Přejít na obsah

Kolik je tu Paneraistů ?


Ondraj

Doporučené příspěvky

No jo, jenže ty máš základní kalibr 7750 a pam112 jsou na základu Unitasu a ten asi na COSC vyladit nejde.

 

Nemáš pravdu, podle výrobce se OP X (112) a OP XI (111) liší pouze vteřinovkou v OP XI

Ostatní fičiuriny Glucydur? balance with Nivarox? I spring, 21,600 jsou stejné pro oba.

Oba mají i swan's neck regulator. Ten nemá OP II v modelech logo.

Modely logo také nemají sendvičový ciferník.

 

Takže podle mě důvod, proč nemá 112 COSC je hlavně ten, že je zařazena pod base a možná i kvůli trochu nižší ceně.

 

Unitas neumí v základu 56 hod rezervy, ale v reálu tak 44-48 hod.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 523
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Kamil
Nemáš pravdu, podle výrobce se OP X (112) a OP XI (111) liší pouze vteřinovkou v OP XI

Ostatní fičiuriny Glucydur? balance with Nivarox? I spring, 21,600 jsou stejné pro oba.

Oba mají i swan's neck regulator. Ten nemá OP II v modelech logo.

Modely logo také nemají sendvičový ciferník.

 

Takže podle mě důvod, proč nemá 112 COSC je hlavně ten, že je zařazena pod base a možná i kvůli trochu nižší ceně.

 

Unitas neumí v základu 56 hod rezervy, ale v reálu tak 44-48 hod.

Mám pravdu, on má pam104!!!

 

pam104:

Movement: automatic mechanical, exclusive Panerai OP III calibre, 13¼ lignes, 21 jewels. Côtes de Genève decoration on the bridges. PANERAI personalised oscillating weight. Glucydur? balance, 28,800 alternations/hour.

Incabloc? anti-shock device.

Power reserve 42 hours.

Chronometer Certificate (C.O.S.C.).

 

pam112:

Movement: hand-wound mechanical, Panerai OP X calibre with swan's neck regulator, 16½ lignes, 17 jewels. Cotes de Genève decoration on the bridges. Glucydur? balance with Nivarox? I spring, 21,600 alternations/hour.

Incabloc? anti-shock device.

Power reserve 56 hours.

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale já jsem z tvého příspěvku pochopil, že píšeš, že PAM 112 (OP X) nemůže mít COSC, protože je v základu Unitasu a to není. Je upraven stejně jako OP XI.

Možná jsou pro OP XI vybrány trochu lepší kusy. Zbytek je bez vteřinovky a tedy OP X. (třeba ty, co neprošly certifikací?)

 

O OP III se vůbec nepřu.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
To jo, ale já jsem z tvého příspěvku pochopil, že píšeš, že PAM 112 (OP X) nemůže mít COSC, protože je v základu Unitasu a to není. Je upraven stejně jako OP XI.

Možná jsou pro OP XI vybrány trochu lepší kusy. Zbytek je bez vteřinovky a tedy OP X.

 

Aha, to jsme si nerozuměli.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych vědět, kolik lidí tady vlastní hodinky Panerai. Jestli by to už bylo na malý fan klub :)

Zdravím,

hlásím se do klubu. Až se vypořádám s hypotékou a koupím manželce 2-6 kožichů, tak jsem Váš!

Nyní vážně, P. jsou boží a je otázkou času, kdy mi ježíšek přinese tuto vysněnou hračku. :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

hlásím se do klubu. Až se vypořádám s hypotékou a koupím manželce 2-6 kožichů, tak jsem Váš!

Nyní vážně, P. jsou boží a je otázkou času, kdy mi ježíšek přinese tuto vysněnou hračku. :crying_anim02:

 

Tak honem honem, čekáme. :)

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak zase pár foteček pro radost, tentokráte zaměřené na sklo, dle mého silnou stránku PAM.

Chtěl jsem mimo jiné alespoň trochu vyfotit efekt vnitřní antireflexní vrstvy.

Jen bych poznamenal, že sklo je zde silné 4mm a o různé zajímavé efekty není nouze.

post-94-1209400488.jpg

post-94-1209400493.jpg

post-94-1209400878.jpg

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase pár foteček pro radost, tentokráte zaměřené na sklo, dle mého silnou stránku PAM.

Chtěl jsem mimo jiné alespoň trochu vyfotit efekt vnitřní antireflexní vrstvy.

Jen bych poznamenal, že sklo je zde silné 4mm a o různé zajímavé efekty není nouze.

Ondraji, ta posledni fotka je dost dobra, fakt se mi libi! ;) Hodinky i efekti jsou samozrejme moc hezky taky ;) Ten hnedej remen k nim sedi vyborne, oblibil jsem si u Ondry remeny ktery jsou z boku dvoubarevny, vapada to vyborne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..oblibil jsem si u Ondry remeny ktery jsou z boku dvoubarevny...

 

Taky se mi to líbí, vlastně všechny kromě jednoho mám takhle řešené. Ona ta hrana samozřejmě chytí patinu,

(změní barvu) a pak je teprve ono. A co víc, když se dá správná vrstva laku, hrana se pak vůbec neloupe.

 

Jinak jsem rád, že se fotečka líbila, od tebe je to příjemné slyšet. :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Tak zase pár foteček pro radost, tentokráte zaměřené na sklo, dle mého silnou stránku PAM.

 

Ty Ondraji, co je pro změnu zase slabina PAM ?? :):)

 

Chlapi, nepřeháníte to? Sklíčko se prostě leskne, antireflex je kapku do fialova..... no ještě, aby tomu tak nebylo...

 

Ta poslední fotka je fakt dobrá, ale mechano by zešílel z toho zrnka prachu uvnitř, holt Itálie nejni švajc.

 

Ten řemen ála překližka se mi takly moc líbí, opravdu moc fajn.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na to říct?

Snad jen, že mělo jít prioritně o světelné efekty lomu světla způsobené sklem. Ten antireflex to jen někdy umocňuje.

Chápu ale, že ti to nic neříká.

Slabou stránku PAM jsem zatím nenašel, snad jen, že bych se osobně obešel bez průhledu, jenže na ten strojek občas přeci jen mrknu. ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Ondraji, co je pro změnu zase slabina PAM ?? :):)

 

Chlapi, nepřeháníte to? Sklíčko se prostě leskne, antireflex je kapku do fialova..... no ještě, aby tomu tak nebylo...

 

Ta poslední fotka je fakt dobrá, ale mechano by zešílel z toho zrnka prachu uvnitř, holt Itálie nejni švajc.

 

Ten řemen ála překližka se mi takly moc líbí, opravdu moc fajn.

Našel sis další oblíbenou značku? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...