Přejít na obsah

Breitling bez dokladů.


mrakodrap

Doporučené příspěvky

A jak rika Midloch - ta cena je fakt suprova. I kdybys do nich mel vrazit dalsich 5 000,- za servis u Dusaka, tak se ti to vyplati!

 

Mám pocit, že za 5.000Kč ti z nich Dušák tak maximálně utře prach :)

Ve standardním ceníku má pravidelnou servisní prohlídku (takovou tu po 3 - 5 letech) u Brajtlí za cca. 8 - 12.000Kč.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S jedným založeným B. Chronomat som mal možnosť sa stretnúť. Bol tiež za slušnú cenu bez dokladov. Keby som mal možnosť overiť, či neboli kradnuté, asi by som ich vzal. Neviete, či výrobcovia hodiniek vedú databázu kradnutých hodiniek, podobne ako Rolex? U hodiniek nad cca 1500 Euro by to malo svoj význam a nedochádzalo by k nedorozumeniam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobce ti při ztrátě COSC certifikátu dodá zdarma nový, pokud stratíš i ten tak celé hodinky jdou znovu do laboratoře. Budeš se ale muset prokázat dokladem o nákupu jinak je to smolíček pacholíček. Jediná rada je zajít s tím do autorizovaného servisu...

Možno to bude teraz sprosta otazka,ale je vôbec užitočný,alebo potrebny ten certifikat ?

Mne to doteraz pripadalo,že je to kus papieru,ktorý mi hovori,že moje hodinky idu +5 -7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno to bude teraz sprosta otazka,ale je vôbec užitočný,alebo potrebny ten certifikat ?

Mne to doteraz pripadalo,že je to kus papieru,ktorý mi hovori,že moje hodinky idu +5 -7.

 

 

Ano, ale je to jistá záruka kvality, kterou jen tak někdo nemá. Kromě technického posouzení je to také pocit něčeho, stejný pocit něčeho mám když se dívám na pěkné hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, celkem by mne zajímalo, jak MRAKODRAP dopadne :eek:

Mě to přijde stejně riskantní jako kupovat auto, který nemá ani malej, ani velkej techničák :guiltysmiley:

Ale přeju úspěch - byl by to kauf roku...

Upraveno uživatelem N4M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mrakodrap:

Nechtěl bych moralizoval, ale jsou jenom dvě varianty.

Buď hodinky patří jedinci velmi mdlého intelektu, který si koupí Breitlingy a kromě hodinek vše ostatní zahodí do popelnice (pravděpodobnost této varianty hodnotím na max. 5%).

Nebo má doma nějaký chudák krabici se všemi doklady, ale nějak mu k tomu chybí ty hodinky (pravděpodobnost této varianty hodnotím na min. 95%).

 

Pokud je pravdou varianta první, pak se majiteli hodinek za svou úvahu omlouvám, ale pokud je pravdou varianta druhá, pak si představ, že máš doma tu krabici a někdo prodává tvoje hodinky. I když je cena lákavá, tak bych takové hodinky z principu nikdy nekoupil. Ani za cenu finanční výhody pro sebe bych nepodpořil, aby se někomu vyplatilo krást!!! :death:

 

Výše napsané je samozřejmě podmíněno předpokladem, že se jedná o originály.

 

P.S. Ještě existuje možnost, že hodinky byly v zástavě. Potom je ovšem blbost věřitele, že mu stačily jenom hodinky.

 

mmmm Naozaj zaujímavá úvaha.

 

Podľa mňa je kupovať hodinky bez papierov isté riziko. Ale ak má človek k riziku sklon, tak pri istej prémii za toto riziko (v tomto prípade výhodná cena) je ochotný dané riziko podstúpiť. Najrozumnejšie by bolo však toto riziko minimalizovať...napríklad tým, že ich necháš prezrieť nejakému odborníkovi...

 

Držím palce, aby to dopadlo podľa tvojich predstáv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že za 5.000Kč ti z nich Dušák tak maximálně utře prach :)

Ve standardním ceníku má pravidelnou servisní prohlídku (takovou tu po 3 - 5 letech) u Brajtlí za cca. 8 - 12.000Kč.

 

Myslím, že stačí tam zajít , aby je seřídili. To mi vždy na Breitlingách nebo Omegách dělali zadarmo, stejně jako zkrácení nebo prodloužení tahu, ale možná to bylo jenom tím, že jsem jim tam dělal už dvakrát překladatele, protože tam měli cizince a nějak se neuměli domluvit. :rolleyes:

Upraveno uživatelem Dali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vlastnim jedny hodinky zo zbierky ktore niesu s dokladom...

- spisal som ale kupno - predajnu zmluvu, bez ktorej som nechcel do toho ist, nakolko je to limitka (dost malo videna) od jednej talianskej znacky ;)

pravost overena + prejdeny register nahlasenych cez online dealer warranty... priamo vo florencii ;) takze urcite nie fake ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že s overením pravosti by nemal byť problém u dobrého hodinára alebo predajcu značky. Ťažšie by bolo zistenie, či hodinky nepochádzajú z trestnej činnosti. U vintage kusov zo napr. 60 - tych rokov je to nepodstatné, ale u novšej produkcie cca 10 rokov, by špičkový výrobca mohol mať databázu kradnutých, resp. stratených kusov, overiteľných podľa výrobného čísla cez internet. V súčasnosti nie je totiž žiadny problém zhotoviť kópie kompletných dokladov, takže databáza by sa naozaj zišla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky pár hodinek z druhé ruky.

Kdysi jsem měl Breitlingy bez dokladů a nevidím v tom žádný problém. Jen je třeba umět je poznat od fake, což u tamtoho modelu nebyl problém - fake se prostě nedělaly.

Další bez dokladů mám Speedmastery a taky nevidím problém. Kupoval jsem je v německém hodinářství. Chybějící doklady lze samozřejmě vysvětlit krádeží, ale taky prostě tím, že ten člověk k hodinkám nemá takový vztah a krabice vážně prostě zahodil. Třeba ty hodinky dostal, což se na západ od nás děje daleko častěji než u nás. Třeba je někdo zdědil nebo našel. Nechali byste si doma krabičku od Casio G-shock? Co když někdo přijde k Breitlingům a přistupuje k nim stejně?

 

Prostě nejsou všichni tak zodpovědní, aby si nechávali plnou skříň krabic - navíc, k čemu krabice, když vím, že je nikdy prodávat nebudu? Další důvod, proč ji vyhodit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...