Přejít na obsah

Fotka

Ze Siwiho hodinkovnice

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1102 odpovědí na toto téma

#1081 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 4 360 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
  • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 18.srpen.2019 - 10:50

Radik to napsal naprosto presne, u tebe je Vojto vzdy videt, jak si to komplet uzivas a z hodinek delas takovym zpusobem neco vic, nez jen obycejnou vec, pro kterou si proste dojdes do samosky a koupis, me se ten pristup hrozne libi, stejne jako to, ze se snazis, ze s tebou hodinky jakoby ziji. Srovna o to sziti se totiz sam taky snazim a dvoje presne tak i funguji.
Jinak samozrejme paradni pocteni a fotky, coz je u tebe i takova klasika, co si budeme nalhavat :) bylo by prekvapive, kdyby tomu tak nebylo.

tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg

#1082 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Aero, Praga, L&K/Škoda, NW/Tatra, Walter, Wikov, Z

Publikováno 18.srpen.2019 - 10:52

Ty se s těma novejma hodinkama normálně mazlíš, na půlce fóra je vidět, jak si je užíváš a vychutnáváš a to od samého procesu nákupu. Mám rád cestopisy, tak bys mohl ještě popsat cestu do Chronoshopu, ať je to komplet - myslím, žes tam asi nejel autem, což by byla nuda... :) Tak koukám dál po fóru a vidím: Hodocení Chronoshopu, Co máte právě na ruce, nová značka otevírá cestu i do Laco vlákna, pak recenze hodinek, a to jsem ještě nebyl v nočním vlákně, čb vlákně (a pokud tam ještě nejsou, nebude trvat dlouho a budou tam). Nikomu tady prostě neunikne, že siwi opět po delší době pečlivých úvah a rozmýšlení vybral nové hodinky. A to jsem měl pocit, že Aquáčema to skončilo, našel jsi ty pravé definitivní, ale ono ne. A to je dobře. U ostatních to člověk ani nestačí sledovat, ale u Tebe jsem vždycky zvědavej co bude dál :D

Radíku, abych to vzal popořádku: Ani cesta do Chronoshopu nebyla nic obyčejného. Předně jsem si ji naplánoval na den, kdy manželka odjela s kamarádkami na dovolenou, abych měl na nákup a první pomazlení s hodinkami absolutní klid. Takže jsem ji doprovodil k autobusu, dal jí pusu na rozloučenou a vydal se směr Střešovice. Cestu jsem si naplánoval tramvají k Vozovně a odtamtud pár stanic autobusem 108. Jenže ouha! Zastávka stoosmičky u Vozovny prostě nebyla. Všude kolem všechno rozkopané a nikdo nic nevěděl. Tím mi vznikl problém. Špatně vidím a těžko se orientuju. Proto se pohybuju převážně po trasách, které mám mechanicky nacvičené. Takže co teď? Bloumám po přilehlých ulicích v naději, že náhradní zastávku objevím. Začíná pršet. Deštník jsem nechal doma. To je znamení! Ty hodinky si nemám kupovat! Pojedu domů. Ale odkud, kurva!!!? Vždyť jsem se v těch střešovických uličkách mezi honosnými vilami dočista ztratil. Prší, teď už fakt dost. I na brejle. Nevidím! Jen cosi červeného mezi velkými kapkami. Cože, zastávka? Co tu jezdí? Autobus 108! Jakým směrem? Do Chronoshopu!!! Akorát, že odjel před pěti minutami a další jede až za skoro půl hodiny. Tak jsem si aspoň nandal sluchátka, ať mi to čekámi uteče při poslechu hudby. Přestalo pršet. Autobus přijel a odvezl mě k pilotkám. No, a dál už to znáš.

Je pravdou, že sledovat tady, co kdo má, už nemá a mít bude, je dost náročné. Proto mě taky vždycky potěší, když mi někdo novou akvizici pochválí. Akváče zůstávají, ty mám rád. Dokonce jsem zjistil, že Oceany 39 od Štajnů jsou díky robustnějšímu náramku o fous těžší. Takže důvod ke změně potápek nemám. 

Tento příspěvek byl upraven od siwi: 18.srpen.2019 - 10:55

#1083 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 11:01

Jo, Michale. Jen doufám, že to nikoho moc neobtěžuje :) Pokud jde o to sžití se s hodinkami, máš pravdu. Bez toho by mě hodinky snad ani nebavily. A u tebe je to ale taky velmi dobře vidět. Svoje Magretky máš, co tě znám. Už to nějaký ten pátek bude. A kdybych zažil a viděl byť jen zlomek toho, co ty Magretky zažily s tebou, to bych mohl sám sobě závidět :) Láska k Alpinám je u tebe ostatně taky známá. 

Tento příspěvek byl upraven od siwi: 18.srpen.2019 - 11:02

#1084 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 2 022 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 18.srpen.2019 - 19:42

Jako bych to tušil, že to mělo svůj příběh od samého začátku :) Hodinky samozřejmě super, tak vychutnávej... Já u případných znovupilotek upřednostním manuální nátah (ostatně stejně jako u těch prvních).

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#1085 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2019 - 21:20

To naprosto chápu.

#1086 5etter

5etter

Chronovocas

• Member_50
  • 3 413 příspěvků(y)
  • Bydlí:okolí Brna
  • Fanoušek značky:hodinky do 5000Kč

Publikováno 19.srpen.2019 - 18:26

Vojto, gratulace k novému kousku. O víkendu se mi to nechtělo na mobilu datlovat a tak mě předběhli Radik a Bells, kteří dokonale vystihli to, co bych stejně tak dobře nenapsal. Líbí se mi tvoje povídání o tom, jak si hodinky pečlivě vybíráš a dlouho se utvrzuješ ve výběru a těšíš se na ně. Mám to podobně. Samotný nákup je pak vyvrcholením delšího procesu a líbí se mi, jak jsi to popsal. Já jsem stydlivý a navíc kolenovrt, takže u mě vítězí výhodné nákupy přes internet, ale věřím, že nákup na prodejně může být pro někoho svátek. Ten cestopis mě rozesmál a určitě se pro tebe stane součástí příběhu nových hodinek. Osobně se k pilotkám stavím stejně, jako ty před rokem. I když jedny se mi líbí a třeba se k nim časem taky dostanu.

Užívej si nového přírůstku a foť, umíš to perfektně!

moje chlubicí vlákno          neserte5ettera@email.cz          moje reference

Prim Sport II      Seiko 5 7009-3170      Seiko 5 6309-5220      Seiko 5 SNK543      Casio W-59      Seiko SKX781K3 "Orange Monster"      Seiko 7002 "Pepsi"           Montana 7-Melody Chrono     Seiko SNDF93 "Panda"     Seiko SKX009     Orient Ray     Восток Амфибия     Seiko 5 DX     Bulova 96B230 "Military"     Seiko 5 SNXS77    Casio A158W     Casio B640W     Seiko A259     Seiko A914     Seiko A939     Casio W-35 Marlin     Seiko 5 SNK357      Casio G-SHOCK GW-M5610     Электроника 1     Seiko 5 SNK361     Seiko 5 SNK355     Poljot 3133     Citizen Promaster NY0040     Casio F-91W     Casio AE-1000W     Casio AE-2000W     Seiko 5 SNK381     Christopher Ward C60 Trident Bronze Pro 600     a k tomu různé primky a jiné hodinky po příbuzných

#1087 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 19.srpen.2019 - 21:38

5etter: Díky. Je to, jak říkáš. Nákup v obchodě, pokud je příjemný, je pro mě nedílnou součástí ceny hodinek a jejich duše. Taky chodím do tvého vlákna, kde je jasně vidět, že to se vztahem k hodinkám máš hodně podobné. Tak snad si jen přejme, ať nám to tiká co nejdýl.

#1088 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 21.srpen.2019 - 21:46

Ještě pár zkušebních fotek:

Přiložený soubor  DSC_5697.jpg   1,11MB   15 Počet stažení

Přiložený soubor  DSC_5701.jpg   1,04MB   16 Počet stažení

Přiložený soubor  DSC_5683.jpg   814,08K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  DSC_5715.jpg   537,36K   16 Počet stažení

#1089 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 23.srpen.2019 - 22:51

Přiložený soubor  DSC_5740.jpg   737,73K   15 Počet stažení

#1090 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 458 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    Mido Ocean Star Diver 600
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500
    Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 23.srpen.2019 - 22:55

Mas to krasne Vojto, nejen fotky, ale i hodinky.

#1091 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 23.srpen.2019 - 23:50

Díky, Tano. Hodinky dělají radost.

#1092 Vozman

Vozman

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 11:43

Moc pěkný!

#1093 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 24.srpen.2019 - 14:51

Další přírůstek se týká mé digitální sbírky. Tento týden mi přišlel další kousek. Jedná se o hodinky značky KIENZLE. Na první pohled klasika. Krom hodin, minut a sekund displej v základním režimu nic dalšího neukazuje. O to zajímavější však je, proč mají hned 4 tlačítka, když třeba ruská Elektronika 5 vystačila v této konfiguraci jen se třemi? Je to jednoduché.

Dle očekávání se stisknutím pravého horního zobrazí na 2 vteřiny datum. Stiske-li se stejné tlačítko v průběhu těchto 2 vteřin ještě jednou, zobrazí se nastavený čas budíčku, a to opět na 2 vteřiny. Následně dojde k návratu do základního režimu. Tento návrat nelze urychlit, je třeba opravdu počkat. Protože tiskne-li se tlačítko při zobrazeném údaji budíku, dochází tím k jeho aktivaci nebo deaktivaci, což je na displeji označeno puntíkem nad sekundami. 

Pravé dolní tlačítko je pro světýlko a žádnou další funkci už nemá. A perlička nakonec: Tlačítka vlevo mají obě zcela stejný účel a slouží k volbě údaje, který se má seřídit. Hodnoty zvoleného údaje se pak mění opět vpravo nahoře. 

Krom data a budíčku tedy tento exemplář nic dalšího nenabízí. Dlužno však podotknout, že píp budíčku je opravdu silný, za což dozajista mohou hned dvě pružinky vysílající signál do ozvučné desky dýnka.

DSC_5775.jpg

Přiložený soubor  36_2.jpg   414,59K   14 Počet stažení

Přiložený soubor  36_1.jpg   457,53K   14 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od siwi: 24.srpen.2019 - 14:53

#1094 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 8.září.2019 - 13:27

Když už jsem byl v tom nakupování starého harampádí, vydražil jsem ještě další bezejmenné hodinky. Na pohled pěkné, kvalitou však opět někde na úrovni Kesselek nebo Montán. Tedy, pokud jde o přílišnou citlivost a nepřesnost stisku tlačítek. Modul ale vypadá o poznání precizněji. Snad by tedy stačilo si trochu pohrát s kontakty. 

Funkce jsou klasika - datum, stopky na desetinu vteřiny a budíček se 3 méně obvyklými melodiemi. Displej je skvěle čitelný a čas zobrazuje výhradně jen ve 12hodinovém režimu.

Přiložený soubor  37.jpg   483,29K   20 Počet stažení

Přiložený soubor  37_2.jpg   597,32K   20 Počet stažení

Přiložený soubor  37_1.jpg   615,57K   20 Počet stažení

Přiložený soubor  DSC_5812.jpg   1,09MB   20 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od siwi: 8.září.2019 - 13:31

#1095 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 13.září.2019 - 18:29

DSC_5843.jpg

#1096 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 16.září.2019 - 22:10

Konečně jsem měl možnost vyvézt svoje pilotky do přírody:

Přiložený soubor  01.jpg   628,01K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  02.jpg   667,18K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  03.jpg   611,13K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  04.jpg   720,24K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  05.jpg   631,02K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  06.jpg   621,82K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  07.jpg   648,49K   15 Počet stažení

#1097 Bells

Bells

Live simply

• Member_50
  • 4 360 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
  • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 18.září.2019 - 14:29

Libové fotky, super barvy!

tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg

#1098 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 458 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    Mido Ocean Star Diver 600
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500
    Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 18.září.2019 - 17:45

Vojto, libovka! Je videt, ze te chytly.

#1099 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 12 132 příspěvků(y)

Publikováno 18.září.2019 - 18:42

Díky kluci. Ty barvy jsou právě to, proč jsem je chtěl. A barevný podzim je už na spadnutí :D

Odesláno z mého ASUS_Z01RD pomocí Tapatalk

#1100 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 229 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2019 - 14:00

Siwi, budu stručnej, jedním slovem paráda. A těch vzpomínek :)

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky ponoru