Přejít na obsah

Fortis B-42 - oprava lunety


mrcoudy

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

S tou vložkou je to dobrý nápad ;), děkuji. Zavolám a uvidím. Nemáte zkušenosti jestli pošlou jako náhradní díl nebo se hodinky k nim musí zavést popř. zaslat?

Jak ti to dopadlo? Ptám se preventivně, protože jak se znám určitě se mi to taky povede, tak uvítám Tvůj průzkum bojem  :boxing:  a určitě nejsem sám koho to zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Reklamaci mi vzhledem k jejich věku asi neuznaj :) Spíš by mě zajímalo, jestli někdo neví v čem konkrétně by byl problém, respektive zda to není jen prkotina. Asi bych začal tím jak tu lunetu sundat, ale běžný postup nefunguje, nebo se moc bojím. Lehce sundat nejde a nemůžu nikde najít jak jak na to a silou se mi nechce, když nevím, zda se to tak opravdu dělá.Už se to někomu povedlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahaa pan je kutil :) luneta bude odhadujem par stovak, nevymyslaj a daj to do nestu, aby si si nenarobil viac skody ako uzitku... :D

kazdopadne ak sa na to pozeram cisto pragmaticky, staci odlepit a nalepit vlozku lunety. mozes to skusit, prinajhorsom si orajbes lunetu a sklicko, ktore bude treba vymenit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si tak připadám :) příčí se mi pouštět do věcí, kterým nerozumím, ale nechci být zase několik dnů, týdnů bez nich. Nějak jsem si na sebe zvykli. (a x-windy se windí ve windru :mellow: ) Myslel jsem, že se jedná o podobně náročnou činnost, jako vyměnit, prodloužit, nebo zkrátit tah. Není to náročný, ale člověk musí vědět, jak na to. Vložka lunety sedí v "pouzdře" lunety na pevno. Mě vadí, že luneta nemá přesně daných 120 pozic, ale v každé z nich je možné s ní lehce hýbat a ona se nevrací zpět do přesně do danné pozice. Mám teorii, že mezi pouzdrem a lunetou musí být nějáky mezi kus, který cvaká na lunětě a je pevně zasazen do pouzdra pravděpodobně pomocí čepů, nebo něčeho podobného a v tom uchycení, bude asi problém. Myslím, že by stačilo vyměnit jen ten mezikus a je vymalováno, ale jak to tak vidím, asi mi beztak nezbyde nic jiného nežli to poslat nestu.

 

btw, je normální, že by se luneta měla při cvaknutí nastavit do přesně dané pozice a není možný, aby zůstala trochu přetočená, nebo nedotočená. Nebo to takhle blbě mají všichni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drviva vacsina lunet ma volu v ramci jedneho kliku, niektore menej, ine viac... ak chces tomuto predist, tak odporucam lunetu Damasko, tie su jednoznacne najlepsie ;) dobru skusenost mam aj s Rolexom a jedny seiko skx013, absolutne ziadna vola v ramci kliku!  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si tak připadám :) příčí se mi pouštět do věcí, kterým nerozumím, ale nechci být zase několik dnů, týdnů bez nich. Nějak jsem si na sebe zvykli. (a x-windy se windí ve windru :mellow: ) Myslel jsem, že se jedná o podobně náročnou činnost, jako vyměnit, prodloužit, nebo zkrátit tah. Není to náročný, ale člověk musí vědět, jak na to. Vložka lunety sedí v "pouzdře" lunety na pevno. Mě vadí, že luneta nemá přesně daných 120 pozic, ale v každé z nich je možné s ní lehce hýbat a ona se nevrací zpět do přesně do danné pozice. Mám teorii, že mezi pouzdrem a lunetou musí být nějáky mezi kus, který cvaká na lunětě a je pevně zasazen do pouzdra pravděpodobně pomocí čepů, nebo něčeho podobného a v tom uchycení, bude asi problém. Myslím, že by stačilo vyměnit jen ten mezikus a je vymalováno, ale jak to tak vidím, asi mi beztak nezbyde nic jiného nežli to poslat nestu.

 

btw, je normální, že by se luneta měla při cvaknutí nastavit do přesně dané pozice a není možný, aby zůstala trochu přetočená, nebo nedotočená. Nebo to takhle blbě mají všichni?

 

 

Na spodní straně má luneta vroubky a mezi ní a pouzdrem je pérko, řekl bych, že problém bude v něm a že bude stačit ho jenom trochu přihnout. Na fotkách je Seiko Sumo, ale u Fortisů to bude podobné. K bezškodnému sundání lunety existuje nástroj.

post-5960-0-70916400-1414053728_thumb.jpg

post-5960-0-44587700-1414053744_thumb.jpg

post-5960-0-82809300-1414053796_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastnej skúsenosti s problémom lunety, ktorú som tu už spomínal - mal som prehnuté to pérko, vraj som to protismerne pretočil. Výsledkom bola veľká vôľa a hlavne zadrhávanie pri preklikoch. Sice nie som si vôbec vedomí, že by som niečo také urobil, skôr si myslím, že pravidelným používaním sa to pérko poškodilo. Po prvej oprave mi lunetu len premastili a to tak, že klikala až nechutne voľne. Problém sa vyriešil výmenou celej tej klikacej vložky a pérka. Klik je teraz pevný ale mini pidi vôľa tam je. Tá tam však bola aj pri novom modely. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spodní straně má luneta vroubky a mezi ní a pouzdrem je pérko, řekl bych, že problém bude v něm a že bude stačit ho jenom trochu přihnout. Na fotkách je Seiko Sumo, ale u Fortisů to bude podobné. K bezškodnému sundání lunety existuje nástroj.

Jsem taky toho názoru, buď bude problém v tom pérku, nebo budou už vykotlaný ty trny co ho drží v pouzdře. Luneta u Seiko jde sundat celkem lehce a bezbolestně, což u Fortisek nejde. Podobný uělátko na sundání lunety bych si mohl udělat, když bych trochu upravil univerzálku na soustruhu. Otázkou je, zda je nutné použit takto velkou sílu. Nerad bych něco "očesal" na pouzdře, nebo na lunetě.

 

Z vlastnej skúsenosti s problémom lunety, ktorú som tu už spomínal - mal som prehnuté to pérko, vraj som to protismerne pretočil. Výsledkom bola veľká vôľa a hlavne zadrhávanie pri preklikoch. Sice nie som si vôbec vedomí, že by som niečo také urobil, skôr si myslím, že pravidelným používaním sa to pérko poškodilo. Po prvej oprave mi lunetu len premastili a to tak, že klikala až nechutne voľne. Problém sa vyriešil výmenou celej tej klikacej vložky a pérka. Klik je teraz pevný ale mini pidi vôľa tam je. Tá tam však bola aj pri novom modely. 

Lunetu jsi si měnil sám, nebo jsi si jí nechával měnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...