Přejít na obsah

Kolik je tu Paneraistů ?


Ondraj

Doporučené příspěvky

Já o provedení v kartáčované oceli zatím nic nenašel, našel jsem jenom titan.

Jinak - co říkáte na 112? Proč jsi třeba ty Ondraji volil 111? Kvůli té vteřinovce? Mě osobně čistý design číselníku 112 oslovuje víc...

Pravda, díky tomu, že nemá vteřinovku, tak samozřejmě nemá ani COSC certifiát. Ale kdyby byly 112 v kartáčované oceli... ;)

Upraveno uživatelem sauce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 520
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě se 111 a 112 líbí oboje, ale mám rád mimostředku a k těm OP prostě patří víc.

Hele oni se časem ošoupou sami. Samozřejmě COSC je taky trochu výhodou.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Pro mě je škoda, že OP nepoužívá kartáčovanou ocel místo leštěné. Na leštěné bude hned vidět každý škrábanec. Jaké s tím máte zkušenosti?

Kartáčovaná ocel je na opravy mnohem náročnější než leštěná. Nejnáročnější je kartáčovaný titan. Všechny tři varianty samozřejmě OP dělá. Asi nejhorší variantou na údržbu je leštěné pouzdro, a kartáčovaná luneta, nebo kartáčovaný zámek, popřípadě kartáčované pouzdro a leštěná luneta. Zámek lze odšroubovat, ale luneta jde sundat jen v autorizovaném servisu, a musí se poté vyměnit těsnění pod ní. Cena vč. leštění nebo kartáčování poškozené lunety, a následující přetěsnění a tlaková zkouška vyjde na cca 300 Euro. Jinak drobné škrábance jdou snadno přeleštit právě na celoleštěném pouzdře. Bohužel díky konstrukci, tloušťce, a velikosti, jsou Paneraiky zdatným šrabancolapem, takže časem na leštění rezignuje každý, kdo je nosí denně na ruce. Na titanové pouzdra se dělá i speciální "tužka", kterou jsou škrábance opravit.

 

P.S. Úplně nejzoufalejší úpravou ( na opravu škrábaců ) je velmi ceněnné PVD - nelze ani přebrousit, ani přeleštit, ani jinak opravit. Nepoškozené kusy jsou velmi drahé. Z prvních sériií (pre-vendome) LM dosahují částek i přes 50.000,- USD, běžně kolem 30.000,- USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
...

Pravda, díky tomu, že nemá vteřinovku, tak samozřejmě nemá ani COSC certifiát. Ale kdyby byly 112 v kartáčované oceli... ;)

 

COSC nemají, ale s vteřinovkou COSC nesouvisí.. Mám jiné hodinky s COSC, které také vteřinovku nemají, takže tvrzení je vyvráceno :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Já mám PAM 104 a ty COSC mají. To je netestují všechny?

 

No jo, jenže ty máš základní kalibr 7750 a pam112 jsou na základu Unitasu a ten asi na COSC vyladit nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...