Přejít na obsah

Renovace PRIM hodinek


Doporučené příspěvky

Přiznám se, že nevím, jaký je rozdíl mezi plechovým a plným tahem. Koukněte na detail jednoho článku.

Tento tah stál 200,- Kč a v hodinářství mi ho rovnou namontovali na hodinky a zkrátili podle ruky. Výrobce neznám, protože není nikde uveden a žádný další obal jsem nedostal. Můžu se tam zkusit optat.

Jinak barevně je o malinko tmavší než nerezové pouzdro hodinek a je až na vystouplé dva proužky matný. Zapínání má jištění proti rozepnutí. Hodinky s tahem vypadají dle mého nazoru velmi dobře a uvidím, jak dlouho vydrží. Kdyžtak dám vědět... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No jako kritik Primek ;-) musím uznat, že s tím novým tahem vypadají velmi slušně a gratuluji! Možná je lehce inspirován tahy Omega, ale proč ne? Fakt se k nim hodí!

(Jen mi na hodinkách samotných nesedí ta černá luneta, ale to je můj problém :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Podle mě ale nebude to pouzdro nerezové, na to musím upozornit.

Já jsem to pouzdro koupil, zcela určitě není mosazné a následně chromované. Je vyrobeno z ocele bez povrchové úpravy. Pravdou je, že k pouzdru není doložena materiálová specifikace, ale svůj strojařský krk dám na to, že to pouzdro je ocelové.

Je naprosto shodné s tím, ve kterém se stále prodávají Prim Sport Automatic (s Myiotou) v cenách okolo 2000,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si tedy budu muset na celou záležitost dost posvítit. Jestli je to skutečně nerezové pouzdro, tak nám někdo vynáší pouzdra z firmy.:( Za tuto cenu jsme je nikdy neprodávali. Pokud má mít obchod logiku, museli by si ke své nákupní ceně něco přirazit. Opačným směrem výpočtu bychom se dostali hluboko pod výrobní náklady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si tedy budu muset na celou záležitost dost posvítit. Jestli je to skutečně nerezové pouzdro, tak nám někdo vynáší pouzdra z firmy.:( Za tuto cenu jsme je nikdy neprodávali. Pokud má mít obchod logiku, museli by si ke své nákupní ceně něco přirazit. Opačným směrem výpočtu bychom se dostali hluboko pod výrobní náklady....

Radši jsem rychle v Parexu objednal pouzdro, než bude pozdě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si tedy budu muset na celou záležitost dost posvítit. Jestli je to skutečně nerezové pouzdro, tak nám někdo vynáší pouzdra z firmy.:( Za tuto cenu jsme je nikdy neprodávali. Pokud má mít obchod logiku, museli by si ke své nákupní ceně něco přirazit. Opačným směrem výpočtu bychom se dostali hluboko pod výrobní náklady....

No pokud to někdo odnáší z Primu, asi má náklady nulové. Ale dlouho už mít nebude :) Nemůže to někdo vyrábět? Já vím, že to není jenom tak, ale pokud má přístup k strojnímu vybavení a zaměstnavatel mu to trpí, může to být dobrý kšeft a náklady má taky "nulové". Nebo to může být dovoz z Číny. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má mít obchod logiku, museli by si ke své nákupní ceně něco přirazit. Opačným směrem výpočtu bychom se dostali hluboko pod výrobní náklady....

Z toho vyplývá, že cena cca 750 Kč (teď nevím, jestli to je cena s DPH) je vaše reálná prodejní alespoň pro velkoobchod. Takže výrobní bude půlka ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, udělejte si technický výkres pouzdra a ve sběrných surovinách sežeňte zbytek nerezové tyčoviny. Potom s nabídkou oslovte obraběče kovů či nástrojaře. Živnostníka, ne fabriku! Myslím, že výsledná cena vás mile překvapí. Pokud budou potíže s následným leštěním, je tu georg, který už má s tímto problémem osobní zkušenost a myslím, že dokáže poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, udělejte si technický výkres pouzdra a ve sběrných surovinách sežeňte zbytek nerezové tyčoviny. Potom s nabídkou oslovte obraběče kovů či nástrojaře. Živnostníka, ne fabriku!  Myslím, že výsledná cena vás mile překvapí. Pokud budou potíže s následným leštěním, je tu georg, který už má s tímto problémem osobní zkušenost a myslím, že dokáže poradit.

Myslím, že u nás v nástrojárně by výrobu taky zvládli. Jak jsem viděl, dělají tvarově mnohem složitější výrobky, než je pouzdro hodinek a se stejnou přesností. Z dodaného materiálu a s výkresem by to neměl být problém. Moc ochotní nejsou, jedině z dobré známosti. Ale nedá se to srovnávat s fabrikou, která se tím živí, protože při takových fuškách nebývají započteny náklady na strojní vybavení, jde jen o to sehnat materiál a ušetřit trošku času, což se dá za flašku domluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...