Přejít na obsah

G-shock a příjem radiového signálu k synchronizaci


Krakonosh

Doporučené příspěvky

Přátelé,

 

před dvěma dny jsem se stal majitelem svých prvních G-shocků, s modulem multiband 6 pro příjem synchronizačního signálu z 6 věží po světě.

Problém je ovšem v tom, že tato funkce nepracuje. Asi bych mohl říct, že jsem prostě daleko od vysílačů a tudíž bez šance něco přijmout a mávnout nad tím rukou.

Má to ale háček, moje 9 let staré Pro Mastery i zcela nové Protreky na stejných lokalitách, na kterých jsem zkoušel příjem, měly silný signál a bez problémů se nastavily.

G-shocky poblikávaly mezi L1 a ničím a nenastavily se ani v jednom případě. Noční auto receive nepomohl a když dneska selhaly i na Lysé hoře, moje frustrace dostoupila vrcholu.

 

Proto bych se rád zeptal ostatních majitelů radiových géček, jak jste na tom?

Mám defektní kus, nebo je to prostě slabý modul na příjem signálu v této vzdálenosti?

Děkuji za info.

 

PS: mám model GWX-8900B-7, modul 3279.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buď je špatně nastavena domácí zóna nebo je to na reklamaci. Není možné, aby si při dobrých podmínkách šíření, které teď navíc panují, nechytil na Lysé Hoře ani Mainflingen, ani Anthorn. Nemám sice géčka, ale již třetí R/C hodinky, multi-band 5  (Junghans, Citizen, Casio...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V návodu bývá napsáno, že se mají natočit nějak k oknu. Mě to chodilo bez problému, když jsem je měl v ložnici celou noc na ruce - místnost orientovaná na jih. Když jsem je nechal na parapetu v obýváku (orientace na sever), tedy na okně, tak nic, nebo jen občas. Ale kousek vedle je počítač, tak je možné, že se to rušilo. Když jsem s nimi stoupl k oknu a manuálně vyvolal příjem signálu, prošlo to tak ve dvou třetinách pokusů. Pak už jsem to nehlídal a ono se to tak dvakrát do týdne povedlo samo a to stačilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S první synchronizací bývají problémy, ale to co popisuješ je už moc. Dal bych to reklamovat.

 

Mě se nesynchronizovaly týden, pak jsem:

 

- nastavil město na Berlin

- v 1 ráno jsem otevřel okno a položil je na parapet natočené k vysílači
- spustil jsem manuální synchronizaci

 

Trvalo to víc než 5 minut, ale nakonec se chytly a teď se synchronizují každou noc, za každého počasí, klidně i na poličce na druhé straně bytu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...