Přejít na obsah

31. červenec 1971 - dva příběhy


Doporučené příspěvky

Je strasne - zvlastni - drzet v ruce hodinky (cokoliv), co jsou tak stare jako ja a pritom uplne nove. Je to - ja to snad neumim pojmenovat... Sedim, koukam na ne a neverim, ze je mam doma. Koikam na to pouzdro, na dynko, na nedokonalosti, ktere vznikly v prubehu vyroby a ne opotrebenim. Na ten cifr, ktery je cca o 1 milimetr nasazeny nakrivo, na tu korunku, na ktere jsou jeste ostre hrany... Zacinam je objevovat. Nechtejte jeste fotografie prosim. Snad zitra... Jeste jsem neudelal ani jednu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže hned po vybalení jsem je umístil do "rakvičky" a čekají na cestu k hodináři. Přiznám se, že jsem neměl odvahu je natáhnout. 43 let bez pohybu je předpokladem, že z oleje se stala pevná bariera a já nebudu riskovat...

 

post-33556-0-69640400-1407301520_thumb.jpg

 

Udělal jsem pár detailů. Nakonec, dokumentace nikdy není dost ;) A zvlášť to číslo, které dokumentuje, že jsme "sourozenci" :)

 

post-33556-0-13402300-1407301575_thumb.jpg

post-33556-0-66460000-1407301583_thumb.jpg

post-33556-0-72349700-1407301591_thumb.jpg

post-33556-0-76866600-1407301599_thumb.jpg

post-33556-0-60416400-1407301607_thumb.jpg

post-33556-0-35000300-1407302115_thumb.jpg

 

Trochu s bázní, ale... ...poprvé za svojí existenci na něčí ruce...  TEN POCIT BYL NEPOPSATELNÝ!!!

 

post-33556-0-35801900-1407301707_thumb.jpg

post-33556-0-99177200-1407301715_thumb.jpg

 

Děkuji všem, co fandili a gratulovali. 

A teď pánové očekávam radu, jaký řemen k nim :D Tento evidentně není originál (žádný podle mne neexistuje ;)) a nasadil ho na ně asi prodejce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak znovu gratuluji. Tentokrát k tomu, že se vše správně ukončilo. Já bych asi tvé srdce neměl, já bych je vyzkoušel.

 

Honzo, to cukání bylo veliké! Měl jsem korunku snad 20x v ruce, že je natáhnu jen takový malilinký kousíček, abych viděl a slyšel. Dal jsem si přes tlamu, oderval pracku z korunky a trpím. Ale odpoledne letím k hodináři a jelikož je tam jednoduchá Ronda, tak ho donutím k bleskové akci na počkání a večer už si snad budeme tikat ze strojku do ouška :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně na dálku cítím, jakou z nich máš radost. A obdivuji tvou pevnou vůli, že jsi vydržel je nenatáhnout. Ať dopadne prohlídka u hodináře dobře a můžeš si je užívat.

 

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně na dálku cítím, jakou z nich máš radost. A obdivuji tvou pevnou vůli, že jsi vydržel je nenatáhnout. Ať dopadne prohlídka u hodináře dobře a můžeš si je užívat.

 

Děkuji, radost je obrovská! Prohlídka musí dopadnout dobře - před 43 lety byl ten strojek nový a šlapal bez problémů. Dnes je pořád nový a jelikož na dýnku je vidět, že nikdy nebylo otevřené, tak předpokládám, že bude stačit vyčistit, přemáznout a půjdou... Jinou možnost nepřipouštím!!!  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme doma od watchmakera. Nenechal se prosit a okamzite je rozebral, vycistil a kapnul par kapicek oleje. Podal mi je a natahnul jsem je. Bylo moc hezke koukat se, jak se vterinova rucka rozbehla a hodinky ozily.

 

A to je konec pribehu jednoho cloveka a jednech hodinek. A vite co? Citim najednou nejaky smutek. Smutek, ze skoncilo hledani hodinek, po kterych jsem tak moc touzil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já nevím... Jsem teď nějaký takový - prázdný. V krátké době jsem teď získal tyto Yarom, k tomu vintážní Sabina a ještě Kakume. Asi si dám chvilku oraz  a budu se spíš věnovat tomu, abych udělal servis na Kakume a dal je do původního stavu. A pak se uvidí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky cteni,clovek se uplne zasni..vidis,ve finale vubec nezalezi na tom,jak prestizni znacka je psana na ciferniku,nebo kolik komplikaci ten strojek ma...osudovost je,zda se,v necem jinym.Urcite bych nekam na papir poznamenal,KDO a KDY je rozdejchal,neb to si za dvacet,tricet let potomci budou tezko zjistovat.Druha vec je remen,urcite bych nekoupil zadnou konfekci,ale jistojiste nechal neco usit,neco specialniho,pac to nejsou obycejny hodinky.Nad matrosem,barvou a strukturou bych se chvily zamyslel,nic neuspechal...gratuluju:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobré čtení, dobrý příběh,  dobrý konec. Nostalgie, romantika, realita a chronoarea. Paráda a příjemnost, jen s tím tvým vyprázdněním to je jen na chvíli. To je známá věc, jen co se voda uklidní, přijde zase nová vlna a už se s dalším nadšením poškrábeš nahoru, abys zjistil a odkryl další horizont. Jen tak dál.  :)

*

Mě jen zaujala ta odesílací adresa, jak to bylo přesně, Bari je přece v Apulii a to je od Alp trochu, nebo spíš výrazně  dál. V každém případě též gratulace k celému příběhu i hodinkám. Asi bych tam ten modrý řemen který přišel s hodinkami s Itálie nechal, je to relikvie, i když nová, myslím, že to patří k sobě. Snažili se a barvu vybrali dobře, lepší už to udělat nejde. Musel by na to být originál tah od toho itala, a to asi není v nové realitě možné. Přeji ti, aby se s nimi k hodináři již nikdy nemuselo.  :notworthy:

Ale i tak přemýšlím o podobných souvislostech, jestli se hodinky obdržené k narozeninám stávají členem rodiny nebo alespoň svého já....

*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, děkuji za hezká slova ;)

 

Vyprázdněnost už pomalu ustupuje, s tím jste všichni měli pravdu :)

 

Ano, taky jsem koukal, že Bari je daleko na jihu od původní destinace, kde byly hodinky vyrobeny. Ale - tu část Švýcarska, kde všechno původně vzniklo, obývají z 90% Italové a tak se dá předpokládat, že dědictví se tak nějak rozprchlo po celé Itálii a nakonec skončilo v přímořském městečku Bari, odkud se nakonec hodinky dostaly ke mě.

 

post-33556-0-36743400-1407747327_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky jsem málem zapoměl zkontrolovat, jestli už jsou zde fotky :)

Vypadají nádherně a člověk ti musí závidět :) (...tak ale pěkně...)...

Myslím, že něco takového se člověku nestane často...tak si je užívej a nepropadni chonomuribundusu...tyto musí zůstat doma!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, tyto z domova za mého života nepůjdou ;)

Mají čestné vyvýšené místo v hodinkovnici a budou součástí rituálu, kdy na své narozeniny si je ráno nasadím a do večera se budu s nima mazlit. A pak zase 364 dní budou odpočívat :)

 

Takto to vypadá, když jsou hvězdy mezi hvězdama ;)

 

post-33556-0-54822800-1411982636_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...