Přejít na obsah


Fotka

Liberty 1989

40mm bronz 100m 25ks drahý jak letadlo hasičská limitka 25 let 17.listopad

 • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
117 odpovědí na toto téma

#1 Sedlin

Sedlin

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 718 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 17.listopad.2014 - 00:01

Víte, jak nabíhá stará cirkulárka po zapnutí? (Třeba tady, čas 0:09 – 0:14) Jak musíte určitou dobu počkat, než je kotouč v takovým laufu, že jeho zvuk okrajující okolní vzduch stahuje svěrač? Tak nějak takhle „rychle“ jsem byl schopen uvést svůj mozek do operativního stavu  v sobotu 6. září hned po procitnutí. V tom mezidobí mezi snem a plným bdělým vědomím si začínáte uvědomovat místo a čas. Samozřejmě vám paměť začne servírovat zážitky z předešlé noci, a to aniž byste provedli požadavek pro tuhle operaci. Začne se vám vyjevovat pivo, Lamička, pivo, pivo, Mirek a Dan, pivo, hambáč, jak si otíráte celou hubu, protože předešlá piva způsobila, alespoň ve stylu stravování se, návrat o pár století zpět, pivo, pivo, pivo a pár dalších detailů, který vyvrcholí chůzí s hasičákem v ruce přes Svoboďák, doprovázenou dětskou radostí z ukořistěné trofeje. Prostě vám dojde, že jste včera krapet vykropili chřtán a tohle jsou jen ty nejvýznamnější útržky… „Hlavně, že se budím doma a na ruce mám furt svý hodinky, v tom bleskurychle vstanete, abyste vyhledali příznivější světlo a zrakem zhodnotili stav hodinek. Přeci jenom vzpomínka na hasičák a bujaré oslavy z jeho ukořistění naznačují, že váš tehdejší stav přímo nenabádal k opatrnosti ku vašim hodinkám.

 

A jak se na ně tak díváte a váš tep se pomalu zklidňuje, protože nic nepatřičného na pouzdru neshledáváte, náhle se vám v hlavě vybaví, jak říkáte“...a lunetu, jako dejtdžasty…“ a najednou se vám do popředí dere další vožrala. Provedete analýzu klíčových vyjadřovacích prvků v jazyce opilce a vyhodnotíte, že šlo o Mirka a jeho průpovídku“…..a pouzdro takový soudečkový, něco jak sporty dvojky…….a já bych chtěl už dlouho dobu nějaký bronzový hodinky…..“. „A to by mohly bejt přímo bronzový sporty dvojky, prej to z bronzí v Eltonu uměj taky“, překrývá předešlý výjev další paměťový flashback, jehož autorem je borec, na jehož jménu si už nepamatujete, ale říkali jste mu celej večer Lamičko…A teď vám tuhle vzpomínku začne narušovat další. Víte, že dělá zmrzliny (Denjl) a jeho kámoš, co tady dneska není, ale za půl hodiny s ním budete všichni asi dvě hodiny po telefonu kalit, je alkáč (Yaras) …..“Já mám šikovnýho známýho CNCáka, pojďme si udělat komplet svý hodinky, žádný bronzový primky, prostě naše...

 

Přesně takhle, velmi zjednodušeně a s nadsázkou, vznikl nápad na projekt, který bychom Vám rádi na následujících řádcích představili.

 

Nechtěli jsme sem přijít a založit další vlákno, které by po čase sdružovalo hromadu všemožných variant, nápadů…ale taky výpadů a vyšumělo by do prázdna. Chtěli jsme hodinky, které by nebyly pouze hodinkami, ale i symbolem, poctou,….i přesto, že jsem si vědom, jak pateticky to teď může znít. Prostě jsme chtěli něco s odkazem. A jaký jiný odkaz by vás v roce, kdy slavíme pětadvacáté výročí sametové revoluce, měl napadnout? Možná …

 

Liberty 1989

 

 

Kapitola 1: Pouzdro

Bronz jako materiál pouzdra a korunky se náhle velmi hodila. Je minimálně dražší než ocel, což by hodinkám tohoto významu mohlo více než slušet. Navíc je to materiál, který svou ochotou patinovat mění vzhled hodinek stejně rychle, jako se měnila porevoluční doba u nás v tehdejším Československu. A dále, každému majiteli budou patinovat jinak. Někdo je bude udržovat stále v panenské podobě. Někdo nechá pouzdro žít vlastním životem, a jiný patině ještě pomůže. Náhle je z těch pár desítek dostupných kusů každý kus jiný a je odrazem životního stylu svého majitele.

 

Chtěli jsme hodinky nositelné, pohodlně nositelné. Proto je pouzdro navrženo v průměru 40mm s podélnou vzdáleností stěžejek 44mm a roztečí mezi nožičkami 20mm. Spodní část pouzdra je klenuta tak, aby příjemně sedlo, zlehka obepnulo zápěstí. Výška přesahující povrch ruky by neměla být nad 10mm a celková výška pouzdra bude kolem 12mm.

 

Přiložený soubor  case00.jpg   51,39K   150 Počet stažení

 

Přiložený soubor  case.jpg   36,43K   147 Počet stažení Přiložený soubor  case02.jpg   39,28K   147 Počet stažení

 

Přiložený soubor  case03.jpg   67,68K   159 Počet stažení

 

I přes poměrně malé rozměry pouzdra však nemusí těsný kontakt hodinek s rukou působit právě pohodlně, proto jsou spodní boční hrany pouzdra sražené a korunka místo na pozici 3 hod. je na pozici 4 hodin.

 

Pro akvamilce a vodomily by mohla být potěšující zpráva, že korunka, byť bude také z bronzu, bude nalisována na šroubovací korunce z nerezové oceli. Safírové sklo, byť bude ploché s vnitřní antireflexní úpravou, bude 1,5mm široké. A dýnko bude také nerezové a také šroubovací. Z předešlého by měla být zajištěna 100m vodotěsnost. S jistotou tento předpoklad samozřejmě potvrdíme, až provedeme test na prototypu.

 

Kapitola 2: Strojek

Vzhledem k šroubovací korunce půjde o automat. I přesto, že bychom tento projekt, zadaří-li se jej zrealizovat, pojali jako limitovanou edici, nehodláme hodinky osazovat něčím ojedinělým a unikátním. Půjde o levný, dostupný a léty ověřený kalibr, který je schopen v případě závady opravit každý dobrý hodinář. Použil-li jsem levný, měl bych upřesnit, že ne ten nejlevnější, i když je za „levný“ považován. Ale jen do času! Ostatně to platí i o přívlastku „dostupný“. Vzhledem k politice Swatch group nemůže být platnost těchto dvou přídavných jmen ve spojitosti s kalibrem 2824-2 do budoucna zaručena.

 

Nemáme vlastní negativní zkušenosti, které by racionalizovali naše rozhodnutí z výběru vypustit Myiotu, nemáme, no….Ale ani to nás nepřesvědčilo o tom, že ETA 2824-2 je špatná volba. IOHO Jednoduše ověřená a uznávaná volba.

 

Kapitola 3: Číselník

Čistý, jednoduchý a snadno čitelný, sendvičový číselník s luminiscenčími indexy zapuštěnými pod rovinu ciferníku, v barvě pololesklé světle modrošedé. Povrch číselníku bude svým jemným vroubkováním možná někomu připomínat vinylovou desku, určitě však při dopadu světla nebude nudný, právě naopak! Vroubkování pod rozměrovou hranicí desetiny milimetru bude způsobovat sunburst efekt a změnu tónu barvy v místě dopadu světla.

 

Přiložený soubor  dial2.jpg   129,71K   154 Počet stažení

 

Přiložený soubor  dialISOclose.jpg   181,01K   158 Počet stažení

 

Datumové okénko je umístěno nad pozici indexu šesté hodiny. Pod pozicí indexu šesté hodiny tištěná zmínka o zemi původu. Jako protiváha bude index na dvanácté hodině zvýrazněný a dvojitý. Pod ním plasticky vystupuje nad povrch číselníku logo kopírující pomyslnou soustřednou kružnici číselníku. Část loga odkazující na rok 1989 je na řádku kolmém ku spojnici indexu 6 a 12. Vrchní plocha loga je barvená do běla.

 

Ručky k barvě číselníku kontrastně zlacené s bočními fazetami a s luminiscenčními okénky zajistí snadný odečet času i za snížených světelných podmínek. Vteřinová ručka plochá, zlacená bez lumi.

 

Přiložený soubor  hands.jpg   265,56K   147 Počet stažení

 

 

Kapitola 4: Edice a cena

Vzhledem k pětadvacátému výročí bude vyrobeno příznačně pětadvacet kusů těchto hodinek. Limitovaná edice bude na dýnku označena, ale nebude číslovaná, tj. označením „série 25-ti kusů“ nebo obdobně, nikoli x/25 .

 

Naše rozhodnutí přistoupit k těmto hodinkám k jako skutečně limitované edici znamenalo v co nejmenší míře uvažovat výrobní kapacity dodávané např. z Číny.

 

Důvod ? Viz. následující odkaz:

http://www.alibaba.c...0046583498.html

, který bohužel potvrzuje zaběhlou praxi, že i z limitovaných edic vyrobených v Číně prostě limitky nikdy nebudou.

 

Na odkazu výše to sice není jednoznačné, protože jde o pouzdro pro hodinky Helberg CH6, které nebyly prezentovány jako Ltd., nicméně např. pouzdro Oliverů (prezentováno jako ltd), je  následně používáno ve zcela nezměněné podobě pro jiné hodinky Longio Zhuke, nebo dále zkušenost předaná jinými  členy fóra o výrobě číselníků na Seiko FFF, nejprve stokusová série, pak další, pak jiné varianty a dnes běžně k dostání.

 

Nechceme, aby jiné hodinky s námi navrženým pouzdrem byly v budoucnu dostupné ještě někde jinde pod jinou značkou.

 

Přímý čínský původ komponent použitých na tomto projektu je pouze u safírového skla a krabičky na hodinky. Vše ostatní je Česká republika a Švýcarsko.

 

A právě z těchto důvodů vše výše představené, jak někteří z vás jistě již tuší, nebude rozhodně levné. V tuto chvíli, kdy máme kalkulaci známou, řekněme v rovině jistoty přibližně 80%, známou, se náklady nebezpečně blíží hranici čtyřiceti tisíc korun českých.

 

Předpokládáme, opět v rovině pravděpodobnosti přibližně 80%, že výsledná cena bude nižší. Nebudeme slibovat, že se zmíněný projekt podaří zrealizovat za cenu kolem pětatřiceti tisíc a nakonec požadovat dalších pět, protože výroba pouzdra, ruček, číselníku, nebo čehokoli se komplikuje, ale s výše zmíněnými vícenáklady je řešitelná. Doufáme, že případní zájemci, kteří projeví zájem i za vyšší cenu, by ve finále nelamentovali, kdyby výsledné náklady byly menší.

 

Kapitola poslední: pár poznámek.

 • Krajina původu a logo (název) anglicky chápeme jako znak projektu, který má designem, pojetím a kvalitou zpracování na to, přesáhnout hranice našich luhů a hájů, a zaujmout i jinde než u nás

...A možná jsme jen naivní

 

 • Realizace tohoto projektu je bohužel podmíněná účastí pětadvaceti vážných zájemců. Tento projekt vznikal v kruhu klanu hasičské limitky sestávající z pěti chronomagorů: Dana, Lamičky, Mirka, Sedlina a Yarase, tedy zbývá vás ještě dvacet.

 

 • Členové, kteří mají zájem se realizace tohoto projektu zúčastnit, se v tomto vlákně mohou pohádat, zda je na ciferníku lepší Liberty, Libertas, nebo 1989, či jen 89. Proč není na číselníku třeba svoboda, když to jsou hodinky české odkazující na historické československé události,…. Co má být na dýnku, jaký má být řemen a podobně

Přiložený soubor  Lib01.jpg   74,1K   143 Počet stažení Přiložený soubor  Lib02.jpg   75,14K   134 Počet stažení

 

Přiložený soubor  Lib03.jpg   75,25K   134 Počet stažení Přiložený soubor  Lib04.jpg   73,93K   134 Počet stažení

 

 • V případě úspěchu a následující realizace je tato plánována na příští kalendářní rok. Snad na léto by mohly být...

 

 • Pokud máte něco v souvislosti s tímto projektem na srdci a nechcete to psát sem, nebo chcete například tajně poskytnout zdarma vaše služby ve fázi realizace, napište někomu z nás SZ, my si informace předáme

 

 • Vedením tohoto projektu jsem byl pověřen já, protože mám nejméně etických zásad a moje pověst jako bezvěrce už nemůže být horší, postupně propadám alkoholismu, takže můj kus nakonec zřejmě stejně propadne někomu z klanu hasičské limitky :-)

 

a tady bychom si dovolili pár vizu

 

Přiložený soubor  02.JPG   74,45K   141 Počet stažení

 

Přiložený soubor  03.JPG   84,63K   147 Počet stažení

 

Přiložený soubor  naruku.JPG   70,46K   143 Počet stažení

 

Přiložený soubor  zboku.JPG   50,6K   136 Počet stažení

 

Přiložený soubor  na ruce02.jpg   125,65K   145 Počet stažení

 

Přiložený soubor  yard03-02.jpg   108,06K   140 Počet stažení

 

 

 

 


 

 


#2 Denjl

Denjl

  Lítám v tom....

 • Member_50
 • 1 682 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 17.listopad.2014 - 00:07

jinak ještě pro pořádek, pár shrnujících informací...

 

Materiál: Bronz, CuSn8

Průměr: 40mm

Lug to Lug: 44mm

Rozteč nožiček: 20mm

Stroj: Eta 2824-2, datumový věnec na 6hod

Dýnko: plné, nerez 316L

Sklo: rovný safír 1,5mm, vnitřní AR

Korunka: šroubovací nerez s bronzovým návlekem, na 4hod

Číselník: Modrošedý sendvič - vinyl deska

Lumi: Superluminova

Vodotěsnost: 100m

Spona: Bronz, CuSn8

Kvóta: 25ks

 

 

Cena: 35-40tis Kč/ks

zadáno 5ks, zbývá 20ks

 

za hasičský tým:

Sedlin - návrh hodinek, celková koordinace, destrukce vlastní pověsti a počínající notor

Denjl - výroba pouzdra, palačinkový a zmrzlinový zásobovač

Mirek - stroje, strapy, vhazování hamburgerů do okýnek rychlého občerstvení

Lamiczka - safír a žehlení průserů ve výčepech, kde sme udělali vostudu, případně šlohli hasičák

Yaras - finální balení, certifikáty, alkoholový background

 

Jinak samozřejmě, že každý z nás ví o všech věcech, takže komukoliv z nás napíšete, tak se Vám dostane té správné odpovědi...


Liberty 1989

 

říkal jsem Panerai nikdy... pak jsem taky říkal, že Rolex nikdy....
 
Nosím Panerai a Rolex...


#3 People

People

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 355 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 17.listopad.2014 - 01:25

Fandim Vam hosi. Pekne ste sa toho zhostili. Kazda iniciativa novej limitky ktora sa netyka len prim je super. Budem vas z radostou sledovat, ale urcite sa nezucastnim. Myslienka ma nejak nechyta za srdce a prevedienie mi pride malo vyrazne. Indexy a rucky su tenke a odcitanie casu nebude najjednoduchsie.

#4 Jeronimo

Jeronimo

  ®

 • Member_50
 • 6 400 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:Status varování
 • Fanoušek značky:Status varování

Publikováno 17.listopad.2014 - 07:08

Po ránu pěkné počteníčko. Jako fanda bronze & brass budu se zájmem sledovat, jak vám to vyjde kluci.#5 eloga

eloga

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 957 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Za vodou
 • Fanoušek značky:Seiko, Japan Made First.

Publikováno 17.listopad.2014 - 07:35

to je super počin, perfektně podáno, dobrá cena, velmi dobrý design.

I když to jde mimo mě, tak mi to dělá příjemná ráno, to jsem rád,

Dík.

**


                                                                      ***  ALL YOU NEED IS SEIKO ***

 

 

 


#6 straspol

straspol

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 11 958 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 17.listopad.2014 - 07:36

Sedline,

rozlil jsem si kvůli Tobě ranní kávu a vdechnul kus koláče. Kuckal jsem z toho půl hodiny. Chvíli jsem si myslel že asi umřu. No, pánové, máte pěknou ideu, je to sice mimo můj zájem, ale už teď jsou to hodinky s příběhem!! Tak držím palce ať se zadaří!!#7 gougy

gougy

  čím dál tím víc vintage

 • Member_50
 • 8 392 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:jak je třeba

Publikováno 17.listopad.2014 - 08:10

Hezký nápad a prima kombinace, držím palce a vzhledem k tomu, že se účastnit nebudu, jen skromně navrhnu k modrému ciferníku a bílým indexům aspoň špičku sekundovky červenou, ať je trikolóra kompletní ;)

Držím palce ať dopadnou :cheers:#8 LovecK

LovecK

  Sám mám málo!

 • Member_50
 • 4 247 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Jo...
 • Fanoušek značky:Su u baru!

Publikováno 17.listopad.2014 - 08:29

Dobry marketing, squela slohova prace, myslenka limitky taky. Hodinky vsak naprosto mimo muj zaber, takze beze me, nicmene preju hodne zdaru at se limitka vydari! ;)
Jsem totálně klidnej, úplně vyrovnanej!

#9 ivan_989

ivan_989

  Status varování

 • Member_50
 • 5 197 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Bratislava
 • Fanoušek značky:Cartier, Omega, Stupavar, Barbour, Fiskars, E15

Publikováno 17.listopad.2014 - 08:46

Namiesto liberty dat velvet revolution ste zamietli?

#10 Mirek

Mirek

  Al Bunda

 • Member_50
 • 2 627 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Oltec
 • Fanoušek značky:Zákaz zastavení

Publikováno 17.listopad.2014 - 09:09

Klidně bych to nechal předmětem diskuze, pokud by se VR zamlouvalo více lidem...
"Pane Stejskal, rozmyslete si to, tady jde o obrovskou sumu!"

#11 bohus76

bohus76

  Svéráz

 • Member_50
 • 8 225 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 17.listopad.2014 - 09:14

Zdar chlape /Sedlin/,bereš to hopem přes spony hned k pouzdru,fandím Ti.


Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.

Když hodnota peněz převýší hodnotu sebeúcty, pak člověk ztratí úctu ke všem hodnotám. Mistr Petr S 

Všecko sa dá vysvětlit. Bohužel né všeckým.    Bolek P.


#12 wizard-ov

wizard-ov

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 679 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
 • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 17.listopad.2014 - 09:17

Pěkný fejeton, vtipně napsaný  :thumbsup_anim:  pak, že v gořale se nedá nic vymyslet. Budu to tady bedlivě sledovat, téma je pro mne sice více bittersweet než velvet, takže bych asi do takové limitky nešel. Každopádně moc držím palce, ať to dotáhnete do šťastného konce.


 
 
 

 


#13 geometr

geometr

 • Member_50
 • 5 371 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 17.listopad.2014 - 09:21

Hezký nápad a prima kombinace, držím palce a vzhledem k tomu, že se účastnit nebudu, jen skromně navrhnu k modrému ciferníku a bílým indexům aspoň špičku sekundovky červenou, ať je trikolóra kompletní ;)
Držím palce ať dopadnou :cheers:

To mi přijde jako dobrej nápad, takový trochu oživení, který by nezničilo celkově vydařenej jednoduchej a čistej koncept.

Jinak parádně načasováno, první příspěvek vlákna 0:01, to mne zaujalo. Jestli máte vše tak dobře promyšlené, nemůže to nevyjít. Držím palce!

#14 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 878 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov
 • Fanoušek značky:Vulcain, Omega, Rolex, Seiko...

Publikováno 17.listopad.2014 - 09:31

Fantastické nadšení pro věc, udělali jste kus práce, mám z toho po ránu dobrou náladu. Koncept naprosté univerzálnosti nakonec možná paradoxně neosloví tolik lidí jako kdyby to byly pilotky / potápky / apod., ale držím palce, ať se najde dalších dvacet členů, to zas není tak hrozné číslo. Liberty je dobrý název - ať už si myslíme s odstupem o sametové revoluci cokoli, svobodu opravdu máme a kdo chce, může si ji vychutnat každý den. Libertas ve mě nevím proč vyvolává představu něčeho mezi jízdním kolem a šicím strojem :-)

Nezúčastním se, ale držím všechny čtyři palce!
Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.
Recenze: Vulcain Cricket Aviator GMT Worldtimer
Recenze: Vulcain Cricket X-treme Automatic

#15 jankoxxx

jankoxxx

  Insane

 • Member_50
 • 8 199 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Kys Chewche

Publikováno 17.listopad.2014 - 09:44

len jedna poznamka, mali by ste prehodnotit aj ten zafir a krabicku s cervenym povodom, aby vas to neskor nestvalo..


Omega Speedmaster PRO

Glycine Airman Vintage V

Glycine Airman Vintage One

Lanco do vrecka


Moje remene: www.watchstrapheaven.com

watchstrapheaven@gmail.com

 

Instagram
Chronomag foto
 

"If you're really going to kill yourself, can I have your watch?" ( – Psychologist Ernst Boyer to a patient threatening self-annihilation, session after session.)


#16 ggrand

ggrand

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 5 131 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Zlín
 • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 17.listopad.2014 - 10:13

Poznámka k provedení. Leštěné linky jsou k ničemu. Stojí to jen víc peněz a za 2 měsíce nošení nepůjde poznat, že na hodinkách bylo kdy něco leštěného. Držím pěsti.#17 Denjl

Denjl

  Lítám v tom....

 • Member_50
 • 1 682 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 17.listopad.2014 - 10:27

Zadáno 6ks, zbývá 19ks


Sent from my iPhone using Tapatalk

Liberty 1989

 

říkal jsem Panerai nikdy... pak jsem taky říkal, že Rolex nikdy....
 
Nosím Panerai a Rolex...


#18 Mirek

Mirek

  Al Bunda

 • Member_50
 • 2 627 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Oltec
 • Fanoušek značky:Zákaz zastavení

Publikováno 17.listopad.2014 - 11:56

Zadáno 7ks, zbývá 18ks
"Pane Stejskal, rozmyslete si to, tady jde o obrovskou sumu!"

#19 Sphinxx

Sphinxx

  Hungry Wolf

 • Member_50
 • 7 700 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Průhonice
 • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 17.listopad.2014 - 12:05

Klobouk dolů před všemi, kdo se podíleli na tomhle nápadu. Osobně bych se i zůčastnil, ale do bronzu nejdu, zkraje vypadá úžasně, ale potom se mi to nelíbí. Ocelovou variantu jste úplně zavrhli?


BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

 

 


#20 Freelander

Freelander

  Učedník

 • Member_50
 • 181 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Kroměříž

Publikováno 17.listopad.2014 - 12:30

A co tak dat jen napis libertas a misto indexu 8a9 dat cislice?Neucastnim se ale myslenka se mi moc libi.Preji uspesne dotazeni a realizaci.
AQUA TERRA 150 M CO-AXIAL CHRONOGRAPH 44 MM
PLANET OCEAN 600 M CO-AXIAL 45.5 MM

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:40mm, bronz, 100m, 25ks, drahý jak letadlo, hasičská limitka, 25 let, 17.listopad