Přejít na obsah

Fotka

Ze Siwiho hodinkovnice

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
995 odpovědí na toto téma

#141 Mupa

Mupa

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Děčín
  • Fanoušek značky:Omega

Publikováno 23.říjen.2014 - 09:09

Přidávám se k hlasování za black & white fotografii :)

#142 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Samozřejmě hodinky (krom jiného)

Publikováno 23.říjen.2014 - 09:25

Dobrá tedy, přemluvili jste mě. Příští týden mám volno, tak něco vymyslím  :D

#143 Mupa

Mupa

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 23.říjen.2014 - 10:14

Super, a nezapomeň ani na Longiny :)

#144 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)

Publikováno 23.říjen.2014 - 11:13

Uvidíme. Chystám se hlavně fotit svou novou akvizici, kterou tu ještě nemám zdokumentovanou.

#145 Mupa

Mupa

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 23.říjen.2014 - 13:36

Takže to bude super-překvapení. Jsem zvědav :)

#146 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)

Publikováno 28.prosinec.2014 - 14:17

Hodinky, které bych vám chtěl dnes představit, by měly být vlastně na úplném začátku tohoto vlákna. Jedná se totiž o moje úplně první "skutečné" hodinky. 

Psal se rok 1983 a světem vládla vlna digitálek. I já v té době jedny nosil. Brácha je vyměnil se svým spolužákem za angličáka. Šlo o úplně jednoduchý model se dvěma tlačítky a byly už značně opotřebované. Také proto mi moc dlouho nevydržely. Navíc v nich brzy došla baterka a sehnat v té době novou bylo pro jednice bez přístupu k tuzexovým bonům nemožné. Bylo tedy potřeba poohlédnout se po nějaké alternativě. 

Jednoho dne se u nás objevil strejda a na ruce měl něco, co jsem do té doby nikdy neviděl. Krásné hodinky na gumovém řemínku s tmavým ciferníkem, žlutými indexy a bílými ručkami s oranžovými proužky. Jo, a ještě měly oranžovou vteřinovku. Krása!!! Ty jsem musel mít! Vůbec mi nevadilo, že nemají displej, po němž jsem tenkrát toužil. 

Měl jsem z kapesného něco naspořeno a blížil se den mého svátku. Rodičům se můj nápad na dárek s finanční spoluúčastí docela líbil, tak nestálo jeho pořízení nic v cestě. Problém byl jen v tom, že jsem zrovna odjížděl na školu v přírodě, a už nebylo kdy zajít do hodinářství. Naši mě tedy uklidnili, že mi je koupí a budou na mě doma čekat, až se vrátím. 

Těch 14 dní bylo k nepřečkání. Každou chvilku jsem myslel na své nové hodinky a představoval si je na svém zápěstí. Odpočítával jsem dny jako na vojně, až konečně... Naši mi je dokonce vzali s sebou, když mi přijeli autem naproti ke škole  :D

Beru do ruky podlouhlou průhlednou plastovou krabičku a přes její víčko si hodinky nedočkavě prohlížím. Vypadají trochu jinak než ty strejdovy. Ciferník je sice taky černý, ale indexy jsou bílé se zelenými tečkami. Zelené jsou i proužky uprostřed bílých ruček. Jinak však bylo vše tak, jak jsem znal. Po pár vteřinách jsem dokonce zjistil, že zelená varianta se mi líbí víc než ta žlutá. Byly to prostě ony, hodinky PRIM Sport II Humberto!!!

Exemplář na fotkách ale bohužel není onen originál. Už tenkrát jsem byl nakažen chronobundem, a tak je za necelé dva roky nahradily další Primky - tentokrát číslíčkové. Své Sporty jsem přenechal tátovi, který je nosil asi rok, dokud je jednou nezapomněl v lese na větvi nějakého stromu. Letos o Vánocích je tomu právě 30 let, kdy jsem Humberta nahradil digitálkami. Proto jsem se rozhodl si je pořídit znovu. Nějak se mi po nich zastesklo. A navíc jsem přesvědčen, že ke cti každého chronomila patří mít ve své hodinkovnici alespoň jedny pořádný zálesácký chrona  :D

Přiložený soubor  01.jpg   271,97K   30 Počet stažení

Přiložený soubor  02.jpg   266,98K   29 Počet stažení

Přiložený soubor  03.jpg   336,82K   27 Počet stažení

Přiložený soubor  04.jpg   316,5K   27 Počet stažení

Přiložený soubor  05.jpg   294,81K   27 Počet stažení

Přiložený soubor  06.jpg   300,7K   25 Počet stažení

Přiložený soubor  07.jpg   291,16K   25 Počet stažení

Přiložený soubor  08.jpg   231,83K   25 Počet stažení

Přiložený soubor  09.jpg   228,5K   24 Počet stažení

Přiložený soubor  10.jpg   347,6K   25 Počet stažení

Přiložený soubor  11.jpg   365,95K   24 Počet stažení

Přiložený soubor  12.jpg   248,5K   24 Počet stažení

Přiložený soubor  13.jpg   298,92K   23 Počet stažení

Přiložený soubor  14.jpg   296,23K   24 Počet stažení

Přiložený soubor  15.jpg   320,49K   26 Počet stažení

Přiložený soubor  16.jpg   290,92K   25 Počet stažení

#147 Pavel K.

Pavel K.

Hledám ty správné...

• Member_50
  • 2 306 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Hodinky,běh,auta

Publikováno 28.prosinec.2014 - 20:40

Pěkný příběh :)

Pavel K.
AKTUALNĚ :,Fenix 3 Silver, vintage STRELA , vintage Pobeda, Casio AD-300, Seiko Quartz 7123, stopky Seiko S140, Měl jsem:Breitling Colt chronograph (A73380),Fortis B-42 Marinemaster, Fortis Pilot Professional, Tag Heuer Formula1 chrono, Alpina Startimer Chrono Big Date,Steinhart TRITON black (2x),Seiko SNJ017, Seiko SKX007, Seiko SNKF11,Seiko SNKF09,Seiko SNA413 Flightmaster , Seiko SBDC001,CASIO MDA-100-1B,Ruhla chronograph, Suunto t3 running pack,,Traser Super Sport Chrono Blue,Aviator 3105 (dvakrát), PRIM Diplomat,Certina DS Action,Seiko Monster SRP309J1,G-Shock G-7710, G-Shock GWM850-1V,Casio G-Shock GW3500B-1A...
„Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí..“
Moje nesmělé fotopokusy   a    Instagram  

#148 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 715 příspěvků(y)

Publikováno 28.prosinec.2014 - 22:16

Po delší době sem přidám nějaké fotky:

Orient Mako pepsi (Autumn Edition):

Vojto,máš to pěkný.Neuvažuješ o nějaké černobílé fotce?Určitě by to zaujalo mnoho kolegů,hlavně mě ;) :angel:

Něco takovéhleho?

Přiložený soubor  post-437-0-99032200-1413717753.jpg   50,97K   26 Počet stažení

Sorry za pirátský vstup. Nedalo mi to a fotku jsem upravil - a dle mého to vypadá dobře.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#149 martar

martar

freshwater explorer

• Member_50
  • 5 502 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha-venkov
  • Fanoušek značky:Omega, RLX, Vulcain, GP, Blancpain, JLC, automatony J:D a AG.

Publikováno 28.prosinec.2014 - 22:48

Vojto, ty Humberta v mechu nemají chybičku. A ta guma jim sekne! Jinak teda typicky prosincový fotky.... :-) nebo jsi to fotil dřív a dostal se k tomu az teď?

Tento příspěvek byl upraven od martar: 28.prosinec.2014 - 22:48

#150 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)

Publikováno 28.prosinec.2014 - 22:54

No vida, na černobílou jsem zase zapomněl  :) Já prostě miluju barvičky. 

Ačkoliv to tak nevypadá, fotky na mechu jsou z 25. prosince. Opravdu typicky vánoční atmosféra  :)

#151 Mupa

Mupa

Učedník

• Member_50
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 28.prosinec.2014 - 23:00

Tak třeba se dočkáme černobílý v 2015 :) Jinak prosincový fotky opět super. Má to atmosféru. Díky  :clap:

#152 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 715 příspěvků(y)

Publikováno 28.prosinec.2014 - 23:38

Hodinky, které bych vám chtěl dnes představit, by měly být vlastně na úplném začátku tohoto vlákna. Jedná se totiž o moje úplně první "skutečné" hodinky. 

Psal se rok 1983 a světem vládla vlna digitálek. I já v té době jedny nosil. Brácha je vyměnil se svým spolužákem za angličáka. Šlo o úplně jednoduchý model se dvěma tlačítky a byly už značně opotřebované. Také proto mi moc dlouho nevydržely. Navíc v nich brzy došla baterka a sehnat v té době novou bylo pro jednice bez přístupu k tuzexovým bonům nemožné. Bylo tedy potřeba poohlédnout se po nějaké alternativě. 

Jednoho dne se u nás objevil strejda a na ruce měl něco, co jsem do té doby nikdy neviděl. Krásné hodinky na gumovém řemínku s tmavým ciferníkem, žlutými indexy a bílými ručkami s oranžovými proužky. Jo, a ještě měly oranžovou vteřinovku. Krása!!! Ty jsem musel mít! Vůbec mi nevadilo, že nemají displej, po němž jsem tenkrát toužil. 

Měl jsem z kapesného něco naspořeno a blížil se den mého svátku. Rodičům se můj nápad na dárek s finanční spoluúčastí docela líbil, tak nestálo jeho pořízení nic v cestě. Problém byl jen v tom, že jsem zrovna odjížděl na školu v přírodě, a už nebylo kdy zajít do hodinářství. Naši mě tedy uklidnili, že mi je koupí a budou na mě doma čekat, až se vrátím. 

Těch 14 dní bylo k nepřečkání. Každou chvilku jsem myslel na své nové hodinky a představoval si je na svém zápěstí. Odpočítával jsem dny jako na vojně, až konečně... Naši mi je dokonce vzali s sebou, když mi přijeli autem naproti ke škole  :D

Beru do ruky podlouhlou průhlednou plastovou krabičku a přes její víčko si hodinky nedočkavě prohlížím. Vypadají trochu jinak než ty strejdovy. Ciferník je sice taky černý, ale indexy jsou bílé se zelenými tečkami. Zelené jsou i proužky uprostřed bílých ruček. Jinak však bylo vše tak, jak jsem znal. Po pár vteřinách jsem dokonce zjistil, že zelená varianta se mi líbí víc než ta žlutá. Byly to prostě ony, hodinky PRIM Sport II Humberto!!!

Exemplář na fotkách ale bohužel není onen originál. Už tenkrát jsem byl nakažen chronobundem, a tak je za necelé dva roky nahradily další Primky - tentokrát číslíčkové. Své Sporty jsem přenechal tátovi, který je nosil asi rok, dokud je jednou nezapomněl v lese na větvi nějakého stromu. Letos o Vánocích je tomu právě 30 let, kdy jsem Humberta nahradil digitálkami. Proto jsem se rozhodl si je pořídit znovu. Nějak se mi po nich zastesklo. A navíc jsem přesvědčen, že ke cti každého chronomila patří mít ve své hodinkovnici alespoň jedny pořádný zálesácký chrona  :D

Krásně napsané a ještě hezčí fotky! :notworthy:

Přesně touhle cestou začala moje prim mánie - chtěl jsem si fakt jen pořídit ty moje tehdejší sporty. Bohužel se mi to nějak vymklo.

Neviděl jsem tyhle hodinky už někde?

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#153 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)

Publikováno 28.prosinec.2014 - 23:44

Mupa: Možná nějaké budou, kdo ví 

Honza.manta: Jojo, je velice pravděpodobné, že jsi tyhle hodinky už někdy viděl. A dost možná, že jsi je měl dokonce i v ruce  :D

Všem vám děkuji za slova uznání, která mě povzbuzují do dalších pokusů. Už mám nachystanou další várku.

#154 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)

Publikováno 29.prosinec.2014 - 09:58

Když nám konečně napadl ten vytoužený sníh, tak sem přidám další sérii z letošních Vánoc:

Přiložený soubor  17.jpg   193,58K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  18.jpg   333,95K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  19.jpg   296,57K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  20.jpg   200,5K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  21.jpg   248,22K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  22.jpg   307,89K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  23.jpg   276,31K   16 Počet stažení

Přiložený soubor  24.jpg   257,82K   18 Počet stažení

Přiložený soubor  25.jpg   223,41K   17 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od siwi: 29.prosinec.2014 - 10:04

#155 villain83

villain83

Seikoholic

• Member_50
  • 8 209 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 29.prosinec.2014 - 10:09

moc hezký fotky

#156 kuncák7

kuncák7

skalpovanej apač

• Member_50
  • 11 318 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 29.prosinec.2014 - 10:16

Vojto, moc pekny, na ty gume s preklapeckou vypadaji moc dobre.

#157 bacil.357

bacil.357

Závislák

• Member_50
  • 643 příspěvků(y)
  • Bydlí:doma

Publikováno 29.prosinec.2014 - 11:25

Gratuluji k hodinkám se silným příběhem.. To můžu.

logo-casio-g-shock.png  seiko.pngmeermuseum2.jpg

#158 mlsoun1

mlsoun1

Megazávislák

• Member_50
  • 2 844 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomoucký kraj

Publikováno 29.prosinec.2014 - 14:18

Něco takovéhleho?

attachicon.gifpost-437-0-99032200-1413717753.jpg

Sorry za pirátský vstup. Nedalo mi to a fotku jsem upravil - a dle mého to vypadá dobře.

Pirátský vstup se doopravdy vyvedl ;)

#159 mlsoun1

mlsoun1

Megazávislák

• Member_50
  • 2 844 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomoucký kraj

Publikováno 29.prosinec.2014 - 14:21

Moc pěkný Vojto.Nejvíce se mi líbí na polenech a na mechu ;)

#160 siwi

siwi

Interiérový typ

• Member_50
  • 10 444 příspěvků(y)

Publikováno 29.prosinec.2014 - 17:51

Děkuji vám všem. Letos jsem z výše uvedeného důvodu pocítil opravdu naléhavou potřebu si tyhle hodinky znovu opatřit. A ta guma jim sedne líp jak originál. Moc mě baví.