Přejít na obsah

ML Pontos Reserve de Marche a ti další


Doporučené příspěvky

Tak jsem se po třech letech na foru dokopal k tomu, abych se pochlubil následky postižení, které jistě všichni znáte. Doposud mi v tom bránila hlavně má neschopnost hodinky trochu slušně nafotit, abych se nemusel stydět... Ale k věci...

 

Tímhle to všechno začalo. Oboje vydraženy na aukru, dokoupeny řemeny a proveden servis.

post-17216-0-24539600-1407096923_thumb.jpg

Myslím, že hodinky nemusím příliš představovat. Oboje budou asi calibre 50. Primky s černým cifrem mají krásné pouzdro v téměř nenošeném stavu.

Na pavoukovi se už podepsal zub času a má ošoupané nožičky a "odrbané" pouzdro od pokusu o otevření dýnka. Navíc se někdo pokoušel retušovat ciferník, takže je vidět stříbrný flek. Celkově ale myslím, že stále v nadprůměrném stavu. Nosím je do práce jako oblekovky a musim říct, že velikost cca 35mm výborně nositelná (zápěstí mám cca 17,5 cm). A navíc krásně nahlas tikají. Akorat přesnost neni nic moc, dost se předbíhají ale pořádný servis to jistě poladí.

 

A následně jsem objevil forum chronomagu a už nebylo pomoci...

 

Chtěl jsem nějaké švýcary do 30 tis. a automaty. Ve výběru byly Certiny a Tissoty. Náhodou jsem na aukru objevil aukci Maurice Lacroix Pontos Reserve de Marche v limitované edici v novém stavu se zárukou ještě téměř 2 roky. Po váhání ohledně pravosti (nebylo téměř možné danou verzi najít na webu) a intezivní komunikaci s prodejcem jsem hodinky vydražil a cestou na dovolenou jsem si je vyzvednul na Slovensku. A tady jsou:

post-17216-0-17310900-1407098377_thumb.jpgpost-17216-0-69718700-1407098377_thumb.jpgpost-17216-0-17113400-1407098378_thumb.jpg

 

Maurice Lacroix Pontos Reserve de Marche (limited edition 2009 - 250 ks)

Kalibr: ML 113 (což je ETA 2897)

Komplikace: datum, rezerva nátahu

Průměr: 40mm

Sklíčko: safír včetně průhledu

Řemen: asi kráva ala aligátor (nedávno přikoupen od Zekona parádní whisky shell cordovan; už přehozeno a zitra nafotím a doplním)

a kachlička k tomu :clap:

 

Jsou dost robusní ale nosí se dobře (hlavně jako oblekovky) a šlapou jako hodinky :D.

 

A před necelým rokem následovala další akvizice a o stupínek výš.

post-17216-0-58198000-1407100918_thumb.jpg

Jedná se o tyto hodiny

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/54064-iwc-gst-chrono/?hl=3727

 

Když jsem je viděl v prodejní sekci, byla to láska na první pohled..

 

IWC GST Chronograph

Kalibr: 631 (quartz s mechanickým chronografem původem od JLC)

Průměr: 37mm - pro mě akorát

Sklíčko: safír

Řemen/Tah: vynikající tah s rychloupínánim

 

A co dál? Zatím jsem "saturován" :whistling: . Mám vytipovaných několik "dream watch", oblekovky se světlým cifrem - Blancpain, Grand Seiko), LLD a Moonwatch. Rolexu zatím odolávám, ale někde v zadu to hlodá... :bangin: .

Upraveno uživatelem Honza Brázdil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Ty tvoje ML jsou nádherný hodinky s vyváženými proporcemi a nápaditým zakomponováním rezervy chodu. 40 průměr se dá nosit i na menší ruce, naopak na velké jsou díky úzké lunetě taky dostačující. A naživo ještě hezčí včetně perfektních detailů. Dobrej výběr. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Opravdu moc hezký výběr, Honzo! Značka ML byla taky jedna z těch, o které jsem v začátku uvažoval. Nakonec zvítězily Breity, ale dle mého je ML - ač mladá - tak velmi progresivní značka. Ale taky má ML častokrát design, který se ne každému může líbi, ale tyto jsou opravdu povedené a decentní. At slouží ke spokojenosti! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...