Přejít na obsah

Chování kalibru 46943


siwi

Doporučené příspěvky

Ke cvakání mám nový poznatek .....

 

Teď jsem byl asi 2 minuty v koupelně s Orientama na ruce, abych si je poslechnul, a nic mi tam necvaká (neměl jsem je dnes až do večera na ruce). Otáčel jsem rukou do všech možných pozic a slyšel jsem jenom, jak se rotor uvnitř pohybuje. Je to takový ten typický zvuk, který znám jen z Orientů. Nenapadá mě ale k čemu bych ho přirovnal. Asi bude opravdu lepší, když to zkusíš porovnat ještě s jinýma hodinkama se stejným kalibrem.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý, jestli tohle je funkce odlučovače. Jestli se nemýlím, tak automaty mají pero v pérovníku uložené ne na pevno, jako manuály, ale jaksi kluzně - při určité zátěži(plný nátah) začne pero v pérovníku prokluzovat, tím je zajištěné nepřetažení hodinek. Odlučovač zajišťuje to, aby se hodinky pohybem rotoru natahovaly a při protipohybu rotoru nevracel nátah zpět do mínusu.

Dovzdelal som sa a je to ako pises odlucovac je naozaj na nieco ineho. Kazdopadne to cvakanie (preklzovanie pera) je napriklad u 2892 naozaj zretelne a da sa podla toho spolahlivo poznat plne natiahnute pero.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to nevydržel. Cestou z práce jsem se zastavil v hodinářství. Nechal jsem si vyndat identický model a poslechl si ho. Strojek při natahování vydával naprosto stejné zvuky jako ten můj. Bude to tedy konstrukční vlastnost a ne vada. Tím spíš, že mé Orienty běží naprosto bezchybně. 

 

Marcus: Pokud poslouchám hodinky na ruce, také to cvakání neslyším. Všiml jsem si toho, když jsem je sundal. Vzal jsem je do ruky korunkou k sobě (12ka směřovala k pravé ruce, 6ka k levé) a nakláněl je podle vodorovné osy, tedy nejprve devítkou směrem k zemi a pak trojkou. Tehdy jsem ten cvakavý zvuk slyšel i v obchodě. To mě ujišťuje, že to tak má být. Asi ten nátah takhle prostě funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče siwi, ty jsi teda výzkumník. Jsem postupoval přesně podle tvého návodu a opravdu jsem toho cvrka z přehazovačky slyšel. A je to přesně ten zvuk, který jsem občas zaslechnul, i když jsem je měl na ruce, a myslel jsem si, že to znamená, že jsou naplno natažené. Takže můžeš zase klidně spát, Orienty opravdu při jistých pohybech cvrkají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to nevydržel. Cestou z práce jsem se zastavil v hodinářství. Nechal jsem si vyndat identický model a poslechl si ho. Strojek při natahování vydával naprosto stejné zvuky jako ten můj. Bude to tedy konstrukční vlastnost a ne vada. Tím spíš, že mé Orienty běží naprosto bezchybně. 

 

Marcus: Pokud poslouchám hodinky na ruce, také to cvakání neslyším. Všiml jsem si toho, když jsem je sundal. Vzal jsem je do ruky korunkou k sobě (12ka směřovala k pravé ruce, 6ka k levé) a nakláněl je podle vodorovné osy, tedy nejprve devítkou směrem k zemi a pak trojkou. Tehdy jsem ten cvakavý zvuk slyšel i v obchodě. To mě ujišťuje, že to tak má být. Asi ten nátah takhle prostě funguje. 

Mám s kolegou v práci stejné Orient FEU03002U a tak jsem taky slyšel hrubší cvakání ,ale on je nesundává ani na noc,tak je to tím,že jsou na 100 % natažené a pak takhle hlučně cvakají.

Tak že je to OK .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, musím se podělit o svou radost. Když jsem si před 2 týdny přinesl domů své pepsiny, předcházely se o 27 vteřin. Dnes jsem kontroloval jejich odchylku a ta činí rovných +27 vteřin. Neuvěřitelné. Kdyby mi to někdo tvrdil, nebude se mi tomu chtít věřit.

 

Je ovšem pravda, že hodinky běží v trochu nestandartním režimu. Jsem ve stavu nemocných, nemůžu z domu, a tak se nejspíš nemůžou natáhnout doplna. Tak jako tak to pokládám za unikátní výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohu tě ujistit, že podobné přesnosti moje pepsiny dosahovaly i při více než plném natažení při aktivním pohybu a přejezdu mongolskou pouští. Tak hlavně, ať se to drží v podobném režimu co možná nejdéle!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, taky mám s přesností ty nejlepší zkušenosti. Jednou za dva měsíce posunu datum a to je všechno. Jinak je nechávám žít vlastním životem. Občas to zkontroluju podle rádia, řeknu si ?oukey? a to je tak všechno. Tou přesností mě Japonci z Orientu a stejně tak ze Seika naprosto dostali. Kdo umí, umí.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se rád zeptal na systém překlápění data. Včera jsem sledoval, v kolik hodin dojde ke změně. Zjistil jsem, že datum se přehodí asi 2 minuty po půlnoci, ale den v týdnu zůstal stejný. Neměl jsem chuť čekat, protože vím, že ráno je vždy vše v pořádku. Tak mě napadlo se zeptat, kdy se den v týdnu změní u vašich hodinek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se rád zeptal na systém překlápění data. Včera jsem sledoval, v kolik hodin dojde ke změně. Zjistil jsem, že datum se přehodí asi 2 minuty po půlnoci, ale den v týdnu zůstal stejný. Neměl jsem chuť čekat, protože vím, že ráno je vždy vše v pořádku. Tak mě napadlo se zeptat, kdy se den v týdnu změní u vašich hodinek?

cca ve 2.30 až 3.00 je vše jak má být, změna probíhá postupně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky si ten den v týdnu nejprve "nakročí" a pak cvakne nebo to proběhne rychle?

dle mého sledování to také probíhá postupně, a to už jen kvůli tomu, že tam jsou dvě jazykové varianty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je tu další otázka, která je teď pro mě aktuální. Asi bych to tu někde našel, ale přesto: Jakým směrem se tento kalibr natahuje? Nebo má oboustranný nátah? 

 

Zatoužil jsem totiž po natahovači a nechtěl pro začátek investovat moc. Tak jsem zvolil typ, u něhož se směr otáčení musí zvolit ručně. Změna směru u něho neprobíhá automaticky. Takže mi teď jde o to, abych hodinky negriloval zbytečně špatným směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...