Přejít na obsah

Limitka s kal. Unitas 6498, priemer puzdra 40mm


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kemmner má pouzdro 42mm s proskleným dýnkem přímo pro unitas.

Stačí jen vymyslet číselník a ručky.

Myslím, že 42 je ještě OK. Vše je připraveno a ověřeno, navíc MADE IN GERMANY.

 

Když se dívám TADY na UNITAS ve 42mm pouzdře, tak si ho nedovedu představit ve 40mm.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


toz chytila ma slaba chvilka a chut na nejaky manual :)

už jsem to vzdal a jankoxxx mi opět připomenul moji dávnou touhu, díky (ikdyž jsem už spíše pesimista:(

 

Gerlach Batory mám, rozměry strojku Seagull neznám, ale myslím že Unitas je větší

 

hodiniek s unitasom s 42-44mm je namraky. verim ze pre tvoju ruku je to OK, ale ja by som bral skor tych 40mm.

 

na tu limitku to realne nevidim, takze uvidim ci sa dam nahovorit na nejaku velku sialenost :)

Kemmner má pouzdro 42mm s proskleným dýnkem přímo pro unitas.

Stačí jen vymyslet číselník a ručky.

Myslím, že 42 je ještě OK. Vše je připraveno a ověřeno, navíc MADE IN GERMANY.

 

Když se dívám TADY na UNITAS ve 42mm pouzdře, tak si ho nedovedu představit ve 40mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to leží v hlavě od doby té starší limitky a jsem i zapracoval.

 

Potřebovalo by to splašit typy a parametry těch pouzder od Kemmnera, zejména lugtolug délku - to je kritický rozměr, abychom si mohli vybrat a průměr viditelné části ciferníku pro jeho návrh.

 

Mám v archivu docela trefný ciferník ( po zkušenostech s lunetou to raději nechci zveřejnit ) , ale potřeboval bych mimostředku na 12, takže buď je obrátit jako pravoručky - korunka na 9 a savonette , to jde snad u každého pouzdra s korunkou na 3,  nebo korunku na 6 a lépine. Kdybychom se spojili, tak 3 - 5 lidí, co budou jistí a udělali je neveřejně a pak to tu prezentovali hotové pro eventuální nábor rekrutů, jsem ihned pro. Předpokládám, že bychom vzali vše krom grafiky cifru z katalogu, takže by počet lidí zas nehrál tákovou roli.

 

Takže mít tak ten katalog ............. :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to leží v hlavě od doby té starší limitky a jsem i zapracoval.

 

Potřebovalo by to splašit typy a parametry těch pouzder od Kemmnera, zejména lugtolug délku - to je kritický rozměr, abychom si mohli vybrat a průměr viditelné části ciferníku pro jeho návrh.

 

Mám v archivu docela trefný ciferník ( po zkušenostech s lunetou to raději nechci zveřejnit ) , ale potřeboval bych mimostředku na 12, takže buď je obrátit jako pravoručky - korunka na 9 a savonette , to jde snad u každého pouzdra s korunkou na 3,  nebo korunku na 6 a lépine. Kdybychom se spojili, tak 3 - 5 lidí, co budou jistí a udělali je neveřejně a pak to tu prezentovali hotové pro eventuální nábor rekrutů, jsem ihned pro. Předpokládám, že bychom vzali vše krom grafiky cifru z katalogu, takže by počet lidí zas nehrál tákovou roli.

 

Takže mít tak ten katalog ............. :D

 

Bavíš se o pouzdru 42 nebo 40mm ?

Zkusím napsat Rolandovi, když mi řekneš, co chceš zjistit.

 

Toto jsem tehdy naměřil na svých Kemmnerkách.

Celková délka je u mých K. Marine cca 51 - 53mm (je to zkoseno). Osová vzdálenost stěžejek cca 48 - 49mm.

(měřeno pravítkem)

Měl jsem je skoro rok a půl a byl jsem s nima spokojen.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro mne čím menší pouzdro, tím lepší. Ono to má konsekvence, zejména je v unitasu mimostředka docela daleko od středu, takže myslím, že 40mm pouzdro bude minimum, ale možná už ani to nepůjde, tak 42mm, ale musí být krátké, Já myslím, že do 50mm lugtolug může nosit každý. 

 

Pochopitelně potřebujeme si nějaký vybrat, takže katalog, fotky, rozměry .... nebo tak něco, pak ručky a korunky. Pro návrh ciferníku potřebuju průměr viditelné části ciferníku, to je rozměr pouzdra - ostatní - roteč mimostředky od středu - je doufám na eta.ch.

 

Ty rozměry, které udáváš, by mohly být OK i pro Janka - ono, když chci řádskej unitas 36 a kus mm, tak musím jít přes limity girlfriendstylu :D Ale když bude k dispozici něco subtilnějšího, zejména s kratšíma nožkama....

 

Já mám s kemmnerem tu potíž, že nevím, co vlastně nabízí, vždycky se někde mihnou celkem důvěryhodně vypadající hodinky , ale žádná souvislá nabídka.

 

 

 

 

Jinak, kdyby byla touha fakt po něčem do 40mm, tak bychom museli vzít wehrmachtswerk ( asi AS 1130) a pak asi od eltonu chtít pouzdro - asi linea nebo spartak - to by nás muselo být minimum 20, ale je to reál, na ebay seženeš hodinky s AS1130 a incablocem tak od 40É.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50mm je uz asi aj pomerne dost. podla mna by to s kratsimi nozickami mohlo byt aj cca 48mm co znie prijatelnejsie... ja este ziadnu limitku z chronomagu nemam takze toto by bolo pri dobrej realizacii fajn :)

 

z toho co skusmo viem, kemmner ma velke moznosti. myslim ze je to prave on kto vyraba? puzdra pre znacku Precista a kompletizuje jeho hodinky. z toho ale prameny aj pomerna velka vytazenost a mozna neochota spoluprace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro mne čím menší pouzdro, tím lepší. Ono to má konsekvence, zejména je v unitasu mimostředka docela daleko od středu, takže myslím, že 40mm pouzdro bude minimum, ale možná už ani to nepůjde, tak 42mm, ale musí být krátké, Já myslím, že do 50mm lugtolug může nosit každý.

 

Pochopitelně potřebujeme si nějaký vybrat, takže katalog, fotky, rozměry .... nebo tak něco, pak ručky a korunky. Pro návrh ciferníku potřebuju průměr viditelné části ciferníku, to je rozměr pouzdra - ostatní - roteč mimostředky od středu - je doufám na eta.ch.

 

Ty rozměry, které udáváš, by mohly být OK i pro Janka - ono, když chci řádskej unitas 36 a kus mm, tak musím jít přes limity girlfriendstylu :D Ale když bude k dispozici něco subtilnějšího, zejména s kratšíma nožkama....

 

Já mám s kemmnerem tu potíž, že nevím, co vlastně nabízí, vždycky se někde mihnou celkem důvěryhodně vypadající hodinky , ale žádná souvislá nabídka.

 

 

 

 

Jinak, kdyby byla touha fakt po něčem do 40mm, tak bychom museli vzít wehrmachtswerk ( asi AS 1130) a pak asi od eltonu chtít pouzdro - asi linea nebo spartak - to by nás muselo být minimum 20, ale je to reál, na ebay seženeš hodinky s AS1130 a incablocem tak od 40É.

Herr Kemmner je rychlý, ale nepotěšil:

Hallo Herr ....,

vielen Dank für die Anfrage. Tut mir leid, für Unitas habe ich nur 42 mm Gehäuse.

Mit freundlichem Gruß

Roland Kemmner

 

Mám se pokusit zajistit rozměry toho 42mm pouzdra a případné zmenšení nožek (jak se jim sakra říká německy?) nebo je to moc velké?

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjisti fotky,  rozměr lug to lug a průměr viditelného ciferníku, pokud možno u všech pouzder co nabízí, porád to samé.

 

Jinak Víte, čeče - na ebay jsem viděl od Kemmnera unitas modifikovaný na 24 hodinovku - PÁNI, to by byly JEDNORUČKY, neřku-li REGULÁTOR !!! Pak je 42mm naprosto OK.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...