Přejít na obsah

Jacques Lemans - automaty nebo quartz


M_K

Doporučené příspěvky

Ahoj Chronomáci,

 

chtěl bych poprosit o radu. Chci si koupit nové hodinky. Očekávám od nich, že budou vypadat dobře, budou větší než ty co mám teď, nebudou to šunty a budou za rozumnou cenu ( tzn do 6.000,-).

 

Po čase, který jsem tomu věnoval mám pár finalistů, adept na víteze je tento http://www.hodinky-damske-panske.cz/1-1723b/a-32411/

(ta cena je orientační, mám možnost je teď mít o 20% levněji :) )

 

Otázka ale zní, zda automaty za tuto cenu jsou dobrou volbou. Jsem naprosto základní uživatel hodinek a moje znalosti v tomto jsou takřka nulové. Jde mi o to, abych z nich nebyl za pár týdnů nešťastnej. Jestli se raději v této cenové hladině nepoohlédnout po quartzu na baterky.

 

Díky za radu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměr 48mm? :eek:

 

Jinak nemám příliš velkou důvěru ve značky, který ani neuváděj, jakej strojek v hodinkách je. Nejspíš to bude nějaká Čína. Jestli chceš v daný ceně automaty, tak si kup raději nějaký Seiko nebo Orient.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty nejsou podmínkou. Je mi to v podstatě jedno. Jde pouze o to, že tyhle se mi líbí a bohužel jako neautomaty se nedělají :D Teď jde jen o to, aby ten strojek za něco stál. Mám pak vyhlídlé ještě jedny na baterku, ale na ruce tyhle vypadají líp.

 

Jinak ta velikost je odzkoušená, je na hraně, ale ještě se dá :)

 

Jestli to dobře chápu, strojek Miyota 8215 Automatic (self-winding) je v pohodě ?

Upraveno uživatelem M_K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, k těm druhoválečnejm pilotkám by ta brutální velikost přece jenom sedla víc. Ty JL musej na každým aspoň trochu normálním zápěstí vypadat dost děsně.

 

44 a 47 verze, ruční nátah, průhled na moc hezkej strojek:

http://www.chronoshop.cz/steinhart-pilotni/steinhart-nav-b-uhr-ii-44-mm-hand-driven

http://www.chronoshop.cz/steinhart-pilotni/steinhart-nav-b-uhr-stainless-steel

 

246534864nbu47-haz-a-02.jpg1223914191nbu-2014-04_1.jpg

 

Ovšem ten příplatek není až tak malej, však proti tomu limitu 6k je cena skoro dvojnásobná:).

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty ani mechaniku sem nikdy neměl. Vždycky jen na baterku. Už sem něco málo vytušil ohledně "jemnějšího" zacházení s automatama tady ze článků na foru. A začínám pomalu inklinovat zpět ke qartzu, protože od hodinek mimo jiné očekávám, že vydrží i nějaký ten náraz atd. Mechanika taky potřebuje jemnější zacházení, je zmagnetovatelná atd ?

 

Jinak ty Steinharty vypadají super, možná navýším limit :)

 

Geckoty jsou mimo, nelíbí se mi, ale i tak dík za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty ani mechaniku sem nikdy neměl. Vždycky jen na baterku. Už sem něco málo vytušil ohledně "jemnějšího" zacházení s automatama tady ze článků na foru. A začínám pomalu inklinovat zpět ke qartzu, protože od hodinek mimo jiné očekávám, že vydrží i nějaký ten náraz atd. Mechanika taky potřebuje jemnější zacházení, je zmagnetovatelná atd ?

 

Jinak ty Steinharty vypadají super, možná navýším limit :)

 

Geckoty jsou mimo, nelíbí se mi, ale i tak dík za tip.

Tos asi blbe četl. Byla to střelba z brokovnice a to neni uplne nejjemnější :-) Antimagneticky jsou uz dnes taky. Takze neni co řešit. Baterka je nuda a jeste u téhle značky.......brrrrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, je to dobré rozhodnutí a těch 44 mm by mělo být až až, pokud nemáš tlapu jak grizzly. Steinhart je na tomto fóru skoro povinná značka. Aspoň na chvilku by si je měl každý vyzkoušet, aby získal základní měřítko pro odraz někam dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...