Přejít na obsah

Nomos Glashütte Lambda tiefblau


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jako jo, jsou krásné, minimalisticky krásné. Nomos si jede svou lajnu, možná až moc. Jestli už nepřekonává sám sebe s obehranou písničkou na stejné téma.

Mě by se např. líbil plastický číselník, nebo jiná "složitost"

aspoň indexy jako u Zürich řady, nebo snížený subcifr na mimostředce

Tohle, při vší úcte  je jako "polité desinfekcí", příliš strohé a chladné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou krásný, ale nejsou minimalistický, bohužel. Takhle na velké fotce mě to řachlo do očí - co tam dělá to Gangreserve 84 Stunden ? Symetrii. Je tohle minimalismus ? 

 

I ta symetrie mě dost štve - mimo jiné ji považuju za jeden z důvodů, že můžou působit sterilně. Je ale pravdou, že hierarchizaci ruček bych se nebránil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, ale ne pro mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou krásný, ale nejsou minimalistický, bohužel. Takhle na velké fotce mě to řachlo do očí - co tam dělá to Gangreserve 84 Stunden ? Symetrii. Je tohle minimalismus ? 

 

I ta symetrie mě dost štve - mimo jiné ji považuju za jeden z důvodů, že můžou působit sterilně. Je ale pravdou, že hierarchizaci ruček bych se nebránil.

Ake slovo posobi nemeckejsie ako Gangreserve? To sa az tak pyta na ten cifernik, nie? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou krásný, ale nejsou minimalistický, bohužel. Takhle na velké fotce mě to řachlo do očí - co tam dělá to Gangreserve 84 Stunden ? Symetrii. Je tohle minimalismus ? 

 

I ta symetrie mě dost štve - mimo jiné ji považuju za jeden z důvodů, že můžou působit sterilně. Je ale pravdou, že hierarchizaci ruček bych se nebránil.

 

No jo, jenže to bys pak mohl vynechat veškeré popisy a nechat tam jen ručky. Mě se líbí i ta symetrie :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u té dokonalosti ciferníku - působí na mě divně ty červené tečky u ukazatele rezervy, které jsou pokračováním stupnice pod nulu. Jednak narušují symetrii, hlavně mi ovšem není jasné, co znamenají. Navozují ve mě dojem, že ručička může ukazovat i pod nulu, což je jesmysl, případně následek lajdáckého provedení strojku tolerovatelný možná tak u nějakého čínského šmejdu.

 

Edit: Nebo tam ručička opravdu může ukazovat a chtějí tim říct, že při takto malém natažení není zaručena přesnost chodu? No v každém případě mi to přijde rušivé. Ty červené úseky stupnic rezervy mi ostatně trochu vadí na každých hodinkách, jednak proto, že ta červená odtud zbytečně křičí, a pak proto, že jejich význam je obvykle nejasný. Většinou bývají nad nulou, tady je to pro ještě větší zmatení pod nulou.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u té dokonalosti ciferníku - působí na mě divně ty červené tečky u ukazatele rezervy, které jsou pokračováním stupnice pod nulu. Jednak narušují symetrii, hlavně mi ovšem není jasné, co znamenají. Navozují ve mě dojem, že ručička může ukazovat i pod nulu, což je jesmysl, případně následek lajdáckého provedení strojku tolerovatelný možná tak u nějakého čínského šmejdu.

 

Edit: Nebo tam ručička opravdu může ukazovat a chtějí tim říct, že při takto malém natažení není zaručena přesnost chodu? No v každém případě mi to přijde rušivé. Ty červené úseky stupnic rezervy mi ostatně trochu vadí na každých hodinkách, jednak proto, že ta červená odtud zbytečně křičí, a pak proto, že jejich význam je obvykle nejasný. Většinou bývají nad nulou, tady je to pro ještě větší zmatení pod nulou.

 

Je to přesně tak, jak zmiňuješ v dodatku:

The Lambda has a round case and an additional complication: an oversized indication for the power reserve, with the curve of the power-reserve sector extended slightly by a small line of red dots ? once the power reserve drops below the zero mark, the watch will continue to run, but reasonable accuracy can no longer be expected (and it?s in imminent danger of stopping).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...