Přejít na obsah

Nepravidelný chod vteřinovky - pomoc!


paia

Doporučené příspěvky

Dneska mi začaly dělat vrásky na čele mé quartzové Prim Linea 40, s pozlaceným strojkem Ronda, vteřinová ručička již neskáče plynule po vteřině, ale skokově po 4-5 vteřinách. Nejsem si jistý, zda je to známka vybité baterie nebo jde o závadu na strojku? Přesnost je zatím v pohodě, nedochází k žádnému zpožďování ani předbíhání. Tyhle hodinky moc nenosím, mám je pořád v krabičce a vytahuju je tak jednou, dvakrát za měsíc, když si beru oblek. Byl by někdo schopný takhle od stolu odhadnout příčinu a v případě nějaké závady i případnou cenu opravy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi začaly dělat vrásky na čele mé quartzové Prim Linea 40, s pozlaceným strojkem Ronda, vteřinová ručička již neskáče plynule po vteřině, ale skokově po 4-5 vteřinách. Nejsem si jistý, zda je to známka vybité baterie nebo jde o závadu na strojku? Přesnost je zatím v pohodě, nedochází k žádnému zpožďování ani předbíhání. Tyhle hodinky moc nenosím, mám je pořád v krabičce a vytahuju je tak jednou, dvakrát za měsíc, když si beru oblek. Byl by někdo schopný takhle od stolu odhadnout příčinu a v případě nějaké závady i případnou cenu opravy?

Baterie, sofort

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • Po letech...

Před třemi měsíci jsem koupil nové Viktorinox INOX. A teď mi začala vteřinovka skákat po pěti vteřinách. Vím, že je to slabá baterka. Už se to někomu stalo tak brzo?

 

Objednal jsem kolegovi cca rok, dva zpátky quartz Seika. Přišly a druhej den stály. Tak mu říkám, že než to posílat zpátky, ať zkusí vyměnit baterku, kdo ví, jak dlouho byly na skladu. Šel ke známému hodináři, vyměnil baterku. Třetí den stojej. I ta vyměněná baterka byla špatná. Takže tak. Jasně, že s nima muže něco bejt, ale zkusil bych tu baterku. Klidně i dvě :-)

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...