Přejít na obsah

COMING SOON: H2O KALMAR MOKUME GANE


gonga

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni, na netu mě zaujaly tyto hodinky , připravované německou firmou H2O WATCH GMBH, s názvem H2O Kalmar mokume gane, které mají pouzdro vytvořené z mokume gane (stejný materiál často používá Papi), zde kombinace bronzu a nerez oceli. Osazeny jsou kalibrem ETA 2824-2 (rezerva tahu 42 hodin, hacking, 28800 bph) vodotěsné do 3000 m (!), jejich průměr je 45mm, výška 17,6 mm, safírové sklo, zezadu průhled na strojek. Mají být vyrobeny v limitované edici cca 30-50ks, což mě nechává chladným. Nicméně mě docela zaujaly a tak se o ně s Vámi rád podělím a poprosím o Vaše názory. Snad Vám nepřijdou moc nevkusné, můj hodinkový vkus se teprve tvoří. Více informací zde http://www.h2o-watch.com/h2o-uhren/h2o-kalmar-mokume-gane.html . Dodávám, že o výrobci (vyrábí i hodinky Helberg) skoro nic nevím, koukal jsem zde na fóru, že se tu nějaké hodinky probíraly, tak pokud někdo ví něco bližšího, sem s tím. 

post-36235-0-41500000-1407081003_thumb.jpg

post-36235-0-81323100-1407081003_thumb.jpg

post-36235-0-45201500-1407081004_thumb.jpg

post-36235-0-95201100-1407081004_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborné, opravdu jo. Jen teda bych chtěl vidět, pro koho jsou určené hodinky s lug to lug 59mm. O kvalitu bych se nebál. Ale bude to cenově řacha. Taky bych uvítal trošku živočišnější=nerovnoměrnější vrstvení materiálu. Teď to vypadá moc geometricky a přesto ty vrstvy nevychází symetricky (viz ochrana korunky na 1. fotce), tak kdyby ty vrstvy byly viditelně jinak tlusté, tak by člověka tohle nemuselo tolik tahat za oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jde zatím o prototyp, můžeme naivně doufat, že se to třeba ještě změní, ale pochybuju. No, o cenu se obávám, co jsem koukal ostatní limitky provedené v damašku v počtu 6 a jeden kus nabízejí za necelých 5000 USD, čili tady bych si tipl pěkné 3000,- USD. Schválně pak uvidíme, doufám, že nejsem moc naivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohromnej hrnec s ušima, ale snažili si s nim pohrát. Bohužel postrádám účel. Ohromný a 300m s průhledem mi moc smyslu nedává. Čekal bych víc a bez, s takovou konstrukcí v masivu i 1000m a bez průhledu, potom by ta velikost obhájila status toolovejch hodinek.

ono je to 3 kilometry ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to tedy ty 3 km, což je jistě zajímavé, ale bez jakéhokoliv smysluplného využití. Nikdo se do takové hloubky nepotápí a ani potápět nebude, světové rekordy jsou cca 500-600 m a to ještě za extrémě náročných podmínek. Skoro si myslím, že je to chyba a pokud ne chyba, tak zcela jistě marketing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to tedy ty 3 km, což je jistě zajímavé, ale bez jakéhokoliv smysluplného využití. Nikdo se do takové hloubky nepotápí a ani potápět nebude, světové rekordy jsou cca 500-600 m a to ještě za extrémě náročných podmínek. Skoro si myslím, že je to chyba a pokud ne chyba, tak zcela jistě marketing.

vono i pilotek se prodá o dost víc než letadel :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké reálné hloubce odpovídá těch 3000m? Mají to přímo, nebo v hodnotách tlaku vodního sloupce? Jestli 100m WR odpovídá šnorchlování do cca 10m, někde se uvádí 15 metrů, Wr 200 cca 50m, jak je to u těch 3000m?

Tak jelikož CH6 od nich má 1km WR a v testu prošel na 2,8km nebo kolik, tak bych neměl obavy. Stejně tak nějak nechápu nějaké reálné/nereálné. Prostě natlačili 300barů a nic do nich nenateklo. Jak to jinak definovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají to v hodnotě tlaku vodního sloupce 300 Barů, což je zhruba těch 300 ATM, čili bych řekl, že to s těmi třemi kilometry myslí vážně. Mám za to, že u takto extrémních hodnot se to bere vážně, jde o prestiž a věřím, že to budou i mít prokázané tlakovou zkouškou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jelikož CH6 od nich má 1km WR a v testu prošel na 2,8km nebo kolik, tak bych neměl obavy. Stejně tak nějak nechápu nějaké reálné/nereálné. Prostě natlačili 300barů a nic do nich nenateklo. Jak to jinak definovat.

Paráda, profi potápky.

 

Koho to více zaujalo, tady je celkem pěkný vlákno

 

        http://forums.watchuseek.com/f74/h2o-kalmar-mokume-gane-tungum-fixedbezel-attention-modem-burner-608405.html

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...