Přejít na obsah

rok výroby ROLEX


papen

Doporučené příspěvky

hele, to viko je nejaka post-production na 99.9%. klidne na to vsadim metr piv... ta cistota vika samotnyho a toho, jak tam je ten napis vybrouseny, vubec neodpovida moznostem, ktere v 50tych letech byly... a pak, v te dobe se vsechny zapisy o servisu vzdy vyrypaly primo do vnitrni strany dynka...

 

takhle vypada original dynko z 6530tek (krom toho dynko ukazuje 6518, coz taky neni dobre)

https://www.flickr.com/photos/knightsbridgejewellery/9249536846/in/photostream/

 

ale je to obrovska skoda, tak pekny casomerice :( nicmene si myslim, ze by's nejake originalni viko urcite sehnal...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, to viko je nejaka post-production na 99.9%. klidne na to vsadim metr piv... ta cistota vika samotnyho a toho, jak tam je ten napis vybrouseny, vubec neodpovida moznostem, ktere v 50tych letech byly... a pak, v te dobe se vsechny zapisy o servisu vzdy vyrypaly primo do vnitrni strany dynka...

 

takhle vypada original dynko z 6530tek (krom toho dynko ukazuje 6518, coz taky neni dobre)

https://www.flickr.com/photos/knightsbridgejewellery/9249536846/in/photostream/

 

ale je to obrovska skoda, tak pekny casomerice :( nicmene si myslim, ze by's nejake originalni viko urcite sehnal...

 

 

Tahle stránka napoví možná více: http://www.segnatempo.it/pagina.asp?cat=curiosita&prod=rolex_c

 

Vámi zmiňované 6530 by mělo patřit ke kalibru 1035 a ne u mne 1030...

 

Dle kalibru strojku jsou hodinky z roku 1950, označení dýnka 6518 ukazuje na rok 1956 (takže jak se dýnko dostalo na hodinky...kdo ví, ale ukazuje vše, že tam nepatří..hodinky jsou cca. 20 let v rodině a nikdo ho po danou dobu 100%neměnil!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priklanim se k nazoru IzTaPa.

1) V porovnani se zbytkem hodinek dynko vyslovene zari novotou

2) Ty popisky jsou az moc pravidelne a ocividne delane jinou technikou.

3) Nevim jesli sedi modelove oznaceni 6518 vs 6530

Nejsem zase takovy znalec, ale vypada to, jako nove dynko. Mozna bylo puvodni natolik poskozene, ze ho puvodni majitel nechal vymenit.

Pokud Ti to za to stoji, zkusil pozadat nejakeho AD Rolex jestli neco dokazou vyhrabat v servisni historii.

 

Celé hodinky "září" novotou, není nikde nic zničeno, oleštěno, poškrábáno atd..sklo, korunka vše OK. Patina na cifru bude pravděpodobně od radia jako píše skalis výše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerozumim tomu moc a tak nechci zacit flame, ale TRU-DATE cifernik podle vseho patri prave k 6530tkam

Trochu jsem googlil a kalibr 1030 je normalni u 6530tek (na chrono 24 je hned nekolik kousku) takze ta stranka co jsem vcera objevil nebude zadne terno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To: Pjurcik i IzTaPa - hodinky aktuálně zde u veleváženého člena (hodináře) na renovaci a dýnko je na hodinkách 100% v pořádku a žádné postprodukce ani jiné dedukce které popisujete (jiný typ atd)..se nekonají hodinky jsou tak jak mají být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Pjurcik i IzTaPa - hodinky aktuálně zde u veleváženého člena (hodináře) na renovaci a dýnko je na hodinkách 100% v pořádku a žádné postprodukce ani jiné dedukce které popisujete (jiný typ atd)..se nekonají hodinky jsou tak jak mají být.

 

dobre pro tebe - ja bych pochybnosti o puvodnosti (kdyz uz ne o autenticnosti) dynka i toho, zda-li cifr neni z jineho modelu stale mel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Dýnko, s největší pravděpodobnotí, původní je.

 

 

posledni post, uz prestavam plkat... cifr je z modelu 6530, dynko z 6518. seriove cislo na pouzdru ukazuje na rok 1953, dynko ukazuje na vyrobu hodinek ve 2. ctvrtleti roku 1956.

 

Předseda má pravdu, s rokem výroby podle výrobního čísla jsem to neporovnával. Je to tedy tak trochu skládačka, ale moc hezká. Užívej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jsem idiot! :-)

 

Omluva IzTaPovi, tvrdošíně jsem trval na informaci model 6518 z dýnka (a pravděpodobně i Tondak v servise), o to větší pro mne bylo překvapení když jsem včera prvně měnil řemen (ani nevím proč, ale nikdy jsem na nich řemen nesundával a mezi nožkama jsem tím pádem viděl jen BREVET+ a na druhé straně serian No..)  a pod BREVET+ na mne vykouklo 6530. Takže záver je takový, že ciferník je definitvně OK, protože se jedná o 6530, co je NOK je dýnko, které někdo v minulosti vyměnil z jiného modelu (jak se to stalo nevím, protože hodinky dle sériové čísla jsou +/- ze stejného roku jako dýnko s označením 6518.

Takže rolády jsou 6530 s dýnkem (které je imho stejné pro oba modely) z 6518 :-)

 

 

 

 

post-24257-0-11842500-1542290087_thumb.jpg

post-24257-0-94924600-1542290101_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...