Přejít na obsah

Alpina - Alpiner 4 Chronograph "Race for Water"


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

     Alpina - Alpiner 4 Chronograph "Race for Water"

     http://www.timeandwatches.com/2014/10/alpina-alpiner-4-chronograph-race-for.html

 

     Pro mně celkem zajímavá limitka pro závody za nadaci ochrany vod, kam míří 50 švýcarských franků z každého prodaného kusu těchto hodinek.

 

Anti magnetic with an ISO764 certification up to 4800 A/m (Ampere per metre)

Water resistance to 100 metres / 330 feet

Stainless steel 44 mm case diameter

Sellita SW500 chronograph movement posloužil jako základ ke strojku AL-860

Retail price of Euro 2,750 / US$ 3,495.00 ... neni to už až dost?

 

Alpina-Alpiner-4-Race-for-Water-face.jpg

 

Alpina-Alpiner-4-Race-for-Water-l.jpg

 

Alpina-Alpiner-4-Race-for-Water-wrist.jp

 

Alpina-Alpiner-4-Race-for-Water-back.jpg

 

Alpina-Alpiner-4-Race-for-Water-box.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já naopak těch 44 vítám, je to důstojná velikost pro chrona sportovního ražení, jen si říkám, voda, závody ... ocelový náramek, dokonce aligátor... a kde je guma?

Něco o závodech

                                http://www.raceforwater.com/en/ambassador-boat.html

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na první pohled pěkný, ale nějak mi uniká smysl jak vnitřní tak vnější lunety... 

 360-degree bi-directional compass bezel with a coin-edge for easy gripping. Admittedly, I didn?t understand the bezel at first. You can use any analog watch as a compass whether or not it has a bezel, so I didn?t grasp the immediate purpose of this one until I learned that each marking was a measurement in degrees divided by 10, so 36 = 360 degrees = North. Granted, my idea of camping is staying in a hotel room, but it seems to me that either printing the full degrees on the bezel or at least incorporating labels for North, East, South and West would make the bezel a tad more self-explanatory and easier to use. That way you can figure out the direction you?re facing and then turn the bezel to keep track of your orientation using cardinal directions instead of a made-up representation of degrees.  http://www.gmtminusfive.com/hands-on-with-the-alpina-alpiner-chronograph-4-race-for-water-limited-edition/

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 360-degree bi-directional compass bezel with a coin-edge for easy gripping. Admittedly, I didn?t understand the bezel at first. You can use any analog watch as a compass whether or not it has a bezel, so I didn?t grasp the immediate purpose of this one until I learned that each marking was a measurement in degrees divided by 10, so 36 = 360 degrees = North. Granted, my idea of camping is staying in a hotel room, but it seems to me that either printing the full degrees on the bezel or at least incorporating labels for North, East, South and West would make the bezel a tad more self-explanatory and easier to use. That way you can figure out the direction you?re facing and then turn the bezel to keep track of your orientation using cardinal directions instead of a made-up representation of degrees.

 

Aha, takže nesmysl :-D A ta vnitřní 24 hodinová?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže nesmysl :-D

... abys nezabloudil z hospody :)

i popis tý vnitřní je v odkazu, zřejmě další nesmysl :)

     Around the dial just outside of the applied luminous hour markers is a blue 24-hour ring. As I mentioned above, there is a new Alpiner GMT 4, and this 24-hour scale is required to read the time in a second timezone, but I don?t understand its purpose on the chronograph.

 

Ale celkem se mi líběj, za tu cenu jsou mimo hru a je jich 400 kusů. Mohli to dát alespoň na COSC.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem psal, na první pohled pěkný, ale na druhej by mě neskutečně sr..y. Když pominu nesmysl cenu, tak mě na hodinkách vadí přesně tyhle nesmysl "funkce" A další věc co mi u Alpiny vadí je, že firma s takovou historií má zapotřebí se neustále "inspirovat" u jinejch... do teď hlavně u IWC a teď jak je vidno i u Omegy (to pouzdro je opravdu hodně podobný Moonům) a ty ručky taky smrděj...

 

No nic... Alpinu sem měl a byli to dobrý hodinky... Ale tímhle mě fakt vodrazujou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem psal, na první pohled pěkný, ale na druhej by mě neskutečně sr..y. Když pominu nesmysl cenu, tak mě na hodinkách vadí přesně tyhle nesmysl "funkce" A další věc co mi u Alpiny vadí je, že firma s takovou historií má zapotřebí se neustále "inspirovat" u jinejch...

Souhlasim s Tebou bez výhrad, čim vejš se ceny drápou, tim víc musí bejt všechno vlastní, konče u matroše a in-housů. V tom mi Alpina taky neštymuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze v tomto ohledu by ti spis mel nestymovat tenhle model, ne cela Alpina...protoze Alpina in-house ma, pokud se nepletu.

 

Ale abych jen neobhajoval, tak musim priznat ze napr. Startimery se Sunstar cifrem me nazivo kapku zklamaly...na fotkach se mi libily vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze v tomto ohledu by ti spis mel nestymovat tenhle model, ne cela Alpina...protoze Alpina in-house ma, pokud se nepletu.

 

Ale abych jen neobhajoval, tak musim priznat ze napr. Startimery se Sunstar cifrem me nazivo kapku zklamaly...na fotkach se mi libily vic.

In-housy  Alpiny jsou nějak propletený s Frederique Constant. Jak dalece netuším.

Tenhle model mi docela štymuje, na první pohled mě až tak moc nezapadne do obrazu origo jako právě mnoho jiných modelů od Alpiny. Cena to štymování ale obrací úplně někam jinam.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona historie sama o sobě není vše, důležité je , JAKÁ historie.

 

Taky jsem si prve myslel , že je to Omega. Mně Alpina nějak neštimujou, nejsou sami sebou, tedy kromě těch zjevných nesmyslů, mezi které bych zařadil i to množství rovnostranných trojúhelníků, které mají tu geometrickou vlastnost, že ukazují na 3 strany stejně. Tyhle nesmysly je úplně degradují. Nebo třeba, jak jsou schválně useklý ty indexy 2, 4, 8, 10, i když by se tam v poho vešly standartní, jak alpinistické !!! Je to škoda, protože technicky i řekněme tradicí by na to asi měli, třeba absence datumky a pevný dýnko ukazují, že si věří. I když, zas je lepší datumka, než inzerát chlubící se průměrnými vlastnostmi ...... jak to napsat, prostě se hledají a tápou. Kdyby tam alspoň dali inzerát na inzerenta, to logo race for water je velice úderný.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó to je prostě úděl fóra, tady se člověku znechutěj i kusy v HH, natož nějaká Alpina. Jedna věc je designově tvořit, ta druhá, jednodušší, napadat. Ale jo, musim říct, že jsi vytáhl na světlo věci přesně a když čtu co píšeš, dává to smysl. Ale, není to už jen pouhá sugesce? Jak už jsem napsal, každý máme to designový cítění jiný, v každym případě bych na takhle drahejch chronech ve svojí třídě přivítal něco víc technicky smysluplnějšího a využitelnějšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...