Přejít na obsah

Info k strojceku


MarosRy

Doporučené příspěvky

Uz dlho ma lakalo rozsiernie cibulovej zbierky o klucovky, co som aj zrealizoval a tu je vysledok:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/77907-nov%C3%A9-k%C4%BE%C3%BA%C4%8Dovky/

 

Skor ma ale zaujima info k ich strojceku. Hodinky nie su nijak oznacene co sa tyka znacky, maju vyrobne cislo, rovnake na oboch plastoch, punc (svajciarsky, aj ked co som zistoval, ten tvar puzdra je "anglicky"). Na vonkajsom plasti je zvnutra vyrazene S.G. a zrejme povodny majitel si na ne jemne vyryl "W. Boullon".

 

Ak som spravne napocital, maju hodinky 6 kamienkov (zotrvacka + krokove koliesko). Material strojceka bude asi mosadz?

Co ma ale prekvapilo je presnost - nasiel som tu viacero vlaken, kde sa spomina cylindricky krok ako pomerne nepresny, s odchylkou niekolko minut za den. Tieto hodinky robia za dem mozno 20 sekund do plusu. Je to snad tak vydareny kus?

 

Dakujem za kazde info, rad sa necham poucit.

 

Foto strojceka som si pozical zo stranky zebratela, od ktoreho som ich kupil:

 

post-35474-0-59272300-1416089164_thumb.jpg

post-35474-0-35506200-1416089165_thumb.jpg

post-35474-0-91864100-1416089165_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis je nosit, pak budou rozdily v chodu vetsi. Je to dano nepomerne vetsim trenim krokoveho mechanismu, nez u stroje kotvoveho. A poloha, ve kere se nachazeji na to ma take vyrazny vliv. Dej si pozor, at Ti neupadnou tam je tak osmdesatiprocentni sance, ze se zlomi valecek. A neni to zas tak bezny stroj, me se to libi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis je nosit, pak budou rozdily v chodu vetsi. Je to dano nepomerne vetsim trenim krokoveho mechanismu, nez u stroje kotvoveho. A poloha, ve kere se nachazeji na to ma take vyrazny vliv. Dej si pozor, at Ti neupadnou tam je tak osmdesatiprocentni sance, ze se zlomi valecek. A neni to zas tak bezny stroj, me se to libi

Dakujem velmi pekne :) Ano, rozdiely podla polohy som si uz vsimol, je to tak, ked su zvislo, idu trosku do minusu, ked lezia trochu do plusu. Pacia sa aj mne velmi, preto na ne davam pozor ako na oko v hlave, takze snad sa nic nestane :) :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem MarosRy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...