Přejít na obsah

Fortis - prosím o radu ohledně tahu


malda

Doporučené příspěvky

V jiném vlákně jsem tu před pár dny psal příhodu ohledně mých fortisek. Rád bych poprosil zkušenější o radu. Vzhledem k tomu, že hodinky mají už dost onošený kožený tah (nepůvodní), rozhodl jsem se zainvestovat a koupit pořádný originální tah Fortis, který rozhodně nebyl nejlevnější. Objednal jsem ten, který je níže na katalogové (poslední) fotce. K mému zděšení však přišel jiný řemen ne jenom, co se týče struktury kůže, ale i co se týče tvaru. Přišel "modernější" přiléhající těsně k pouzdru. Ještě jsem jej nenasadil, ale podle všeho padne dobře ve všech ohledech.

 

Moje otázka je ale jednoduchá. Nezabiju tímto druhem tahu "ducha" hodinek ze sedmdesátých let? Není lepší řemen, který nedoléhá k pouzdru? Mám to reklamovat?

 

Mě osobně se ten novější typ nelíbí. Nebo spíše celkem líbí, ale ne na mých fortiskách, ke kterým mi prostě nepasuje.

post-36202-0-01753600-1408009722_thumb.jpg

post-36202-0-66897300-1408009730_thumb.jpg

post-36202-0-20937600-1408009775_thumb.jpg

post-36202-0-12661700-1408009787_thumb.jpg

post-36202-0-71842100-1408009796_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co ti poslali vyzera na remienok k modelom B42 :

Gall_Fortis208_1.jpg

 

myslim ze k tym tvojim "vintage" patri ten co je dole so standardnymi a univerzalnymi koncami:

Fortis-MarineMaster-Vintage-Limited-Edit

 

takze to vidim na reklamaciu, lebo aj ked tam bude pasovat, co pochybujem - iny tvar puzdra, inde dierky na stezejku, k vintage sa viac hodi ten klasicky...

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Misoo: takže vyřešeno. Ani jsem se tady nemusel ptát. Sundal jsem starý tah. Ten nový padne po všech stránkách, jen dírky pro stěžejky by musely být níž. Jinak by horní částí zasahoval do lunety. Přesně ten, co je na tvé poslední fotce, jsem kupoval. I ref. číslo sedělo. A oni mi pošlou něco úplně jiného. Fakt kokoti. Jinak, původně tam byl nějaký gumový řemen, který se prý rychle zničil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ti nezbyde nic jinýho ( originál už neseženeš v dobrém stavu určo :-)) ) , nech si ho nechat ušít na míru- uklidním tě, o moc levnější to ale nebude :-)))). Jinak jak píše člen misoo, koupils řemen na B 42 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sup sup nech ti to vymenia a si v suchu ;)

 

... a pre info k nazosloviu :

kovovy remienok = tah

kozeny remienok = kozeny remienok, kozka, ...

gumeny remienok = guma, kaucuk, silikon, olacka, ...

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misoo: Díky moc za upozornění :mobile:

 

Kuncák: já jsem o koženém řemínku na míru uvažoval, ale chtěl jsem i origo přezku. A rozhodně jsem nekupoval to, co mi došlo. Tomu jsem se právě chtěl vyhnout, tak jsem hledal nabídku i se správným katalogovým číslem. Bože, a ti idioti pošlou tohle!! Když jsem to dnes dopoledne vybalil, málem to se mnou šlehlo... Musel jsem se uklidnit tím, že jsem přiložil k uchu své seamastery a zaposlouchal jsem se do toho nádherného 4 Hz zvuku...

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misoo: Díky moc za upozornění :mobile:

 

Kuncák: já jsem o koženém řemínku na míru uvažoval, ale chtěl jsem i origo přezku. A rozhodně jsem nekupoval to, co mi došlo. Tomu jsem se právě chtěl vyhnout, tak jsem hledal nabídku i se správným katalogovým číslem. Bože, a ti idioti pošlou tohle!! Když jsem to dnes dopoledne vybalil, málem to se mnou šlehlo...

Sponu či přezku lze koupit zvlášť, toho se neděs . Ty hodinky si to zasloužej.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sup sup nech ti to vymenia a si v suchu ;)

 

... a pre info k nazosloviu :

kovovy remienok = tah

kozeny remienok = kozeny remienok, kozka, ...

gumeny remienok = guma, kaucuk, silikon, olacka, ...

:)

 

I když se to tu moc nedodržuje, tah by se mělo říkat jen kovovým náramkům s pružně uchycenými dílky. Jsou pružné a dají se prostě "natáhnout" a převléct přes zápěstí. Náramek s pevně uchycenými dílky je kovový náramek. Tahy se používaly dřív. Táta ho na svých Primkách měl leta. Ale nejspíš se označení "tah" časem přeneslo na vše kovové  :D

 

Jinak Fortisky jsou krásné. Ani toho moderního řemene bych se nebál, pokud by tam šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je doma, sorry foceno mobilem, takže fotka nic moc. Řemínek je ale nádherný. Je to ten, co je tady v tématu vyfocený i s těma limitkama. Pak hodím fotku i s hodinkami.

post-36202-0-34472000-1409131805_thumb.jpg

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...