Přejít na obsah

Deep Blue Pro Aqua 1500 Black


farkyostrava

Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové chronopacienti :punk:

k výročí mého 200 příspěvku zde na fóru, se rád podělím s pár postřehy o festovních potápkách s poctivou seiko strojovnou.

 

Má cesta k DBečkám :

Potápky mě zpočátku vůbec nezajímaly, ale znáte to, recenze tady, nějaké fotky v chlubícím vlákně, ale jasný impuls jsem dostal na jarním ostravském chronosrazu, kde jsem si prohlídl Rolexky, Kemmnery, monstra, prostě najednou jsem potápky musem mít  :mummy: .

A začal proces hledání s jasným cílem: potápky, automaty, otočná luneta, 45 mm velikost  a cena řekněme lidová. Chvíli byly v hledáčku Steinharty Ocean 1 Black, ale velikost 42 mě nakonec poslala dál hledat ve vodách chronomágu.

A tu, najednou, jsem objevil ve starém prodejním vlákně ty ideálně velké a čím vícekrát jsem to vlákno četl, tím víc jsem je chtěl. Takže jsem napsal současnému majiteli, jestli by je nechtěl prodat. Uhodl jsem ! Nechtěl. :wacko:  Takže jsem se jal ukecávat polské zastoupení Deep Blue ( atomictime.pl), jestli by mi je nechtěli prodat s nějakou fakt dobrou cenou. Zase jsem uhodl. Nechtěli. :frusty:  Ale nakonec se bůh času Chronos na mě usmál a místní člen mi nakonec Dbčka prodal. Takže jsem se stal majitelem potápek DEEP BLUE PRO AQUA 1500 BLACK a jak psal Frantík byl jsem šťastný :clap:

 

takže k samotným tikáčům :

 

Balení:

DBčka se ke mně dostaly zabalené v original DEEP BLUE černém kufříčku, uvnitř vypolstrovaném, plný ocelový tah signovaný, černá guma se signovanou sponou + další guma a řemen od předchozích chronomajitelů....prostě paráda

post-35439-0-07834400-1411844792_thumb.jpg

post-35439-0-32340900-1411844602_thumb.jpg

 

 

Technické údaje s komentářem:

Průměr : 45 mm ? můj základní požadavek splněn byl, bonus pro váhavé s užší ručkou je, že luneta má 42 ? 43 mm tudíž nepůsobí tak masivně, jak by se mohlo zdát.

 

post-35439-0-90558700-1411844826_thumb.jpg

 

Výška : 16 mm ? hodinky mají dýnko pěkně buclatě vypouklé, nožky jdou lehce do protioblouku. Na té mé 21 ručce mi přijdou až lehce subtilně i když váhu cítím a tudíž vím že je prostě MÁM.

Rozteč nožek: 24 mm - super myslím, že na velikost pouzdra ideál, k velikosti majitele 2x ideál :flex:

 

post-35439-0-81029700-1411848503_thumb.jpg

 

Kalibr : Seiko NH36 ? na tento strojek nemám nejmenší stížnost, hacking, možnost manuálního nátahu, větší den/datum (oči už ty prťavé parchanty někdy nedávají), příjemně modrá sobota, neděle je obligátně červená. Hoďky asi dostaly ránu, neb mají na levém boku zkosenou hranu (no dobře, mi taky spadly a chytal jsem je nohou, ale chytl !), tudíž se, myslím, o 20 vteřin denně zpožďovaly. Po zásahu pana hodináře Mirka Janáče, šlapou +-3 vteřinky, takže pohoda.

 

Korunky: první na trojce signovaná a šroubovací, na 9ce heliová, obě s výraznými drážkami pro pohodlné šroubování.

 

post-35439-0-62947500-1411844929_thumb.jpg

 

Luneta : 120 bodová, jednosměrně otočná, krásně klikající, trochu jako račna, ale hlavně safírová s lumi-indexy.

 

Sklo : safírové, furt ho leštím :), tady je třeba říct, že nijak nevystrkuje růžky nad lunetu a je tedy chráněná spolu s lunetou, která je vsazena do ocelového prstence, takže oboje parádně chráněno.

 

Pouzdro : masivní ocelové, čelní strana kartáčovaná, boční strany pískované ( satinované ?) Pouzdro je docela komplikované, chrání korunku, druhá strana je tedy symetricky taky tvarovaná, má mezi nožkami nos ( nahoří i dole), jehož účel jsem pochopil až po čase, kdy jsem si hrál s hodinkama na tahu a měl jsem je překlopené sklíčkem dolů a ejhle najednou je koukám, ten nos je takové geometrické pokračování dýnka ? super.

 

post-35439-0-25857500-1411844999_thumb.jpg

 

Ciferník: Černý, ale fakty černý ! S lehkým sunburst efektem, bez čísel, s plně indexovaným kruhem, popisky jednoduché v barvě starého stříbra (taky semo tamo hodí na sluníčku prasátko) včetně rámečku kolem datumovky.

 

post-35439-0-52653000-1411845037_thumb.jpg

 

Ručičky: tedy díky článku od  místního člena Javy, zde můžu zamachrovat a mít odborný názor, že ciferník těhle Dbček hodně vycházel ze slavných hodinek OMEGA ?Ploprof? Seamaster 600. Za což jsem tedy hodně rád, protože místní Rolex plantážníci :flex: , rádi všechny levnější potápky hrozně dehonestují s odkazem, že to je jen levná napodobenina ROLEXEK .. ok tohle tedy je super inspirace z Omeg !!

post-35439-0-06837800-1411845342_thumb.jpg

 

Luminiscence : modrozelená a jednoznačně brutální !!! Jedna z nej co jsem na foru viděl.

 

post-35439-0-66655300-1411845059_thumb.jpg

 

Tah : typ END-MILL hodinkám "mocinky" :goof:  sluší, vše plná ocel, žádny plech.

post-35439-0-25603900-1411845092_thumb.jpg

 

Mě osobně hodinky nejvíc bavily na noname oranžové gumě.

 

post-35439-0-82084100-1411845120_thumb.jpg

 

mistr Zrno dodal 2 parádní řemeny jeden v barvě luminiscence a druhý krasavec ke mně připutoval spolu s mými pilotkami, tam mi koresponduje krásně s minutovkou.

 

post-35439-0-14060000-1411845149_thumb.jpg

 

Prostě léto DBčkama bylo parádní, ještě pořád na nich něco objevuju a na jaro si k nim asi ještě pořídím origo mesh...

A hlavně, od doby co je mám, jsem zatím nenašel jiné potápky " co bych musel mít ", takže v tomhle směru se zatím, aspoň pro mne rozhostil chronoklid.

 

PS  I když už jsem starší týpek, už od školy mám problémy se souvětím, buď čárky chybí nebo přebývají...

Omluvte tedy kvality autora tohoto příspěvku, jeho neodbornost apod. pokud jsem někdo něco spletl, pak tedy s dobrým úmyslem  :notworthy:  a neváhejte popřípadě mé údaje opravit.....

Upraveno uživatelem farkyostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy a opravdu Ti závidím tvou spokojenost, ale jak to čtu není opravdu důvod k nespokojenosti. Stroj máš seřízenej pěkně a taky mě baví, že jsou z druhý ruky, člověk nad nima míň přemejšlí. Takovou krabici jsem dostal k číze 75 :) Tak Ti přeju ještě dlouhou spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...
  • po 4 týdnech...

Poctivý kus oceli, hlavně na tahu je to vidět... líbí se mi tvar dílků, ten jejich klenutý profil a přitom prohnutí. Nevím proč, připominá mi ramenní část brnění. Vlastně je vidět, že si někdo pohrál s každým detailem. Jednotlivé prvky designu jsou krásně spojené do funkčniho celku. A ta lumi - luxus!

 

Pořád tam i po letech (a s větší zkušeností) vidíš ty Ploprofy? U indexů je inspirace zjevná, ale v kombinaci s netradičním zarámováním do lumi se indexy stavají svébytným prvkem DeepBlue. Sada ruček je ale podle mne rozhodně blíž designu Citizen, třeba kultovním Ecozillám. Samozřejmě, dalo by se diskutovat, kde je prapůvod oranžové barvy minutovky... ale u Ploprofů to asi nebude. Před nimi byla tahle barva na minutovce použita už u Searamblerů, a kdoví, jestli by se nenašel ještě starší předchůdce. Osobně ale tipuju, že u potápek má prvenství s oranžovou barvou na cifru i na minutovce Doxa.

 

Oranžová barva u diverů je především funkční prvek (stejně jako třeba kulatá ozubená kolečka ve strojku), protože jsou ale ručky (na rozdíl od strojku) vidět, je jim pochopitelně přisuzován i designový vyznam a vedou se diskuze o tom, kdo komu co okopíroval :D

 

Díky za fajn počtení.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dost jsem nad tím přemýšlel, je to tak bezvadně namíchaný koktejl ...indexy ploprof, minutová ručka ecozilla, tah PO ...ten je fakt pecka. Hodně potápek má dna Rolex, v těhle DB je fakt špetka Omegy. A pouzdro sedí jak přišité a ten tvar pouzdra jsem zatím nikde jinde neviděl. Prostě se jim tenhle model fakt podařil, něco jako Crepasům Caymany ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...