Přejít na obsah

Vintážní Ladičky ("Electric watch")


Rodkopf

Doporučené příspěvky

:cool02: No chtěl jsem to udělat zajímavější :P ...

 

Takže - od 70. let se Bulova snažila využít ve svých hodinkách přístup, který vynalezl Thomas Seebeck v roce 1821 ( zjednodušeně - 2 slitiny s rozdílnými teplotami vytvářejí el. proud ). Bulova nazvala tento systém Thermatron a snažila se vytvořit hodinky, které by na základě rozdílu teplot na pokožce - skrze dýnko a vnější straně - teplotě vzduchu dobíjely baterku ( kapacitátor, či akumulátor - nevyznám se v tom ). Bulova se snažila tak moc, že málem zkrachovala a tak hodinky musela uvést na trh dříve, než bylo zdrávo. Psal se rok 1982. Bohužel dodavatel baterií vytvořil velmi nekvalitní produkt a baterie se rychle ztrácely svou sílu. To znamenalo, že po delším skladování se hodinky vybily a musely být poslány zpět na dobití, aby vůbec fungovaly. Tento fakt spolu s vysokou cenou způsobil, že jich bylo vyrobeno cca 500 ks. Poté výrobu zbytku převzala firma STW, drobátko pozměnila technologii a hodinky dodávala s dobíjecím udělátkem, ale také nevydrželi dlouho. Každopádně další byl až Citizen a Seiko cca o 10 let později. Aspoň v něčem byli švýcaři rychlejší, než Seiko. :)

 

Kvalitní zdroje Německy a Anglicky

 

attachicon.gifSni?mek obrazovky 2014-09-05 v 12.00.13.png

 

attachicon.gifSni?mek obrazovky 2014-09-05 v 12.01.13.png

 

Tady jsou všechny pohromadě, kdyby měl někdo zbytečně moc střeliva. 

 

http://www.ricardo.ch/kaufen/uhren-und-schmuck/sonstige-uhren/sammleruhren/sammlung-thermoelektrischer-uhren/v/an744538438/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vracím se ještě k nedávné zdejší debatě o přesnosti ladiček.

post-10175-0-52374300-1412091945_thumb.jpg

Vzpoměl jsem si, že mám v báječné aplikaci Watch Accuracy uloženy tyto Unisonicy, a tak jsem se na ně podíval - průměrně se zpožďují o 0,1s/den. Měření započalo 18.8. a pravdou je, že na ruce od té doby byly párkrát, ale rozhodně ne denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku jsem si včera hrál a tady je výsledek:

 

 

Hlavně to dávám pro ty nerozhodné s vás, kteří ladičky třeba ještě nemají :) Pro mě je fascinující ten plynulý pohyb sekundovky.

Pokud možno zkouknětě to celé (cca 1,5 min.) - myslím, že to nejlepší je na konci :)

 

Chtěl jsem zachytit také ono charakteristické bzučení, ale moje dostupná technika si s tím poradit neumí. Je to opravdu hodně slabé bzučení, takže se mi nahrává jenom okolní šum.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi bzučet nebudu:( Jak jsem shora psal, jednám přes internet o koupi speedsoniců v krásném stavu - aspoň podle fotek. Na všech fotkách je ale vteřinovka v jedné poloze, z čehož jsem usoudil, že hodinky nejdou. Prodejci jsem napsal, že hodinky beru, ale chci poslat aspoň krátké video, že se vteřinovka pohybuje. Vysvětlil jsem mu, že ten nejmenší problém může být baterka. Ať ji nechá vyměnit a pokud bude všechno OK, výměnu zaplatím nad kupní cenu hodinek. Pokud výměna nepomůže, jsou hodinky pokažené, a zájem nemám. Tři dny a ticho po pěšině. Ale pořád lepší, než hodinky koupit a pak mít oči pro pláč...

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi bzučet nebudu:( Jak jsem shora psal, jednám přes internet o koupi speedsoniců v krásném stavu - aspoň podle fotek. Na všech fotkách je ale vteřinovka v jedné poloze, z čehož jsem usoudil, že hodinky nejdou. Prodejci jsem napsal, že hodinky beru, ale chci poslat aspoň krátké video, že se vteřinovka pohybuje. Vysvětlil jsem mu, že ten nejmenší problém může být baterka. Ať ji nechá vyměnit a pokud bude všechno OK, výměnu zaplatím nad kupní cenu hodinek. Pokud výměna nepomůže, jsou hodinky pokažené, a zájem nemám. Tři dny a ticho po pěšině. Ale pořád lepší, než hodinky koupit a pak mít oči pro pláč...

Treba shani baterku :-)

Za kolik mely byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže změna, chlapík se ozval, že hodinky jsou ve Wempe, chyba je v baterce, kterou ale zrovna nemají, ale seženou a vymění ji... Pokračování příště:)

Aspoň jsem si tu na fóru početl, co to vůbec je wempe... Snad se v hodinkách vyznají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, musim to najprv rozdychat a potom napisem  :wallbash: ....

No.. ve mě třeba vyvolávolo iritující představy to, že byla k dispozici pouze jedna fotka zepředu. Čili, nebylo zřejmé, zda je stroj v chodu. Pak se mi zdálo, že korunka je lehce vyosená. Tak nenapínej ! O hlavu mu to můžeš omlátit vždycky, né.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.... Plny ocakavania som som sa z firmy ponahlal na postu. Aj po rokoch sa na tento pocit stale tesim ako maly chlapec. S balickom rovno domov a so ziadostou nech ma moja rodinky 1/2 hodku necha v pracovnicke som sa pustil do otvarania pukajucej obalky. Zabalene OK, aj ked ja zasadne zasielam hodinky v niecom tvrdsom. Jedna vrstva... druha... tretia... a nakoniec bublinky a v nich zabalene moje ocakavane "forky"... Buch - spomenul som si ako funguje fotoshop a aj na varovania, ktore som tu dostal... No co uz, niekedy sa clovek necha uniest a hlavne ten co nedostal este nejaku priucku. Sklo sice origo s centralnou znackou omega, no predpokladam, ze rozlestenie uz nebude mozne aj kvoli tukancu v pravom rohu, aj ked musim povedat, ze nieje to az tak viditelne. No povedal som si, OK tak pojde tam nove, co uz. Dalsim rozladenim bol vryp na puzdre - tazko povedat ci mi to hodinar rozlesti, ostatne veci by mali byt riesitelne - no namaka sa na nich. Zadna stranka nieje v zlom stave a po prelesteni by mohla byt fajn. Hodinky, ze vraj vo vybornom stave .... No neviem ci by som mal zaludok na toto.  A este pikoska, ze vraj k hodinkam pridam luxusny kozeny remen - no tu znacku ani nepoznam a o luxusu sa tu neda hovorit. Ked som ich dostal tak bolo na nich datum 28. a neaktualny cas... Tak som ho teraz nastavil a budem to sledovat.... Samozrejme chlapikovi som pisal a dal som mu cas na vyjadrenie a potom uvidime... Neviem ci poznate ten pocit, kedy sa na nieco tesite a potom to vyvrcholenie nepride. Momentalne sa to stalo mne, tak dufam, ze mi moja pekna zienka da to co som dnes nemal  :wub: ... Uvidime ako sa k tomu predavajuci postavi... a mozno len ja prehanam - ved sa na nich pozrite a urobte si nazor a popr. pripojte aj reakciu... 

 

PS - ale bzucia pekne - to sa musi nechat....

post-22570-0-28083900-1412274258_thumb.jpg

post-22570-0-45092200-1412274313_thumb.jpg

post-22570-0-17773200-1412274328_thumb.jpg

post-22570-0-73536400-1412274344_thumb.jpg

post-22570-0-61779200-1412274359_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud půjdou tak, jak mají a datum se bude překlápět tak, jak má, tak bych to tak tragicky neviděl. Je fakt, že na fotkách z aukce bylo sklo jak nové, na tvých fotkách vypadá jinak:(( Naprosto Tvé pocity chápu. Vyspi se z toho, zítra si je dej na ruku a uvidíš. Prodat je můžeš vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale není to tak hrozné. Fotky jsou přesně opakem prodávajícího. Sklíčko lehce rozleštíš, dá se vyhnout logu uprostřed. Na svých Omegách mám taky naštíplý hesalit, ale vím o tom jen já :) Ťukanec na pouzdru je tak trochu piha na kráse. Hlavní je, že stroj funguje. Cena tak dramatická nebyla a když je budeš chtít střelit, tak hodinky budou mít slušnou likviditu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již několikrát zde proběhla diskuse o praktikách prodejce Nickii ,že si někdo nedá říct je věc druhá.Pravdou je,že by mohly ty hodinky být v lepším stavu,ale na druhou stranu můžeš být rád,že nejsou v horším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...