některých jeho místech vidět jakási krupička. Tento ?efekt? výrobce určitě nezamýšlel a není to ani vada mého kusu, protože totéž můžeme pozorovat i u ostatních exemplářů prezentovaných například na YouTube. Pokud na barevný rámeček dopadá světlo zpříma, je všechno v pořádku.
 
post-437-0-63518700-1548785058_thumb.jpg
post-437-0-14050700-1548785066_thumb.jpg
post-437-0-37607700-1548785447_thumb.jpg
post-437-0-68988400-1548785454_thumb.jpg
post-437-0-49259600-1548621209_thumb.jpg
 
Zcela novou zkušenost pro mě představuje článkový náramek (na tomto fóru chybně označovaný jako tah). Konstrukčně vychází z běžných náramků kovových. Je tedy složen z článků vzájemně spojených čepy, kolem nichž se mohou otáčet, aby se náramek jako celek mohl přizpůsobit tvaru ruky. Zde jsou ale tyto články vyrobeny z plastu a pospojované klasickými stěžejkami. Hodinky jsou díky tomu neskutečně lehké a velmi příjemně se nosí. V podstatě na ruce nejsou vůbec cítit. Stěžejky navíc umožňují upravit si délku náramku doma svépomocí. Jelikož jsou články zboku provrtané, stačí do otvoru zasunout vyrážecí trn a stěžejku vyháknout. Otázkou však zůstává, jak odolné a trvanlivé takovéto řešení je. Jsou to právě hodinky značky Casio, u nichž se z nožek pouzder stěžejky rády vytrhávaly. Dlužno však podotknout, že při zkracování jsem si všiml, že otvory pro stěžejky jsou v článcích vyztuženy kovovými lůžky. Snad se tedy není čeho bát. 
 
Náramek je vybaven kovovou překlápěcí sponou s tlačítky, což jsem uvítal, neboť se s ní manipuluje lépe než se sponou trhací. Nechybí ani klasická mikroregulace mající celkem 4 možnosti nastavení délky. Pokud jste zvyklí nosit hodinky volnější, bude náramek plastově chrastit. V opačném případě těsnějšího upevnění uslyšíte slabé povrzávání v místě napojení prvního článku k pouzdru. Ale co už? Tahle modelová řada je koncipována jako designové cvičení a na ruce vypadá celý komplet opravdu vyváženě.
 
post-437-0-29583600-1548786014_thumb.jpg
post-437-0-68163000-1548786039_thumb.jpg
 
Teď asi čekáte, že bude následovat popis jednotlivých funkcí modulu. Ale pro to nevidím důvod, neboť to udělal výrobce v návodu k obsluze. Ve stručnosti lze říci, že tyto hodinky nabízejí veškeré funkce, na které jsme u podobných exemplářů zvyklí, plus něco navíc. Takže:

  • 5 světových časů
  • stopky, u kterých je v okénku data vidět domácí čas
  • 5 alarmů, jeden alarm s funkcí SNOOZE
  • Minutka
  • Datum s možností nastavení evropského formátu a jazyka dne v týdnu
  • Světlo pomocí bílé diody svítící zprava s možností nastavení délky osvitu na 2 nebo 4 vteřiny

Skvělé je, že všechno tohle se dá nastavit přes aplikaci v telefonu a pak to přes bluetooth poslat do hodinek. Úvodní obrazovka aplikace vypadá po spárování hodinek takto:
 
post-437-0-77414400-1548258788_thumb.png

Po úspěšním spojení si hodinky automaticky srovnají přesný čas. Využívá se čas v internetu. V levém horním rohu je vidět indikátor nabití. Vpravo je ikonka pro nastavení samotných hodinek. Zde je vidět menu nastavení:
 
post-437-0-27642000-1548258982_thumb.png

Volby nastavení displeje (časový režim, formát data a jazyk dne v týdnu):
 
post-437-0-50225800-1548259149_thumb.png

Mají tlačítka při zmáčknutí pípat?
 
post-437-0-01421600-1548259207_thumb.png
 
Jak dlouho má svítit světýlko a má se rozsvěcet automaticky?
 
post-437-0-80954800-1548259280_thumb.png
 
Zapnutí / vypnutí spořiče baterie:
 
post-437-0-73674900-1548259360_thumb.png
 
Proč se při nastavování budíčku nebo minutníku trápit s tlačítky utopenými v pouzdru?
 
post-437-0-19357000-1548259481_thumb.png
post-437-0-19645000-1548259511_thumb.png
post-437-0-36468000-1548259546_thumb.png
 
Možná jste si na úvodní obrazovce nastavení alarmů všimli položky Reminder. Ano, je to přesně to, co čekáte. Upomínka. Zadáte, co vám mají hodinky připomenout a dobu kdy. Pak se vám to v nastavenou dobu začne posuvně promítat v okénku data. 
 
Jo, a domácí časovou zónu si hodinky při prvotním spárování s telefonem taky načetly samy. Je to prostě jednoduché. Ale kdo si chce hrát s tlačítky, může. Vše se dá nastavit i postaru offline přímo v menu hodinek.
 
A jak se na to všechno kouká? Opět se nabízí srovnání s modelem GW M5610, kde je známý problém se špatnou čitelností displeje z úhlu. Velikostně jsou na tom oba displeje dle mého soudu stejné. Také kontrast je u obou velice dobrý, přičemž ten nažloutlý u mého nového modelu mi přijde kontrastnější zejména, dopadá-li na něj světlo zpříma. Při pohledu zboku jasně vítězí opět novinka.
 
post-437-0-80311700-1548791766_thumb.jpg
 
Z této poslední fotografie je také vidět, že pouzdro GW-B5600BC-1ER je o malinko vyšší. Takže pod těsnějším rukávem se hodinky občas zadrhnou. A to je zatím vše, co jsem měl ke své nové akvizici na srdci. Přidám už jenom zbylé fotky:
 
post-437-0-62126100-1548792118_thumb.jpg
post-437-0-17707300-1548792124_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...