Přejít na obsah


- - - - -

Spor MPM - QUALITY versus ELTON HODINÁRSKÁ


 • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
412 odpovědí na toto téma

#1 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
 • Guests

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:26

...aneb spor dvou značek PRIM versus MANUFACTURE PRIM 1949.

 

Na stránkách výrobce z Frýdku-Místku (prim-hodinky.cz) jsem našel vyjádření majitele, p. Hanka. Není to datováno, netuším tedy, jak je staré, ale předpokládám, že je aktuální. Je zajímavé přečíst si pohled také druhé strany.

 

 

Vážení obchodní přátelé, hodináři a příznivci značky Prim,
 
jak jistě všichni víte, již 14 let se soudíme se společností Elton o zneužívání naší ochranné známky PRIM. Bohužel tato společnost v posledních dnech zvolila jako způsob komunikace hromadné rozesílání hrozeb Vám, našim partnerům.
 
Po celou dobu trvání této kauzy jsem mlčel a nechtěl se na našich webových stránkách vyjadřovat. Raději jsme se věnovali prezentaci hodinek značky PRIM v médiích a snažili se opět pozvednout povědomí o značce u široké veřejnosti. Se silným sebezapřením jsem přecházel neustálé výpady společnosti Elton Hodinářská a.s. (dříve Elton, pak ITEC Group, pak PRIM s.r.o. a nakonec zase Elton) proti naší společnosti. Jako výrobci a obchodníci se snažíme vyrábět hodinky, o které je zájem. Což se nám daří!
 
Nicméně poslední kroky společnosti Elton mě donutily, krom právní reakce, i k tomuto vyjádření. Rozhodl jsem se popsat, jak to vlastně vše bylo a je.
 
Historie podnikání pana Helikara je totiž ukázkovým příběhem bankrotáře, který nezná hranic. Poté, co firma ITEC Group (pana Helikara), nejprve známou továrnu na hodinky takzvaně “špatně zprivatizovala” a zadlužila, přeprodala její “zdravou” část (správní budova) společnosti PRIM s.r.o. Tato společnost dostala pouze licenční smlouvu na užívání loga PRIM od majitele ochranné známky, Šternberské Chronotechny (nyní Eutech a.s.). Podmínkou této smlouvy bylo, že společnost nezadluží, což se opět nestalo a tudíž hrozilo vypovězení licenční smlouvy. Pan Helikar navrhl, že ochrannou známku PRIM koupí za 10 milionů korun, jenže jak je jeho “dobrým zvykem”, tak za ochrannou známku nezaplatil a ani nikdy zaplatit nechtěl! Ochranná známka PRIM tedy byla opět na prodej.
 
V roce 2001 jsme se rozhodli koupit ochrannou známku PRIM i s přednostními právy na všechny ostatní ochranné známky (a ty jsme následně i koupili). V té době společnost Elton / ITEC / PRIM / Elton, přestala zcela vyrábět hodinky. Maximálně používali do zbylých zásob pouzder staré, za komunismu vyrobené, strojky. Chvíli nám trvalo, než jsme nastavili výrobu na nově vzniklou situaci, ale během pár měsíců jsme začali zakoupené logo PRIM používat do hodinek a samozřejmě i prodávat v naší distribuční síti.
 
V té době mě pan Helikar oslovil s nabídkou prodeje zbytku továrny, která nás zaujala a jeli jsme si prohlédnout, co nám vlastně za požadovaných 40 000 000 korun nabízí. Byl jsem šokován, že z kdysi velké továrny zůstalo jen její torzo, tj. správní budova. Nabídka, kterou jsme dostali, byla naprosto neadekvátní a samozřejmě jsme ji odmítli.
 
Krátce poté nás Elton zažaloval za nekalou soutěž, což nás vlastně ani nepřekvapilo. Spor samozřejmě prohrál u krajského soudu a poté i u soudu vrchního.
 
Nezbylo mu moc možností, a proto změnil strategii a začal naši společnost a značku PRIM veřejně osočovat, zastrašovat a špinit příběhy o čínských šmejdech. V té době jsme již prodávali přes 10 000 hodinek ročně, což on jako “český patriot”, s celkovými prodeji pár stovek repasovaných a předražených kusů, těžce nesl. Navíc tyto předražené modely měly strojky z komunistických zásob v hodnotě pár stovek korun. Dle jeho mínění tyto “špičkové” strojky byly základem budování image Eltonu, jako výrobce špičkových hodinek za tehdy desetitisíce, dnes už snad statisíce. Strojky se od té doby nijak nezměnily, pokud za zásadní změnu nepovažujeme jejich lepší pozlacení. Ke zlepšení image Eltonu využívá komunity nadšenců, kteří oceňují pár typů klasických Primek vyrobených za minulého režimu. My tyto modely uznáváme také, nicméně nevidíme mezi těmito modely a současnými modely Eltonu, žádnou souvislost.
 
Vraťme se ale k obchodní strategii Elton hodinářská. Jednoznačně největším jejich zákazníkem je stát, resp. my všichni, daňoví poplatníci. Prodává rádoby kvalitní české hodinky za předražené ceny státním institucím ve stovkových sériích. Což nutno podotknout, se jim daří méně a méně, protože náš stát konečně začíná šetřit. Jak si můžeme být tak jisti? Protože z jedné prodejny a e-shopu nelze “udělat” jejich, dle nás smyšlené, obraty. Díky operačním programům by vlastně ani nemuseli nic prodávat, protože příjem z dotací v hodnotě 60 000 000 korun by leckomu stačil. Navíc tyto dotace získal na podporu značky, kterou nevlastní … Nicméně u příjmu dotací se musí vykázat nějaká činnost, tudíž ji Elton nějak vykazuje.
 
A jelikož se panu Helikarovi evidentně nijak zásadně nedaří, tak neoprávněně začal útočit na naše obchodní partnery a to formou výhružného dopisu s rizikem vysokých pokut a soudních výloh. Podkladem pro tyto výhružné dopisy mu byl smyšlený příběh o autorském díle. My nemáme jinou možnost než se bránit soudní cestou, což také uděláme i v tomto případě!
 
Znovu zdůrazňuji, že společnost MPM-QUALITY v.o.s. je jediná oprávněná používat všechny ochranné známky PRIM a veškeré informace o autorských dílech či podobné fikce nemohou nic změnit na tomto stavu. Ochranná známka PRIM je těmto faktům nadřazena a naopak Elton dlouhodobě porušuje naše práva. Navíc máme ochrannou známku PRIM zaregistrovanou ve všech provedeních - grafickém i slovním.
 
Orgány určené k vyřešení vzniklé situace, tj. policie a celní úřad, by si měly především uvědomit, že jsme regulérními a zapsanými vlastníky značky PRIM. A dle toho také jednat. To, že se v této chvíli s někým soudíme, neznamená, že v tomto období můžou značku používat obě společnosti. Dokud soud nerozhodne jinak, jsme stále jedinými vlastníky značky!!! Dovedete si představit jiný případ, kdy policie ani celní správa nereaguje při padělání značky a porušování regulérně zapsané ochranné známky 14 let?
 
Naše společnost prodává hodinky PRIM i v dalších Evropských zemích. Především na Slovensku, v Polsku, Maďarsku. Příkladem pro naše soudy by mělo být chování slovenských soudů, které již dávno vydaly předběžné opatření proti společnosti Elton, kterým jí zakázali prodej na Slovensku.
 
Můžu odpovědně říci, že kdyby nebylo naší firmy, tak hodinky PRIM by již nebyly v širokém povědomí a že značku PRIM jsme na českém i evropském trhu zachránili my.
 
Věřím, že i přes tyto komplikace je pro zákazníky naše značka PRIM zajímavá, což nám dosvědčuje nárůst prodeje v roce 2013. Hodinky značky PRIM vždy byly dostupné široké veřejnosti a díky nám je tomu tak i nadále.
 
Děkuji za Vaši podporu, kterou nám posíláte v e-mailech i telefonicky a děkuji i za Váš čas, který jste mému vyjádření věnovali.
 
S úctou
Petr Hanko
 
 


#2 Frantik

Frantik

  vrchni prudic

 • Member_50
 • 14 579 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:32

Asi to všechno dává smysl - tedy to ohledně značky a prav. Docela panu Hankovi věřím. Ale nějak nevim, kde a jak firma MPM "vyrábí" svoje hodinky? A co na nich přesně vyrábí?

#3 People

People

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 354 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:36

Tu plati kde sa dvaja biju, vyhrava nakonec japonec.

#4 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
 • Guests

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:43

Asi to všechno dává smysl - tedy to ohledně značky a prav. Docela panu Hankovi věřím. Ale nějak nevim, kde a jak firma MPM "vyrábí" svoje hodinky? A co na nich přesně vyrábí?

 

Taky přesně nevím. Něco jsem vygoogloval TADY. Možná by stálo za to, domluvit si tam exkurzi :)

 

Otevření podnikové prodejny je pomyslnou tečkou za rozsáhlou modernizací a rozšířením výrobních, skladových a administrativních prostor společnosti. Cílem bylo maximálně využít a optimalizovat kapacitu stávajících prostor. Na ně nyní navazuje 4podlažní přístavba o ploše 2 700 m2, která propojuje aktuální výrobu se skladovými prostory. Výrobě a vlastní montáži hodinek je věnován prostor o ploše 500 m2. Společnost MPM – Quality v současné době zaměstnává kolem 60 zaměstnanců, 30 dalších na zahraničních pobočkách.

 

1530394.jpg?7733#5 Honza.manta

Honza.manta

  Chronopacient

 • Member_50
 • 17 254 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:46

Na tohle je tu už minimálně jedno vlákno, proč další??

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz


 


#6 Rodkopf

Rodkopf

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 145 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:47

Taky si myslím, že většina toho, co píše o Eltonu je bohužel pravda.
Na druhou stranu pořád zapomíná, že prodává čínské šunty ( byť se můžou zlepšovat ) a zneužil povědomí lidí o značce PRIM. 

Aby na nich měl Czech made, tak je asi u nás musí skládat dohromady, ne? #7 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
 • Guests

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:48

Na tohle je tu už minimálně jedno vlákno, proč další??

 

Sorry, našel jsem jen jedno hodně starý, zamknutý. Jestli je nějaké nové "živé", můžeme to sloučit.#8 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
 • Guests

Publikováno 9.srpen.2014 - 13:54

Taky si myslím, že většina toho, co píše o Eltonu je bohužel pravda.
Na druhou stranu pořád zapomíná, že prodává čínské šunty ( byť se můžou zlepšovat ) a zneužil povědomí lidí o značce PRIM. 

Aby na nich měl Czech made, tak je asi u nás musí skládat dohromady, ne? 

 

Mám za to, že kompletace hodinek se dělá ve Frýdku-Místku. Jednu dobu měli na stránkách i video z výroby.

 

edit: info z webu:

 

Nové kolekce hodinek vznikají ve spolupráci s vynikajícími českými designéry a odborníky jak v moderním, tak i v retro designu s využitím nových technologií a materiálů. Hodinky PRIM jsou navrhovány, kompletovány a testovány v České republice a jejich kvalita je dnes na špičkové úrovni. Důkazem to je i to, že společnost MPM-QUALITY získala po předchozích náročných testech v roce 2010 pro hodinky značky PRIM certifikát kvality CZECH MADE.


Tento příspěvek byl upraven od Ondra: 9.srpen.2014 - 13:58


#9 Rodkopf

Rodkopf

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 145 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.srpen.2014 - 14:02

 PRIM certifikát kvality CZECH MADE.

 

To znamená, že se quartzové Primky za 3 tis třebas dva roky nerozpadnou...nic to nevypovídá o jejich původu a kde se dělají. Je to certifikát kvality. Takže je to klasicky mírně zavádějící.

 

EDIT: 

Teď jsem se díval a Czech Made má jen na některých hodinkách, na zbytku nic. Made in Czech ( Republic ) nemá nikde, protože tady vyrobené nejsou. 


Tento příspěvek byl upraven od Rodkopf: 9.srpen.2014 - 14:09


#10 Ohm-Aztec

Ohm-Aztec

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 392 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.srpen.2014 - 14:19

Znamená to, že když pošlu do MPM Prim své staré Igeny, že mi je zrenovují?

#11 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
 • Guests

Publikováno 9.srpen.2014 - 14:21

Řekl bych, že tam je vývoj. První léta asi hlavně dováželi, ale modelové řady z posledních let (Luminiscence, Tourbillon, Preciosa Onyx, Automatic chronograph, Preciosa, Dakar, by Klir) jsou navrhovány, kompletovány a testovány v České republice.

 

Asi bychom tak fakt měli zajet na exkurzi :)#12 Guest_Ondra_*

Guest_Ondra_*
 • Guests

Publikováno 9.srpen.2014 - 14:24

Znamená to, že když pošlu do MPM Prim své staré Igeny, že mi je zrenovují?

 

Myslím, že ne. Oni vyrábí nové Primky.#13 gougy

gougy

  čím dál tím víc vintage

 • Member_50
 • 8 392 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:jak je třeba

Publikováno 9.srpen.2014 - 14:33

Myslím, že MPM dělá tahle publicita (a mylné "spojení s NmnM") dobře, jinak by zasáhli jinak :cheers:

 

Edit: nebo čekají až se teoretická vzniklá škoda dostane na hodnotu, kdy si do fabriky v NmnM už jenom přijedou pro klíče :lol2:


Tento příspěvek byl upraven od gougy: 9.srpen.2014 - 14:35


#14 Bert

Bert

  MegaXXLzávislák

 • Root Admin
 • 5 586 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.srpen.2014 - 15:12

Pokud budou čekat příliš dlouho, tak už by ani nemuseli najít dveře a zámek , ke kterému ty klíče patří ....


Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....


#15 Ohm-Aztec

Ohm-Aztec

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 392 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.srpen.2014 - 15:16

Myslím, že ne. Oni vyrábí nové Primky.

 

To byla spíše řečnická otázka... ale napadá mě to vážně vyzkoušet. Když se tak hlásí ke značce Prim, tak by to jistě neměl být problém.#16 Bob

Bob

  Bob

 • Member_50
 • 5 573 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 9.srpen.2014 - 15:26

Aby ti do nich ale nedali pri renovaci svuj stroj :-)

Omega PO 42 mm 2500
Seiko Sumo
Hamtun
Vostok Europe K3 Submarine
Kapesni Omega

www.tabacos.cz - Doutníky Oliva & Drew Estate
Slevovy kod "chronomag" sleva 10 %
Email: info@tabacos.cz

www.vindegarage.cz 

Slevovy kod "chronomag" sleva 7 %


#17 gougy

gougy

  čím dál tím víc vintage

 • Member_50
 • 8 392 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:jak je třeba

Publikováno 9.srpen.2014 - 15:48

Pokud budou čekat příliš dlouho, tak už by ani nemuseli najít dveře a zámek , ke kterému ty klíče patří ....

Stejně čekáme až ta fabrika krachne a sbírka skokově dosáhne dvojnásobné hodnoty :lol2: :lol2:#18 ggrand

ggrand

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 064 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Zlín
 • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 10.srpen.2014 - 10:04


Znamená to, že když pošlu do MPM Prim své staré Igeny, že mi je zrenovují?


To mi prijde jako ptat se, jestli ti opravi jednickoveho pasata ve vw servisu. Navic jsem nevidel nikde, ze by meli mpm v nabidce tuto sluzbu.

#19 zekon7302

zekon7302

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 118 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Frýdek-Místek

Publikováno 10.srpen.2014 - 10:26

Já tam byl, a proč nenapíše že licenci vlastní španěl, komponenty z 90% je čína, exkurze nenabídne nic k vidění. Další špatná omáčka, nechutná a ani nevoní, kdo to má žrát? :lol2:


Fakt Magor

Elton Sport LE 2012, FOIS, Marathon GSAR medium, Benarus Moray 38mm

 


#20 Roman-ZA

Roman-ZA

  Megazávislák

 • Member_50
 • 3 527 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Žilina, SVK
 • Fanoušek značky:Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest

Publikováno 10.srpen.2014 - 10:31

Ja netvrdim, ze robia vysoku hodinarinu. Robia vsak pokroky a zlepsuju sa. Za mna maju +.

 

Neviete aky stroj je v tychto hodinkach: http://www.prim-hodi...oductdetail/626 ?


Prim Linea 40

Vratislavia Conceptum Heritage Chrono L.E.