Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nasiel som tu celkom obstojnu wifi takze bacha semtam zaskočím kuknut! A s tými kacirskymi napadmi typu railmaster s pipikom na ovládanie radšej. ..opatrne...alebo ešte lepšie, radšej vôbec. :)

Proč kacířský Ivane? To pouzdro není vuuubec spatne .. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon pánové, pokud by zůstala zachována varianta alá Bells ... případně varianta "m.n." s "tenčí lunetou", ale Bellsova varianta se mi líbí nejvíce ... je toto ještě aktuální nebo striktně vymýšlíte nový design?

 

Měl bych zájem o původní variantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Secte, s jakým pouzdrem z nabídky Davosy? Videl bys jako alternativu i bezlunetove nebo vnitrni Railmaster?

Vzhledem k tomu, že luneta musí být originál, tak předpokládám že by to musel být jedině některý z GMT modelů. A 44 by už asi bylo na mne moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

     Zdravím vás všechny v nově otevřeném vlákně.

    Four elements je téma obrovské, těžko se na něm dohodnout, tak, aby realizace vyhovovala všem. Postřehl jsem myšlenku možnosti změny tématu a myslím, že jednoduší téma k realizaci bez náročných úprav by se k anketě o výběru základní náplně limitky hodilo.

 

     Někteří z nás jsou vlastenci, kteří milují svou zem, někteří mají toto cítění více či méně potlačené, ale baví je letectví či historie. Jsou tací, kteří nejsou ničím z toho osloveni a ti v mém návrhu zřejmě nespatří nic lákavého. Už jsem psal, že ne vždy a všechno se líbí všem.

Téma se nevztahuje k jedné osobě, v čemž vidím obrovskou výhodu.

 

     Vlastní realizece tohoto tématu, v případě jeho úspěchu, je tak jednoduchá, jak jen může být základní designérské cítění, takže vám v tomto případě opravdu předkládám pouze téma a pár faktů, vlastní realizaci návrhu zvládneme eventuelně společnými silami. Ale dost řečí, pojďme na to.

 

     Druhá světová válka v mnohých případech dokázala odkrýt pevné charaktery mnoha lidí, kteří hrdinně bojovali nejen za svou vlast, ale především za svobodu jako princip základního žití. Snad nejvíce diskutovanou oblastí tohoto boje byli čeští piloti, kteří prokázali až nadlidskou odvahu a urputnost v momentě každého nasazení. Vzpomeňme příkladně generálporučíka Františka Fajtla a jeho nadlidských výkonů třeba v době kdy byl sestřelen a přes celou okupovanou Francii a td. putoval zpět k jednotce v Anglii. Zároveň je letectví i téma, které se pro hodinky velmi hodí.

     A teď ještě konkrétněji:

 

     Hlavní náplní tohoto tématu je známá 313. československá stíhací peruť RAF:

 

     313. československá stíhací peruť RAF (anglicky No.313 (Czechoslovak) fighter squadron RAF) patřila k celkem čtyřem perutím československého letectva v rámci britského královského letectva Royal Air Force. Heslem perutě bylo: JEDEN JESTŘÁB MNOHO VRAN ROZHÁNÍ

 

pro komplexnější zkratkovité obeznámení s touto jednotkou doporučuji přečtení odkazu Wikipedie.

 

http://cs.wikipedia.org/wiki/313._%C4%8Deskoslovensk%C3%A1_st%C3%ADhac%C3%AD_peru%C5%A5_RAF

 

Pro použití tohoto tématu v naší LE vidím velmi jednoduchou rovnici, kterou vám předkládám k realizaci:

 

Pouzdro:

              Davosa Trailmaster s vnitřní lunetou, znak příkladně na levé straně ciferníku ve správné velikosti by krásně vyvažoval day-date, zároveň má velké množství barevných variací

 

             10151913_747023045331210_1280978878_n.jp

 

Ciferník:

             Použití znaku 313. perutě jako základ ale i jako možné konečné řešení, pro zachování čistoty originálu

 

   308-463-thickbox.jpg230x295xlkudrna10.jpg.pagespeed.ic.Ilbxl

 

Dýnko:

           Nabízí nespočet možností, od použití hesla jednotky : JEDEN JESTŘÁB MNOHO VRAN ROZHÁNÍ, až po gravírování známého

Spitfiru, v jeho nekonečných podobách.

 

           fej01.jpg

 

 

     Osobně mi celé téma do sebe pěkně zapadá a určitě je důstojným konkurentem pro 4 živly (které mně osobně nic neříká a ani představa hodinek s tímto tématem mi nepřijde až tak přitažlivá).

     Jak už jsem psal, zpracování tématu 313. perutě je jedno z nejjednodušších, jaké si vůbec umím představit, pro mně je zároveň velmi atraktivní, neboť poukazuje na historii, hrdinství jako komplexu a nepřímo na hrdinství jednotlivce, letectví..., každý má dostatek prostoru pro svou vlastní fantazii.

     Téma se mi opravdu líbí, takže v případě jeho výběru a zapasování do pouzdra Trailmasterů s vnitřní lunetou , které se mi k tomuto zdá vhodné, bych si dovolil pokračovat v pořadníku s číslem jedna :) , jak původně bylo. V případě nezdaru tohoto tématu se do dalších ,,bojů" nezařazuji.

     Veškeré případné zpracování, jednotlivé rozmístění prvků, vše je na vás, pro sebe tam nenacházím místo k velkým sporům.

 

     Krásné, čisté, reprezentativní téma, které by mě na hodinkách bavilo a ve kterém by jistě i Davosa spatřila čest se na něm podílet.

Díky za dočtení až sem i za neunáhlené reakce ( to píše ten pravej...chybama se člověk učí :) )

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No. 313 Squadron RAF RAF313Sq.gif

The official badge of the ?. 313 Squadron RAF

Active 10 May 1941 - 15 February 1946

Country 23px-Flag_of_the_United_Kingdom.svg.png United Kingdom

Allegiance 23px-Flag_of_the_Czech_Republic.svg.png Czechoslovakia

Branch 23px-Ensign_of_the_Royal_Air_Force.svg.p Royal Air Force

Motto (Czech): Jeden jestřáb mnoho vran rozhání
("One hawk chases away many crows")

Insignia

Squadron Badge A hawk volant, wings elevated and addorsed

Squadron Codes RY (May 1941 - Feb 1946)

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deamonuv navrh je super, a myslim ze i akceptovalelny pro vice lidi..

 

Ok, zacneme definovanim tematu, at se nekam pohneme. Navrhuji vytvorit hlasovaci vlakno se tremi smery:

 

  1. Ctyri zivly
  2. GMT
  3. Pilotky
  4. Nejaky dalsi navrh?

 

S moznosti hlasovat rekneme do konce vikendu. Vitez hlasovani bude pokracovat dale v tomto vlakne. Hlasovat by meli JENOM ti, kteri o limitce aspon teoreticky uvazuji..

 

Dalsim krokem by bylo hlasovani o pouzdru atd.

 

Obavam se ze bez hlasovani o dulezitych vecech se nepohneme z mista..

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deamonov návrh rozhodne stojí za úvahu - dobrá práca.

 

Anketu isto treba - ale nechal by som možnosť hlasovania o čosi dlhšie, ako do konca víkendu. Ešte sú prázdniny, dovolenky. Nech má čo najviac záujemcov možnosť vyjadriť sa.

 

Deamonuv navrh je super, a myslim ze i akceptovalelny pro vice lidi..

 

Ok, zacneme definovanim tematu, at se nekam pohneme. Navrhuji vytvorit hlasovaci vlakno se tremi smery:

 

  1. Ctyri zivly
  2. GMT
  3. Pilotky
  4. Nejaky dalsi navrh?

 

S moznosti hlasovat rekneme do konce vikendu. Vitez hlasovani bude pokracovat dale v tomto vlakne. Hlasovat by meli JENOM ti, kteri o limitce aspon teoreticky uvazuji..

 

Dalsim krokem by bylo hlasovani o pouzdru atd.

 

Obavam se ze bez hlasovani o dulezitych vecech se nepohneme z mista..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím pochválit tento návrh. Je to jednuduché, elegantní, zajímavé, za mě všechny 4 palce nahoru. A v černé nebo modré si to dovedu představit snad ve všech pozdrech.

 

post-12491-0-63867500-1408692328_thumb.jpg

 

A s tím uzavíráním a hlasováním bych trošku počkal, zatím máme 3 témata a z nich jedno (GMT) značně nejasné. Dejme příležitost k nápadům ať se zase 60 stránek nebabráme v něčem, co vlastně nakonec nikoho moc neoslovuje (tou svou hláškou na téma nic neříkajících 4 elementů jsi mě Daemone totálně rozsekal, každopádně jsem rád, že hlava vychladla a že jsi zpět :lol2: )

 

Kaspere, je v historii Davosy něco, na co by měli být extra pyšní nebo nějaký zásadní milník či "patent" nebo něco na ten způsob, co by se dalo využít, jako téma limitky?

Upraveno uživatelem Kostra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaspere mas pravdu, neni kam spechat, nechme to na dyl. Muzes prosim vytvorit hlasovaci vlakno a  mozna nebude spatny napad uzamknout docasne toto vlakno?

 

Anketu spraví Daemon i s náhľadmi. Myslím, že uzamknúť vlákno nebude najlepší nápad - 3 témy sú na výber - môžeme diskutovať. Zavrieť to na povedzme týždeň by mohlo záujemcov skôr odradiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna vec, ktorá sa týka hlasovania. Sú 3 témy. Hypoteticky, ak 1 téma dostane napr. 10 hlasov, 2 téma - 9 hlasov, 3 téma - 8 hlasov. Spravíme ešte finále? Alebo proste, ktorá dostane najviac, čo i len o 1 hlas, bude zvolená? 

Vyjadrite sa prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...