Přejít na obsah

Ako zistit rezervu u 7S26/7S36?


Sherwood

Doporučené příspěvky

Zdravim,

nemate niekto skusenost ako zistit rezervu chodu u hodiniek s kalibrami 7S26/7S36? Zacinaju ma totiz pomaly iritovat rana, ked sa zobudim a hodinky uz pol hodinu stoja, pritom som ich pred spanim chvilu (radovo pol minuty) natahoval pohybmi v horizontalnej rovine... Kedze vela 5tiek, aj tie moje (SNZG15) maju priehladne dno, neda sa nejakym sposobom, aspon od oka zistit, kolko casu im cca zostava? Apon radovo 10h, 20h, 2h....

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

rezervu žiadnym iným spôsobom pre tento kaliber nezistíš. Iba tak, že nimi budeš dostatočne dlho triasť a zmeriaš čas, kým neprestanú ísť. Seiko má pomerne efektívny obojsmerný naťahovací systém, tzv. magic lever, takže pokiaľ máš hodinky celý deň na ruke a nevydržia Ti ísť do rána, tak by som s tým šiel asi k hodinárovi. Prípadne skús triasť nie pol minúty, ale minútu :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půl minuta je opravdu málo, lepší dát si hodinky hodinu před spaním na ruku. Pokud spíš jako prkno a nemáš divoké sny, tak se nediv, že se ti zastaví  :cheers:  Jsou to prostě automaty, které ten pohyb potřebují a ruční nátah nemají. 

 

Zdravim,

nemate niekto skusenost ako zistit rezervu chodu u hodiniek s kalibrami 7S26/7S36? Zacinaju ma totiz pomaly iritovat rana, ked sa zobudim a hodinky uz pol hodinu stoja, pritom som ich pred spanim chvilu (radovo pol minuty) natahoval pohybmi v horizontalnej rovine... Kedze vela 5tiek, aj tie moje (SNZG15) maju priehladne dno, neda sa nejakym sposobom, aspon od oka zistit, kolko casu im cca zostava? Apon radovo 10h, 20h, 2h....

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

rezervu žiadnym iným spôsobom pre tento kaliber nezistíš. Iba tak, že nimi budeš dostatočne dlho triasť a zmeriaš čas, kým neprestanú ísť. Seiko má pomerne efektívny obojsmerný naťahovací systém, tzv. magic lever, takže pokiaľ máš hodinky celý deň na ruke a nevydržia Ti ísť do rána, tak by som s tým šiel asi k hodinárovi. Prípadne skús triasť nie pol minúty, ale minútu :-).

 

Nie, cely den som ich na ruke nemal. Len asi 2h doobeda a potom som ich az vecer natiahol. Dobra zprava: budem ich musiet nosit viac :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že jsi je měl na ruce dvě hodiny a před spaním si s nimi chvilku hrkal a ony vydržely téměř do rána, mají rezervu víc než slušnou :) V návodě se myslím píše, že pro jejich plné natažení je musíš mít na ruce minimálně 8 hodin. Nebo si pořiď winder, který dokáže natáhnout Seiko a máš po starosti.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to, že jsi je měl na ruce dvě hodiny a před spaním si s nimi chvilku hrkal a ony vydržely téměř do rána, mají rezervu víc než slušnou :) V návodě se myslím píše, že pro jejich plné natažení je musíš mít na ruce minimálně 8 hodin. Nebo si pořiď winder, který dokáže natáhnout Seiko a máš po starosti.  

 

Winder je pre mna zbytocnost - na ruke som ich mal len 2h, lebo som nasledne robil mechanicku pracu - zatlkanie klincov, vrtanie a podobne. Asi by nebolo uplne optimalne mat vtedy na ruke automaty. 8h denne v poho dam.

Btw mylim sa, alebo maju niektore modely od Seika (tusim Premier) a od Orientu (M Force) power reserve indicator?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Winder je pre mna zbytocnost - na ruke som ich mal len 2h, lebo som nasledne robil mechanicku pracu - zatlkanie klincov, vrtanie a podobne.

 

Samozřejmě, že tohle je mýtus. Seika zvládnou v pohodě. Moje Monstra jsem ne a ne dorasovat. Běž si večer na 20min zaběhat a hodinky budou natažené na 100% :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že tohle je mýtus. Seika zvládnou v pohodě. Moje Monstra jsem ne a ne dorasovat. Běž si večer na 20min zaběhat a hodinky budou natažené na 100% :)

 

Aj to je moznost. Nevedel som, ze automaticke hodinky ma nakoniec donutia chudnut takmer ako sporttester :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oproti ETA 2824-2 je samonátah o dost méně efektivní, alespoň u mého 7s26. Etu stačilo 2 hodiny ponosit a 12h vydržela bez problémů, Seika dost často ne.

Ono je to dáno tím, že kalibry Seika mají obecně tužší chod rotoru a proto se i doporučuje při použití winderu pořídit takový, který má uložení jednotlivých motorků kolmé a ne pod úhlem 45 stupňů. Ale zase na druhou stranu, nenapadá mne žádná renomovaná swiss značka s Etou 2824-2, kde by se nové hodinky daly pořídit za podobnou cenu, jako má řada Seiko 5. Takže bych jim tuto drobnou nevýhodu klidně odpustil :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave,opravdu minuta vrneni rovna se 10 hodin provozu?Kluci prosim vas,doporucte mi nejaky vrtic pro me monstra,diky moc.Jeste bych chtel rict,ze uvazuji o koupi nejakych omeg,muze ten vrtic byt jak pro Seiko,tak i pro Omega?DIKY VSEM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ono je to dáno tím, že kalibry Seika mají obecně tužší chod rotoru a proto se i doporučuje při použití winderu pořídit takový, který má uložení jednotlivých motorků kolmé a ne pod úhlem 45 stupňů. Ale zase na druhou stranu, nenapadá mne žádná renomovaná swiss značka s Etou 2824-2, kde by se nové hodinky daly pořídit za podobnou cenu, jako má řada Seiko 5. Takže bych jim tuto drobnou nevýhodu klidně odpustil :rolleyes:

Nevíte prosím někdo na kterou stranu semaji točit v natahovači potapky 7002 ,měl by tam být strojek s jednosměrným nátahem. Bohužel nevím jaký je tam kalibr tak bych poprosil mistní odborníky o radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mi Seiko 7002 zastane, tak obyčajne večer, keď začne zaberať preklápani dátumu. Ak sa dátum preklopí, zvyčajne vydržia až do rána. Ak ich jeden deň nosím, jeden deň aj kúsok ešte idú. S low-end Orient strojkami sa v tejto disciplíne merať nemôžu, tie hádam žijú z vesmírnej energie. Ak stoja, pred spaním s nimi trochu pohrkám a idú do rána. Inak sedmičková rada by mala mať obojstranný náťah.

Upraveno uživatelem railmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svoje SNZG13 (7S36) mám zatiaľ len pár mesiacov, ale čo som si všimol, tak po celom dni nosenia (cca 15 hodín) mi vydržali cca tých deklarovaných 40 hodín, ale je pravda že veľa príležitosti na testovanie rezervy nemám, lebo ich skoro stále nosím  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...