Přejít na obsah

Renovace PRIM hodinek


Doporučené příspěvky

Nechali jste si renovovat hodinky v Eltonu (a nejen tam)? Ukažte ostatním, jak to dopadlo.

 

Takhle například vypadájí po omlazovací kůře mé SPORTy II. generace. (výměna pouzdra, korunky, sklíčka a řemínku) Za sebe můžu říct, že je to paráda - hodinkám začal "nový život". :) Je tam sice ještě jedna malinká drobnost - o cca půl minuty pootočený ciferník proti armovacímu kroužku (ten bílý s indexy), ale to určitě půjde dořešit. A pokud ne, není to nic závažného. Na těch původních hodinkách to bylo také tak. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Luneta je skutečně plastová a kovová na toto pouzdro nelze dát. :)

 

Ta bílá stupnice je, jak jsem byl poučen, armovací kroužek a také mi byl nejprve vyměněn za černý bez indexů. Protože mně by na sportovních hodinkách minuty chyběly, stačilo se jen ozvat do Eltonu a kroužek mi vyměnili. Černý tam dali, protože použili shodný technologický postup jako při výrobě nových hodinek a ty už mají ciferník s minutovými indexy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Rattler: Číselník drží na čepech, které jsou zajištěny šroubečky, které se nacházejí po obvodu strojku, většinou je stačí povolit. Nezapomeň sundat ručičky :)

A také to může být problém, protože ty šroubky jsou malé a bývají poškozené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže k těm ručkám......pokud nemáš nářadíčko (objednat ho můžeš na http://pardubicko.com/parexo/sortiment.htm ), tak si nejdříve ustřihni papír, ten nastřihni, nasuň na ciferník pod ručičky, aby sis číselník nepoškodil. Poté třeba dvěma malými nožíky sejmi ručičky, někdy je to složitější, tak pozor, ale jsou na kuželu, takže to jít musí:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...