Přejít na obsah

Hodinar vo Svajciarsku a Seiko


People

Doporučené příspěvky

Popisem vam moju dnesnu prihodu. Mam doma hodinky seiko, na ktorych mam mierne odrbanu lunetu. V podstate pri noseni mi to vobec nevadi, ale na fotkach to vidno a ma to iriruje :)

Tak som si napisal do altra.cz o novu lunetu. Lunate po x tyzdnoch dorazila. Vravim si, ze ked viem si vymenit baterku v hodinkach, tak by som mohol zvladnut vymenit aj lunetu. Postupit o kusok vyssie a nebyt len "nosic" hodiniek. Podporeny z navodmi watchusseek a videami z youtube som zistil, ze to nejde tak lahko ako som si predstavoval. Zasunut noz pod lunetu a vycvaknut sa mi nepodarilo. Heslo, co nejde silou, pojde vacsou silou som radsej neaplikoval, pretoze hodinky sa uz dnes nedaju tak lahko zohnat a bolo by mi ich luto. Tak som ich odlozil do stola a nechal tam cele leto.

 

Dnes som si zasiel do mesta na predchadzku a v ulicke mimo hlavnej turistickej zony. Som nasiel hodinarstvo a s diplomovanym uhrmacherom. Vo vylohe nejake tie Oris, Mido swiss military, sem tam nejaky quartz sunt, swatch a samozrejme budiky, stolne a nastenne hodiny.

 

Hodinky som sice nemal zo sebou, ale rychlo som si nasiel fotku v mobile, tak si vravim, ze tam zajdem a sa opytam, ze ci to mi vymeni na pockanie a kolko by to asi stalo.

Vo vnutri sedel stary sedivy pan cca 70 rokov. Pekne ma privital. Vravim, ze by som potreboval vymenit otocnu lunetu na mojich hodinkach, ukazujuc mu fotku na mobile z profilu, aby bolo vidiet, ako tam sedi luneta.

Aku mate znacku? Sajkoooo. a pan hodinar Sajkooo, to neopravujeme. Japonske hodiny nerobime. My robime len svajciarske hodinky. Svajciarske a japonske su ako pes a macka. Este mi porozpraval nieco o nejakych autach, ze ked sa nepredavaju vo svajcu, tak sa ani tu vlastne neopravuju. Milo som ho presviedcal, ze ja mam vsetky diely, len potrebujem vymenit lunetu, ze urcite ma na to nejaky stroj/hodinarsky "hever". A zase spustil, ze to nejde, ze to je uplna ina presnot a technika. Vravi mi, ze mam ist do nemecka, ze tam mi to urobia. Stale mi to nedalo a sa pytam, ze keby som chcel vymenit remienok, ze ci by to tiez neslo, tak vraj to je nieco ine a opat ze japonske hodinky nie, len svajciarske. Na dotaz, ze keby to boli nemecke, tak u tych by to asi slo. Takze som nepochodil. Mimo odporucil mi viac ako 10 rocne hodinky neopravovat.

 

Vcelku ma to mrzi, cakal som lepsi pristup. Citil som sa ako diskrimovany na zaklade hodiniek. Ako s fejkami. :) Keby som potreboval vyrobit ozubene koliesko alebo nejaku fakt echt hodinarinu, tak by som tam samozrjeme nesiel s japonskymi hodinkami.

 

Skocim ja do toho nemecka a uvidim, ako tam pochodim.

 

post-4368-0-94185000-1410006590_thumb.jpg

post-4368-0-13381800-1410006602_thumb.jpg

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vždyť jsem psal, že už nemá potřebu čuchat k japonkám, proč by, dělá si své, je si tím jistý, dožije. :cheers:

a Tobě to vymění někdo jinej na dalším rohu. ;)

no moja skromna predstava bola, ze ma v ksefte tento stroj a bez blbych kecov mi to vymeni za svajciarsku cenu.  Mohol pricuchnut k japonkam a pochopit preco su tak kvalitne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

joo jasný, voni to Švýcaři neumí, proto to dělají po staletí.. :lol2:

Po staleti, po staleti a neumi vymenit ani remen, ani lunetu :) Me tohle rict, tak mu s tim jeho diplomem prilozim do krbu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po staleti, po staleti a neumi vymenit ani remen, ani lunetu :) Me tohle rict, tak mu s tim jeho diplomem prilozim do krbu :)

už jsem to psal výše, frajer, který pravděpodobně spravil více švýcarských hodinek než Tys viděl obrázků japonskejch a Damasko dohromady, si může vybírat, na co sáhne :cheers:

prostě to má jako 99,99% fóra s Invictou a není se moc co divit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

už jsem to psal výše, frajer, který pravděpodobně spravil více švýcarských hodinek než Tys viděl obrázků japonskejch a Damasko dohromady, si může vybírat, na co sáhne :cheers:

prostě to má jako 99,99% fóra s Invictou a není se moc co divit.

Mas recht. Takle je to spravne. Onehda byli za mnou korejci, at jim promerim nejaky jejich novy bazmek do auta. Ze ja vul je neposlal do prde.le...

Od ted uz budu delat jeno ceske veci. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas recht. Takle je to spravne. Onehda byli za mnou korejci, at jim promerim nejaky jejich novy bazmek do auta. Ze ja vul je neposlal do prde.le...

Od ted uz budu delat jeno ceske veci. :)

No když se bez toho kšeftu obejdeš a máš něco proti, tak máš volbu ;)  

(mimochodem před dvaceti lety by ses na starou Hyundai Lantra asi taky nekoukal nadšeně, odkojen  na německých autech..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem to psal výše, frajer, který pravděpodobně spravil více švýcarských hodinek než Tys viděl obrázků japonskejch a Damasko dohromady, si může vybírat, na co sáhne :cheers:

prostě to má jako 99,99% fóra s Invictou a není se moc co divit.

To bude asi ten obdivovaný přístup k zákazníkovi v zahraničí, který tady u nás chybí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak pokracovanie. V nemecku som nasiel hodinarstvo. Predavaju dokonca seiko, takze ma nevysmiali. Hodinky vzali, ze na dalsi den si po nich mam prist. To, ze to nebolo na pockanie, ma nepotesilo. Nevadi. Nechal som im tam aj ine hodinky  na vymenu baterky. Vymena mala orientacne stat cca 18eur. Potreboval som aj tesniaci kruzok na dynko, tak si vravim, ze ok. Na dalsi den som tam teda dobehol. Vymena baterky 26eur.  Oblial ma pot, ale co uz. 

Seiko a vymenena luneta sa nekonala. Neumime. Trebo to poslat to seika. Aspon som za to nic neplatil. 

 

Hned som ich teda odniesol do high-tech hodinarstva v druhej ulici. Predavaju Stowy, Glasshute, Union atd a na dverach maju papier v zmysle , ze v tomto meste su len 2 skutocny UHRMACHRI a ostatni su len menici bateriek. Dokonca si aj dvere zamykaju po vstupe zakaznika do predajne.  

Dal som im hodinky a nahradne diely, ze reku len vymenit. Na pockanie to opat nebolo, coz som predpokladal. Vypisal som dotaznik, ako ziadost o zamestnanie. Meno, adresa, ulica, poschodie a telefon. 

Pytam sa,  ze kedy to bude hotove. My sa ozveme. Bol pondelok, tak vravim, ze sa pridem opytat v piatok. Nie, nie nehrozi. My zavolame, ked to bude hotove. Ako to teda moze dlho trvat. Odpoved 2-3 tyzdne.  :frusty:  :eek:

Vravim si ok. Idem na 14 dni dovolenku, tak to nevadi. Po dovolenke, bez roamingu, cize sa mi urcite nedalo dovolat, som po 3 tyzdnoch si prisiel po "opravene"/ vymenenu lunetu, hodinky.

Po vstupe do predajne sa ma pytaju, ze ci mi niekto volal. Vravim ,ze netusim. Tak som dal listok., 5 min hladali a potom zahlasili, ze este to nie je hotove, ze sa mi ozvu.  :death:  :death:

Som myslel, ze ma jebne. Mat len jedny hodinky, tak skacem 2 metre vysoko. Ked maju milion hodiniek v servise, tak nez ma daju do poradovniku a ja im hodinky v dany den, ked bude na rade prinesiem. Tak to im tam lezia v sufliku, pritom diely som im dodal sam, cakam len na pracu uhrmachra. 

Na moj ironycky dotaz, ze ci to stihnu do vianoc, tak ten debil len pokrcil ramena. 

 

Nasraty budem tak ci tak. Uz to vidim. Dam im este cca 10dni a beriem hodinky, ci budu opravene alebo nie a som zvedavy na cenu, ked to nahodou opravia. Vezmen zo sebou aj nahradnu baterku, mozno sa ta moja uz v hodinkach vybila. 

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jeden jediný důvod, proč jsi to neposlal/nepřinesl někomu ze zdejších skutečných mistrů? U tebou popsaných bych měl stracj si i koupit propisku, aby se dalo věřit tomu, že bude psát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Boze muj, to je neco sileneho :((

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...