Přejít na obsah

Panerai Luminor GMT 8 days


Návštěvník Ondrej75

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondrej75

Ahoj, tak tady jemůj příběh, příběh o lovu na nové hodinky...

Mé poslední hodinky byly pilotky od Orisu, Oris Aviation BC4 Retrograde Day. Vidíte tam vzdálenou podobnost s Panerai? :) Já trochu ano.

 

f4178315f1e58909348d9964d6f6efbf.jpg

 

Díky nim jsem si ale uvědomil, že se mi vlastně nejvíc líbí hodinky s jednoduchým přehledným cifrem a alespoň trochu hranatým pouzdrem. A tím bylo stanoveno, že mé srdce brzo zaplane pro Panerai.

 

A stalo se, tady na fóru jsem zabrousil do této sekce a hned mě okouzlila dříve nepovšimnutá úžasná jednoduchost, ale přitom elegance a vznešenost Panerai. A byl jsem v tom. Zaujetí výraznou ochranou korunky mě jednoznačně směřovalo k Luminoru.

 

Zašel jsem tedy do Carolina omrknout to naživo. Nejdříve mé oko padlo na nové Luminor 8 days, konkrétně titanový model.

 

41b75a22bc25a0ee183036c09fb490e5.jpg

 

Ten ocelový byl na mě totiž moc leštěný, mám raději kombinaci lesklé - matné, ideálně v poměru 40/ 60 - 20 / 80. Lidsky řečeno, lesklá jen jako doplněk. Jenže ten titanový není leštěný vůbec, a to zase bylo málo. Navíc jsem se dozvěděl, že tato slitina titanu je vlastně ještě měkčí než ocel. To mě odradilo.

 

Začal jsem chvíli pátrat i jinde, hlavně mezi Pilotkami od IWC. A došlo i na mou starou lásku, Tag Heuer Monaco. Ve hře byly konkrétně tyto dva modely:

 

fc7cae0a6335e84ee831a48f726b66ab.jpg

 

8e820ed155d14844a731c16b873426f5.jpg

 

Ty piloty jsem odmítl pro příliš velkou cenu za Etu a navíc jsou příliš kulaté a přeplácaný cifr. Monaco se mi líbí, ale ty si ještě budou muset počkat, teď moje srdce hoří pro Panerai.

 

A jak to dopadlo. Zjistil jsem, že pouzdro 1950, navíc s vyklenutým sklem je prostě nesmrtelná krása. Výrazně nenápadné, sexy, mužné, s retro nádechem, ale přitom stále moderní. Posuďte sami...

 

post-34421-0-12077200-1415269400_thumb.jpg

 

5ae9d46d0dac19ea5c3d259106af2107.jpg

 

bd5d72c2ed93448db88d6834a3bc6e17.jpg

 

Už jsou objednané, ty co jsem si zkoušel byly už totiž rezervované. Tak si teď užívám to nádherné těšení, alespoň dostanu úplně nové. Krom vzhledu se mi líbí ruční nátah s 8 denní rezervou a ukazatelem. A i ta zajímavá GMT komplikace, i když ji moc nevyužiju.

Upraveno uživatelem Ondrej75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondrej75

jooo, to je velká paráda :) gratuluju.... jakou máš čekačku?? jo a koukej sem pak naházet fotky :)

Týden až dva, to je tak akorát, aby si člověk užil to čekání. Fotky budou, přeci jen to jsou možná moje definitivní
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondrej75

To je parada! Toto su myslienkove pochody. Vybrat, vyskusat, objednat a mat a nie skoncit u steinhartu. :notworthy:

Po Steinhartech jsem taky koukal , líbí se mi tyto pilotky se sandwich ciferníkem:

 

http://www.chronoshop.cz/steinhart-premium-line/steinhart-nav-b-uhr-44-st1-premium

 

Byla by to i dost velká úspora :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondrej75

No mam ,,zaručeně definitivní'' 560ky.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ty jsou nádherný, uvažoval jsem o nich. Ciferník má u mě 100%, nádherná jednoduchost, vyváženost a souměrnost, ale přitom není nudný. Jen mě odradilo to celoleštěné pouzdro nebo u titanu naopak celé matné.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou nádherný, uvažoval jsem o nich. Ciferník má u mě 100%, nádherná jednoduchost, vyváženost a souměrnost, ale přitom není nudný. Jen mě odradilo to celoleštěné pouzdro nebo u titanu naopak celé matné.

Nevím, jestli mi něco uniká, ale mluvíte tady o celoleštěnkách Pokud to jsou 233, tak mají broušené pouzdro a leštěnou jen lunetu, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...