Přejít na obsah

Vintážní Ladičky ("Electric watch")


Rodkopf

Doporučené příspěvky

Podle mě to musí být ESA 9162/Omega cal. 1250. Další dvě verze, které Omega používala v rámci frekvence 300 Hz, byly ESA 9210/ Omega cal. 1255 (chronograf s datem a dnem v týdnu - to jsou ty moje) a ESA 9164/Omega cal. 1260 (datum a den v týdnu bez chrona).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

attachicon.gifDSC_0116.jpg

attachicon.gif20141023_084031.jpg

attachicon.gif20141023_083909.jpg

 

Pánové, to je rachot :lol2: Po vyleštění skoro matného skla vykoukl krásně vlnkovaný ciferník a nejaký bordel pod sklem :frusty:  no já do nich nepolezu...

 

No tak to už chápu, že Tonda nemá pořád čas  :D

Jinak velká paráda i další Tvoje kousky, co jsem tady v posledních dnech zahlédl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Červík vrtal v hlavě a tak jsem se hned dal na dovzdělávání :)  Podle toho, co jsem zjistil, tak by v Elginech neměl být ladičkový strojek, i když ten název by tomu napovídal.  Měl by tam být jak já říkám "hybrid" - elektronicky řízený strojek se setrvačkou. Říká se mu Dynotron a je to ESA řady 9150 a výš (viz. ranfft). Pokud se mýlím, tak se omlouvám, ale žádný swissonic s ladičkou uvnitř jsem nikde nenašel.

 

Vteřinová ručka má také velmi plynulý pohyb, ale ne tak dokonalý, jako ladička. To, jestli to je nebo není ladička, se pozná podle toho, že dynotron nevydává bzučivý zvuk, ale je slyšet tikot setrvačky. Ta kmitá podle typu strojku od 21600 do 28800 kmitů za hodinu.

 

A tady foto strojku z internetu:

post-27970-0-54945300-1414142857.jpg

 

 

Každopádně to v žádném případě ty hodinky nesnižuje - jsou krásné, a pro mě je na nich nejlepší ten ciferník.  :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi je to možné, nevyznám se v tom , Zbystřil jsem, když jsem viděl na ciferníku Swissonic a vzpomněl si na článek o ladičkách :

 

http://www.chronomag.cz/clanek/2007-03-07/ladickove-hodinky.html

 

Kde se píše :

 

Systém Accutronu v různých pozměněných podobách využívali i další výrobci. Například ETA pod názvem SWISSONIC, a IWC jako IWC ELECTRONIC.

 

Je fakt, že zuřivě tikají v šíleném tempu...

 

Zřejmě tam bude toto  avia (2).JPG

Upraveno uživatelem Tikal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nevydržel jsem to a také jsem do jedněch naskočil...slibuji že po kůře budou vypadat podstatně lépe

Na tyto po ozdravovně budu zvědavý, kónické jsou opravdu povedené (a hlavně jedny přesně takové mám také ve stavu nezbytné lázeňské péče, tak jsem zvědavý, jak to dopadne :) ). Gratuluji ke správné volbě :)

 

prosim ctenych clenov o nazor, nova akvitzia, ladickove omegy datovane z r 1972, 12kamenovy kaliber 1250 z r 1970. boli v krasnom stave, kaliber cisty, menene len sklo.

Ladičková klasika. Opravdu pěkný stav. Podle fotek se mi zdá, že už byly přeleštěny resp. přebroušeny. Hrany nejsou ostré. Ale možná ty fotky zkreslují. Každopádně jsou pěkné, užívej si jich !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tiez som ich mal kedysi v merku, no ich tvar mi na ruke nesedel, resp. nepacil som sa sebe samemu s nimi na ruke  :lol2: . Strojovna v nich v pohode a v podstate u tohto f 300 ktore mam (cal 1250), ani niesom na odchylku zvyknuty.... Drzim palce, nech ta renovacia vyjde a pototm to tu hod....

 

 

Nevydržel jsem to a také jsem do jedněch naskočil...slibuji že po kůře budou vypadat podstatně lépe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tyto po ozdravovně budu zvědavý, kónické jsou opravdu povedené (a hlavně jedny přesně takové mám také ve stavu nezbytné lázeňské péče, tak jsem zvědavý, jak to dopadne :) ). Gratuluji ke správné volbě :)

 

Ladičková klasika. Opravdu pěkný stav. Podle fotek se mi zdá, že už byly přeleštěny resp. přebroušeny. Hrany nejsou ostré. Ale možná ty fotky zkreslují. Každopádně jsou pěkné, užívej si jich !

 

 

Ahoj, tiez som ich mal kedysi v merku, no ich tvar mi na ruke nesedel, resp. nepacil som sa sebe samemu s nimi na ruke  :lol2: . Strojovna v nich v pohode a v podstate u tohto f 300 ktore mam (cal 1250), ani niesom na odchylku zvyknuty.... Drzim palce, nech ta renovacia vyjde a pototm to tu hod....

 

chlapi díky...to pouzdro je nezvyklé.."ale prudce nositelné".....šel jsem do nich i proto, že u Ofreie mají jak sklo, tak těsnění i korunku..cifr je jak novej.., strojovna je čistá...origo tah v plné délce ..dá se nová baterka...bude to chtit hlavně šikovného "leštiče"....myslím že ateliér KM bude správná volba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za odkaz ..ten výsledek je fantastický....jsem optimista a věřím i ve "zlaté" české ručičky...

Pokud jde o "leštění" - mrkni sem, výsledek je velmi povedený.

 

broušení konického pouzdra omega F300

 

Jinak potvrzuji, na ruce jsou parádní a bez ztráty kytičky obstojí i v dnešní době - 41 mm bez korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, dik, gratulujem k ostremu oku, bohuzial puzdro bolo dost obuchane, tak ho ujko prebrusil (najskor som mal z toho skoro srdcovu zastavu, kedze som apriori proti takymto tahom), fakt ale je, ze ten cifer (100% zachovany) posobil pri tom doskriabanom puzdre ako past na oko, tak holt su brusene...

Na tyto po ozdravovně budu zvědavý, kónické jsou opravdu povedené (a hlavně jedny přesně takové mám také ve stavu nezbytné lázeňské péče, tak jsem zvědavý, jak to dopadne :) ). Gratuluji ke správné volbě :)

 

Ladičková klasika. Opravdu pěkný stav. Podle fotek se mi zdá, že už byly přeleštěny resp. přebroušeny. Hrany nejsou ostré. Ale možná ty fotky zkreslují. Každopádně jsou pěkné, užívej si jich !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...