Přejít na obsah

Fotka

Ze Siwiho hodinkovnice

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1102 odpovědí na toto téma

#1061 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 509 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    Mido Ocean Star Diver 600
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500
    Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 9.květen.2019 - 13:13

Vojto, co je na FB je mi slusne receno u zadku. Myslim, ze FB je v ramci SC, je dnes trochu out. :)

#1062 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Aero, Praga, L&K/Škoda, NW/Tatra, Walter, Wikov, Z

Publikováno 9.květen.2019 - 13:28

Ale ne, v těch hodinkových skupinách je docela fajn. A i tady si lidi ty F91 a 105 dost chválí. Tak jsem je chtěl taky zkusit. Ale budu potřebovat spíš W-215. Mám je už v modré a chtěl bych ještě červenou verzi. To jsou hodinky, ktré mi opravdu vyhovují po stránce velikosti, zpracování i čitelnosti.

#1063 nooski

nooski

Závislák

• Member_50
  • 740 příspěvků(y)
  • Bydlí:Lichnov

Publikováno 9.květen.2019 - 18:19

To mě mrzí že jste si nesedli. Jak jsem psal, jsou to o Illuminátor vytuněné F91 s trochu pěknějším pouzdrem. Rozměry jsou malinké, ale zase né tak moc. Pásek je krásně poddajný a oproti DW-5600 neskutečně pohodlný, nemluvě o ovládání. Se zpracováním nemám problém. Ale jsem rád, že aspoň dceři dělají radost, malá je taky zbožňuje, obzvláště světýlko v noci a hlasité pípání přes den :-)

#1064 5etter

5etter

Chronovocas

• Member_50
  • 3 456 příspěvků(y)
  • Bydlí:okolí Brna
  • Fanoušek značky:hodinky do 5000Kč

Publikováno 9.květen.2019 - 18:23

Díky za povídání. Hodinky jsou to pěkné, já je zvažuju časem pro dceru nebo až někdy zemřou mé pracovní W-59.

moje chlubicí vlákno          neserte5ettera@email.cz          moje reference

Prim Sport II      Seiko 5 7009-3170      Seiko 5 6309-5220      Seiko 5 SNK543      Casio W-59      Seiko SKX781K3 "Orange Monster"      Seiko 7002 "Pepsi"           Montana 7-Melody Chrono     Seiko SNDF93 "Panda"     Seiko SKX009     Orient Ray     Восток Амфибия     Seiko 5 DX     Bulova 96B230 "Military"     Seiko 5 SNXS77    Casio A158W     Casio B640W     Seiko A259     Seiko A914     Seiko A939     Casio W-35 Marlin     Seiko 5 SNK357      Casio G-SHOCK GW-M5610     Электроника 1     Seiko 5 SNK361     Seiko 5 SNK355     Poljot 3133     Citizen Promaster NY0040     Casio F-91W     Casio AE-1000W     Casio AE-2000W     Seiko 5 SNK381     Christopher Ward C60 Trident Bronze Pro 600     a k tomu různé primky a jiné hodinky po příbuzných

#1065 travex

travex

‹^› ‹(•_•)› ‹^›

• Member_50
  • 3 761 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:●▬๑۩۩๑▬●

Publikováno 9.květen.2019 - 18:30

Ale připadám si trochu jako exot, protože na FB všichni (až na jednu výjimku) říkají, že jim se hodinky nosí skvěle, že o nich na ruce vůbec nevědí :)

Taky záleží, kdo to píše. Například moje dcery by s tím hodnocením vyloženě souhlasily. :baby:

#1066 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)

Publikováno 9.květen.2019 - 18:38

No vidíš... A moje dcera je z nich už třetí den nadšená :D Lidi jsou halt různé.

#1067 travex

travex

‹^› ‹(•_•)› ‹^›

• Member_50
  • 3 761 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:●▬๑۩۩๑▬●

Publikováno 9.květen.2019 - 19:22

Já to tak právě myslel, že jsou to hodinky pro děti, dětem sedí a dětem se líbí.

#1068 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)

Publikováno 9.květen.2019 - 20:23

Jo, to je přesně i můj názor.

#1069 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)

Publikováno 18.květen.2019 - 20:35

Letos mají Orienty pré. Od počátku dubna na ruce s odchylkou, za kterou by se nemusel stydět ani lecjaký quartz :D

Přiložený soubor  DSC_5165.jpg   627,22K   22 Počet stažení
DSC_5157.jpg

#1070 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2019 - 21:52

Tak nadešel čas napsat další stránku mého chronodeníku. V hodinkovnici se mi totiž objevil další zcela nový přírůstek. Jde o hodinky, o nichž bych si ještě před necelým rokem nemyslel, že bych si je někdy pořídil. Nikdy jsem nechtěl nosit hodinky na koženém řemenu. Nikdy jsem nechtě nodaty a hlavně... Nikdy bych nechtěl pilotky. Nelíbil se mi na nich ciferník působící často historizujícím dojmem a chyběla mi luneta. Jenomže letos časně zjara jsem se přistihl, jak po nich na fóru koukám. Zbystřil jsem hlavně, když měly nazelenalé ručky a indexy. Ze všeho nejvíc se mi líbily v kombinaci s černým ciferníkem a hnědým kvalitním řemenem. Sakra, to by byly hodinky na podzimní brouzdání po cestách zapadaných žlutohnědým listím!!! 

Ale co. Takových tužeb už jsem měl a většinou se mi povedlo je rozchodit. Koupím si nějaké digitálky a bude pokoj. Digitálky jsem si koupil, ale touha po podzimních hodinkách zůstala. Tak halt počkám do toho podzima. Do té doby to přejde určitě. Ale přeci jenom - podívat se, co přijatelného pro mě trh nabízí, přece neuškodí. Aspoň si rozšířím obzory. Kritérií pro výběr pilotek jsem si moc neuřčil. Krom již zmíněné barevné kombinace by musely mít přijatelnou velikost (žádné kolo od vozu) a nesměly by stát majlant. Přeci jen jsem nikdy takové hodinky neměl a nechtěl jsem na svém případném omylu moc tratit. Otevřel jsem tedy stránky Chronoshopu, kde mají pilotek spousty, a k mému údivu mi jasný kandidát padl do oka sotva za pár minut. Barvičky, velikost i cena, vše v naprostém souladu s původní představou. Vybráno by bylo. 

Čas plynul, já se ke svému novému objevu stále vracel, až se přiblížil konec prázdnin. To to uteklo! Z počátku jara jsme se najednou ocitli na prahu podzimu. Je třeba urychleně jednat. Včera jsem to už nevydržel a vydal se do Chronoshopu. Samozřejmě jsem ještě chvíli váhal. Ale ty hodinky vypadaly přesně tak, jak jsem chtěl. Bylo jasno. Již víc jak 24 hodin proto na mém zápěstí tikají zbrusu nové pilotky Laco Augsburg 39.

Přiložený soubor  DSC_5648.jpg   500,12K   11 Počet stažení

Závěrem tohoto obšírného a pro mnohé dost možná i nudného úvodu mi ještě dovolte poděkovat Honzovi z Chronoshopu za jeho trpělivost, ochotu a citlivý přístup. Nákup hodinek jsem si opět užil a příjemný pocit z návštěvy tohoto obchodu se tím stává součástí jejich rodící se duše.

A nyní již k hodinkám samotným: Průměr pouzdra je, jak už z označení vyplývá, 39 mm. Může se to zdát málo, ale s ohledem na absenci lunety působí na ruce větším dojmem a ciferník je možná i krapet větší než u mých TAGů majících průměr 41 mm. Pro zápěstí 17,5 cm jde o, řekl bych, ideální velikost. Výška pouzdra je dle údajů 12 mm, což není žádný extrém. Ovšem díky jednoduchému tvaru bez všemožných zkosení a dalších kudrlinek se zdá být vyšší. Celkově je pouzdro robustní a perfektně sedí na ruce. Celkový příjemný dojem podtrhuje jeho matovaná povrchová úprava. Stejnou úpravu má i korunka, se kterou se manipuluje naprosto bez problémů. Celkem úleva ve srovnání s potápkami, kde je opatřena ochranou. A navíc tady se nešroubuje. 

Přiložený soubor  DSC_5642.jpg   455,27K   11 Počet stažení

Ciferník je maximálně jednoduchý a přehledný, jak se na vzor A sluší. Vítám zejména zřetelné cejchování jednotlivých minut (vteřin). U ostatních svých hodinek je skoro nevidím. Za svou nazelenalou barvu vděčí všechny prvky ciferníku luminiscenční vrstvě. Ta po vystavení světlu svítí velice jasně, ale rychle slábne až na určitou úroveň, kde už vydrží hodiny. Seiko to není, svůj účel pro odečet času v noci však plní dobře. Vše je kryto plochým safírovým sklíčkem bez antireflexní úpravy. 

Přiložený soubor  DSC_5643.jpg   319,46K   10 Počet stažení

DSC_5669.jpg

Uvnitř hodinek tepe mně dosud neznámý mechanický automat Miyota 821A. Jeho parametry odpovídají většině levnějších japonských kalibrů. Tedy 21 kamenů, oproti švýcarům pomalejší chod 21000 půlkyvů za hodinu, ale s velmi "živým" rotorem. Jeho zvuk je slyšet při sebemenším pohybu ruky asi skrz skleněný průhled v dýnku. Uvidíme, jak si strojek povede v každodenním nasazení. Během prvních uplynulých 24 hodin zatím ztratil rovných 10 sekund, což zrovna není žádná hitparáda. Nijak mě to neznepokojuje. Tohle nebudou moje hlavní hodinky. Těmi zůstávají i nadále TAGy.

DSC_5664.jpg

Hodinky v této barevné úpravě se prodávají na originálním hnědém koženém řemenu s bílým prošitím, který k nim pasuje náramně. Je tlustý, takže nekontrastuje s robustností pouzdra. Navíc nýty po stranách i samotná signovaná spona mají naprosto stejnou povrchovou úpravu a vše tak tvoří krásný kompaktní celek. Řemen sám je tuhý, přesto se však během pár hodin přizpůsobil tvaru mého zápěstí a nyní už o něm na ruce skoro nevím. Nikde nic netlačí. Jen by mohl být o kousek delší. 

Přiložený soubor  DSC_5654.jpg   333,12K   11 Počet stažení

Celkový dojem z této nové akvizice předčil i má nejoptimističtější očekávání. Tyhle hodinky mě prostě baví. Svou plnou krásu vejvíce odhalí na denním světle nejlépe v přírodě, kde krásně vyniknou všechny jejich barvy. Tam je také budu brát nejčastěji. A k tomu ke všemu jsou phodlné. Takže jsem vybaven a podzim může začít.

P_20190817_145652.jpg
P_20190816_174158_1.jpg

Tento příspěvek byl upraven od siwi: 17.srpen.2019 - 22:02

#1071 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 509 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    Mido Ocean Star Diver 600
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500
    Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 17.srpen.2019 - 22:44

Moc hezky jsi to sepisal. Abych se priznal, tak jsem nejake podobne hodinky u tebe ocekaval.
Fotky jsou naprosto perfektni, jak je u tebe uz zvykem. Tak uz jen, at ti dobre a dlouho slouzi ;)

#1072 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 929 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 17.srpen.2019 - 22:49

Hodinky pěkné, nicméně se obávám, že nemají 21000, ale 21600 bph...

Proběhlé obchody

#1073 nooski

nooski

Závislák

• Member_50
  • 740 příspěvků(y)
  • Bydlí:Lichnov

Publikováno 17.srpen.2019 - 23:00

Jsou parádní. Laco Rostock byly moje první opravdové hodinky, které jsem si nadělil za promoci. Od té doby byly se mnou u všech důležitých událostí mého života (moje i kamarádova svatba, pohřeb jiného kamaráda a členů rodiny, narození dcerky, úspěšný pohovor v nové práci...) tyhle jsou to samé kromě průměru a pohonu. Ty moje jsou 42,takže na ruce jsou už opravdu znát. Hlavně jsou to manuály, takže jsem s nimi v kontaktu o to více. Jsou to skvělé hodinky, které pro mě mají naprosto speciální místo. Užívej si jich, protože vím, že jsi po nich pokukoval už delší dobu. Ten řemen krásně ztmavne a změkne.

#1074 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 00:13

Díky, pánové. Nooski, o těch tvých Rostokách vím. Když jsem na jaře začal po pilotkách víc koukat, všiml jsem si jich u tebe ve vlákně. Ptal jsem se tě tehdy, jestli jsou nové a tys mi právě říkal, že je máš už dýl. O ručním nátahu jsem taky uvažoval. S odstupem času se mi totiž začíná jevit praktičtější než automat. Tam pokud nechceš, aby se ti hodinky v době nečinnosti zastavili, musíš je v poměrně krátkém intervalu vzít na ruku. A navíc u většiny z nich nevíš, jak moc jsou natažené. U ručního nátahu stačí každý den otočit párkrát korunkou, jako jsme to dělávali za mlada s Primkama, a je to. Natáhnout a nařídit hodinky podle rádia byla tehdy úplně běžná denní rutina stejně jako třeba čištění zubů. 

#1075 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 373 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 05:48

Moc pěkný pilotky. Taky si říkám, že potápek už jsem měl dost, že by to chtělo změnu. Tak se mrknu po něčem co bych bral a najednou koukám, potápky.

Ruční nátah, pro mne trochu nostalgie v bezpočtu přetažených korunek na hodinkách. Natahovače jsou pro mne tím nej řešením. Pravda, mám dvoje hodinky na ruční natah, ale na ruku se vůbec nedostanou. A je to škoda, dnes už tak 40 let nejsem dítě, které musí hodinky přetahovat a kouzlo otáčení korunkou má hodně co do sebe, zvláště pak u takových hodinek jako máš. Gratulace k novému kousku a dík za parádní fotky.

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

Hodnocení proběhlých obchodů

#1076 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 2 025 příspěvků(y)
  • Bydlí:Okolí Brna

Publikováno 18.srpen.2019 - 08:12

Siwi, už jsem čekal na recenzi. Hezky napsané, to samé platí i o fotkách. Já osobně koketoval s pilotkama už v zimě a otravoval Pavla s výběrem. Nakonec to nějak odeznělo, ale v hlavě jsou stále. Ruční nátah, by byl plus. 

#1077 kartagos

kartagos

Závislák

• Member_50
  • 678 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Omega,Breitling,Longines,Archimede, Damasko,Oris

Publikováno 18.srpen.2019 - 08:34

Vojto je to jak píšeš ..Pilotky s ručním nátahem je blaho :-) ..Taky je nemám jako hlavní a když je na ně chuť stačí natáhnout a jít ..a zvuk při natahování nic nenahradí :-) ..Jinak gratuluji k nové akvizici a časem třeba poskočíš do vod nátahu ..

#1078 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 641 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 18.srpen.2019 - 08:38

Vojto, k textu se vrátím později, ale opět musím pochválit Tvoje fotky, pecka !

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

#1079 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 077 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 18.srpen.2019 - 10:14

Ty se s těma novejma hodinkama normálně mazlíš, na půlce fóra je vidět, jak si je užíváš a vychutnáváš a to od samého procesu nákupu. Mám rád cestopisy, tak bys mohl ještě popsat cestu do Chronoshopu, ať je to komplet - myslím, žes tam asi nejel autem, což by byla nuda... :) Tak koukám dál po fóru a vidím: Hodocení Chronoshopu, Co máte právě na ruce, nová značka otevírá cestu i do Laco vlákna, pak recenze hodinek, a to jsem ještě nebyl v nočním vlákně, čb vlákně (a pokud tam ještě nejsou, nebude trvat dlouho a budou tam). Nikomu tady prostě neunikne, že siwi opět po delší době pečlivých úvah a rozmýšlení vybral nové hodinky. A to jsem měl pocit, že Aquáčema to skončilo, našel jsi ty pravé definitivní, ale ono ne. A to je dobře. U ostatních to člověk ani nestačí sledovat, ale u Tebe jsem vždycky zvědavej co bude dál :D

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#1080 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 177 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 10:18

Nebudu předstírat falešnou skromnost. Vaše slova mi dělají dobře :) 

Daemone, tos napsal moc hezky o těch potápkách. Když to na mě nikomu neřekneš, i já jsem v Chronoshopu měl v ruce krom pilotek další potápky. A jaký? Už po několikátý Steinhart Ocean 1 39. Moc nechybělo a vzal jsem je. Naštěstí jsem si včas uvědomil, že by se tím můj problém nevyřešil, a zůstal jsem u původního plánu.

Svatoslave, pokud se pro pilotky rozhodneš, litovat, myslím, nebudeš. Když si vezmu svůj postoj k nim ještě před rokem, ani ve snu by mě nenapadlo, že mě budou tak bavit. A to jsou ty nejobyčejnější. Na výběr jsou ještě mnohem zajímavější. Třeba modřené ručky a šroubky strojku...

Kartagos - dneska už věřím všemu :)

Davide, těším se.